Natura na zdjęciach zwycięzców konkursu The Nature Conservancy Photo Contest 2018

The Nature Conservancy Photo Contest 2018 to konkurs organizowany przez organizację The Nature Conservancy, która zajmuje się ogólnie rozumianą ochroną środowiska. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.

© Camille Briottet / I miejsce / The Nature Conservancy Photo Contest 2018

The Nature Conservancy jest organizacją ochrony przyrody, działającą na całym świecie w celu ochrony ważnych ekologicznie obszarów i wód. Powstała w 1951 roku, jako Towarzystwo Ekologiczne Ameryki.

Prowadzi ono ponad 100 projektów ochrony morskiej i chronią prawie pół miliona kilometrów kwadratowych ziemi. Ich działania obejmują między innymi: ochronę lasów, odnawialne źródła energii, agrokulturę, dostęp do wody pitnej, zanieczyszczenie wód i powietrza czy ochronę zwierząt.

Organizowany przez nich konkurs fotograficzny The Nature Conservancy Photo Contest 2018 pokazuje kunszt fotografii przyrodniczej. Uczestnicy mogli zgłaszać swoje prace w pięciu kategoriach: Krajobraz, Woda, Ludzie i natura, Dzika przyroda i Miasto i natura.

Główną nagrodą w konkursie jest aparat cyfrowy o wartości 3000 dolarów oraz karta podarunkowa, o wartości 2000 dolarów, do sklepu z odzieżą i sprzętem outdoorowym, który jest sponsorem konkursu.

Do konkursu napłynęło blisko 60 tysięcy zgłoszeń ze 135 krajów.

Główną nagrodę jury przyznało Camille Briottet z Francji za zdjęcie przedstawiające zabawę dwóch ogierów. Świetne zdjęcie pokazuje piękno i radość tych zwierząt, którym pozwolono na nieco swobody.

Drugie miejsce zajął Andre Mercier z USA za zdjęcie zatytułowane "Koniec jest bliski". Przedstawia ono bryłę lodu, która oderwana od lodowca Vatnajökull na Islandii wkrótce roztopi się w morzu.

Zobacz również: Gorące piksele - wideoporadnik

Trzecie miejsce powędrowało do Terry Fondriest za zdjęcie "Objęcie żaby", na którym udokumentowała troskę swojej córki o każdą żywą istotę.

Zobaczcie zwycięskie zdjęcia w poszczególnych kategoriach:

Dzika przyroda

Woda

Ludzie i natura

Krajobraz

Miasto i natura

Specjalne wyróżneinie

Wybór publiczności padł na zdjęcie Megan Lorenz, które przedstawia czerwonego lisa w Bonavista.

Inne zdjęcia zgłoszone do konkursu publikowane są na profilu na Instagramie.

Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach

Sposób prawie 50 000 zgłoszonych zdjęć z 92 krajów, jury wybrało najlepsze. Zdjęcie Brenta Stirtona jest bardzo mocne w przekazie. Przedstawia…

Poznaj zwyczaje dzikich zwierząt, dzięki inspirującemu timelapse'owi 4K

Operator filmowy Tyler Fairbank specjalizuje się w tworzeniu filmów poklatkowych. Efekty jakie uzyskuje są świetne. Zobaczcie jedną z jego produkcji z…

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Źródło: nature.org

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Powstanie Warszawskie: 63 dni życia i walki, czyli historia fotografów Powstanie warszawskie i jego ludzie - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? "Duchy Czarnobyla” widziane przez aparat otworkowy Grzegorza Sawy-Borysławskiego "Tank Man" - człowiek, który zatrzymał kolumnę czołgów dzień po masakrze na placu Tian’anmen Rząd Korei Północnej zakazał publikacji tych zdjęć. Pokazują jak wygląda rzeczywistość Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Zdjęcia, które pozwalają zrozumieć relacje między matkami, a córkami z całego świata Kolorowa jesień i dziesiątka dzieci sfotografowanych przez matkę Kim była ”Migrująca matka”? Historia najbardziej znanego zdjęcia Dorothei Lange Andrew Miksysa opowiada o tym, jak wyglądają litewskie dyskoteki Jeśli mieszkasz w mieście - nie marnuj dnia. Wyjdź na ulicę z aparatem Krajobraz miejski też może być piękny. Zrób kilka zdjęć! Portret w plenerze to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu Wielkie cmentarzysko rowerów miejskich to coś niesamowitego. Fotograf odwiedził to miejsce Ptasia fotobudka - ciekawy sposób na kreatywne zdjęcia przyrody Znane zdjęcie "Wschodu Ziemi" powstało 50 lat temu Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem 9/11 Hiroszima i Nagasaki - historia zdjęć dokumentujących ataki atomowe z 1945 roku Marc Silber zdradza, jak dobrze komponować kadry w najnowszej książce "Annie Leibovitz: Portrety 2005-2016" - album, który jest dziełem sztuki Inżynier z duszą artysty - Jewgienij Salnikow i jego piękne zdjęcia makro Szukał odskoczni, więc wzbił się w powietrze - fotografia lotnicza Patryka Morzonka Fotograf uchwycił niesamowite zdjęcia orłów podczas posiłku

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf pokazuje różnice między beztroską, a przerażającą prawdą Mathias Wasik: "Nie chcę dokumentować ulic. Chcę być na ulicy" Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K: Świetny film na tle Księżyca w pełni Zdjęcia do paszportu inaczej. Ten fotograf tworzy z nich sztukę Japonia w obiektywie Damiana Milczarka Uliczne rozmowy: Artur Pławski “A Tree Grows In…” to projekt kalifornijskiej fotografki. który przedstawia rośliny w nietypowych miejscach