Nowa Zelandia to kraj, którego brakuje na mapach, a jest przepiękny

Nowa Zelandia to kraj, którego brakuje na mapach, a jest przepiękny

Nowa Zelandia to kraj, którego brakuje na mapach, a jest przepiękny
Źródło zdjęć: © © Tomstorm Films / [Vimeo](https://vimeo.com/93003441)
Monika Homan
13.07.2018 07:27, aktualizacja: 13.07.2018 09:27

Seria czterech poklatkowych filmów pokazuje różne oblicza Nowej Zelandii. Ten wyspiarski kraj naprawdę ma się czym chwalić. Mimo tego, że znamy go z "Władcy Pierścieni" czy wytatuowanych plemion, jest stale pomijany na mapach świata.

Wiedzieliście, ze Nowa Zelandia nie jest uwzględniana na wielu mapach świata? Powstała nawet kampania i specjalna strona internetowa, która ma walczyć z dyskryminowaniem tego kraju. Publikowane są tam mapy świata, na których ktoś, świadomie lub nie, nie umieścił wysp koło Australii. Jak się okazuje, jest ich całkiem sporo i pojawiają się w różnych miejscach - od lotnisk, przez strony internetowe po nadruki na koszulkach czy nawet… opakowaniu papieru toaletowego.

Brak Nowej Zelandii na mapach jest niezrozumiały zwłaszcza, że jej powierzchnia jest większa niż Wielkiej Brytanii, o której nikt nie zapomina. Nowozelandczycy swój sprzeciw wobec pomijania ich kraju przekazują światu w zabawnej formie i bez oburzenia. Dzięki ich kampanii, kształt Nowej Zelandii może stać się bardzie rozpoznawalny niż inne kraje, które pojawiają się na mapach zawsze.

Pomimo tego, że czasem nie ma jej na mapie, większość z nas wie, gdzie leży Nowa Zelandia i kojarzy ją ze wspaniałymi krajobrazami, które posłużyły między innymi za plan zdjęciowy dla "Władcy Pierścieni" Petera Jacksona.

Tego, jakie piękne widoki oferuje to miejsce, jest świadom fotograf, Martin Heck, dzięki któremu możemy przenieść się w ten odległy, piękny kraj. Seria filmów poklatkowych pozwoli wam odwiedzić kraj, którego czasem nie ma na mapach, nie ruszając się z fotela. "Awakening", "Amplitude", "Solitude" i "Agitation" ("Przebudzenie", "Amplituda", "Samotność" i "Przebudzenie") choć powstały w tym samym miejscu mają zupełnie inny charakter i pokazują różnorodność, jaką oferuje wyspa.

Zdjęcia do filmów powstały w 4 miesiące. Do ich zarejetrowania Martin wykorzystał Canona EOS 6D oraz Canona EOS 550D z obiektywami: Canon EF 24-105 mm f/4, Canon EF 70-200 mm f/4, Canon ES-S 15-85 mm f/3.5-5.6 oraz Samyang AF 14 mm f/2.8 FE

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)