Natura na zdjęciach zwycięzców konkursu The Nature Conservancy Photo Contest 2018

The Nature Conservancy Photo Contest 2018 to konkurs organizowany przez organizację The Nature Conservancy, która zajmuje się ogólnie rozumianą ochroną środowiska. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.

© Camille Briottet / I miejsce / The Nature Conservancy Photo Contest 2018

The Nature Conservancy jest organizacją ochrony przyrody, działającą na całym świecie w celu ochrony ważnych ekologicznie obszarów i wód. Powstała w 1951 roku, jako Towarzystwo Ekologiczne Ameryki.

Prowadzi ono ponad 100 projektów ochrony morskiej i chronią prawie pół miliona kilometrów kwadratowych ziemi. Ich działania obejmują między innymi: ochronę lasów, odnawialne źródła energii, agrokulturę, dostęp do wody pitnej, zanieczyszczenie wód i powietrza czy ochronę zwierząt.

Organizowany przez nich konkurs fotograficzny The Nature Conservancy Photo Contest 2018 pokazuje kunszt fotografii przyrodniczej. Uczestnicy mogli zgłaszać swoje prace w pięciu kategoriach: Krajobraz, Woda, Ludzie i natura, Dzika przyroda i Miasto i natura.

Główną nagrodą w konkursie jest aparat cyfrowy o wartości 3000 dolarów oraz karta podarunkowa, o wartości 2000 dolarów, do sklepu z odzieżą i sprzętem outdoorowym, który jest sponsorem konkursu.

Do konkursu napłynęło blisko 60 tysięcy zgłoszeń ze 135 krajów.

Główną nagrodę jury przyznało Camille Briottet z Francji za zdjęcie przedstawiające zabawę dwóch ogierów. Świetne zdjęcie pokazuje piękno i radość tych zwierząt, którym pozwolono na nieco swobody.

Drugie miejsce zajął Andre Mercier z USA za zdjęcie zatytułowane "Koniec jest bliski". Przedstawia ono bryłę lodu, która oderwana od lodowca Vatnajökull na Islandii wkrótce roztopi się w morzu.

Zobacz również: Prostowanie horyzontu [wideoporadnik]

Trzecie miejsce powędrowało do Terry Fondriest za zdjęcie "Objęcie żaby", na którym udokumentowała troskę swojej córki o każdą żywą istotę.

Zobaczcie zwycięskie zdjęcia w poszczególnych kategoriach:

Dzika przyroda

Woda

Ludzie i natura

Krajobraz

Miasto i natura

Specjalne wyróżneinie

Wybór publiczności padł na zdjęcie Megan Lorenz, które przedstawia czerwonego lisa w Bonavista.

Inne zdjęcia zgłoszone do konkursu publikowane są na profilu na Instagramie.

Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach

Sposób prawie 50 000 zgłoszonych zdjęć z 92 krajów, jury wybrało najlepsze. Zdjęcie Brenta Stirtona jest bardzo mocne w przekazie. Przedstawia…

Poznaj zwyczaje dzikich zwierząt, dzięki inspirującemu timelapse'owi 4K

Operator filmowy Tyler Fairbank specjalizuje się w tworzeniu filmów poklatkowych. Efekty jakie uzyskuje są świetne. Zobaczcie jedną z jego produkcji z…

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Źródło: nature.org

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Znane zdjęcie "Wschodu Ziemi" powstało 50 lat temu Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem 9/11 Hiroszima i Nagasaki - historia zdjęć dokumentujących ataki atomowe z 1945 roku Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Marc Silber zdradza, jak dobrze komponować kadry w najnowszej książce "Annie Leibovitz: Portrety 2005-2016" - album, który jest dziełem sztuki Inżynier z duszą artysty - Jewgienij Salnikow i jego piękne zdjęcia makro Szukał odskoczni, więc wzbił się w powietrze - fotografia lotnicza Patryka Morzonka Fotograf uchwycił niesamowite zdjęcia orłów podczas posiłku Sylwetki naszych czytelników: Dawid Janik Mundial 2018: Najlepsze zdjęcia pierwszego tygodnia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Pierwsze selfie w kosmosie zostało wykonane... 50 lat temu! "Ziomek, jesteś podróżnik i robisz dobre klaty" - wywiad z Witoldem Ziomkiem Fałszywa historia zdjęcia będącego symbolem problemu imigracyjnego Dzieci i zwierzęta to połączenie idealne! Zobacz świetne zdjęcia rosyjskiej fotografki Młody artysta urzeczywistnia swoje marzenia za pomocą Photoshopa Todd Antony pokazuje odpicowane japońskie TIR-y Fotograf, który ściga światło. Zobacz piękne krajobrazy Stefano Gardela "Tsunami z nieba" - niesamowite zjawisko na filmie poklatkowym Sylwetki naszych czytelników: Magdalena Madej Zdjęcie jak z filmu science fiction. Trudno uwierzyć, że jest prawdziwe Delikatne i piękne kwiaty na fotografiach Roberta Peeka Koty na haju - zobacz, jak zwierzęta reagują na kocimiętkę Przepis na udane zdjęcia reklamowe - minimalizm Mikkela Jul Hvilshøja 

Popularne w tym tygodniu:

"Last Moments" to dokument, który opowiada o bólu po stracie ukochanego zwierzaka Sylwetki naszych czytelników: Adrian Mechocki Swoje aparaty montuje nawet na samolotach. Oto solarigrafia Krystiana Kleszcza Dwa światy na jednej Ziemi. Ugur Allen komentuje rzeczywistość obrazem 14 polskich fotografek łączy siły, by pomóc dzieciom z Afryki Nowy Jork, jakiego jeszcze nie widzieliście. To najlepszy timelapse, jaki oglądaliśmy "Earth 2" - nowa odsłona filmu, który pokazuje Ziemię widzianą z kosmosu Dron, flara i ciemna noc - przepis na oryginalny film narciarski Wykorzystuje własne zdjęcia, żeby tworzyć obrazy rodem z filmów sci-fi Jak odnaleźć swoją drogę w fotografii Florian Mueller: Nawet wysoka pozycja nie uchroni cię przed samotnością International Wedding Photographer of the Year 2019 - najlepsze zdjęcia