Pełna obróbka słonecznego portretu w przyśpieszeniu [screencast]

Na Waszą specjalną prośbę Jakub Kaźmierczyk przygotował szybki screencast, w którym w przyśpieszonym tempie pokazuje pełny proces obróbki jednego ze swoich ostatnich zdjęć. To słoneczny, jesienny portret, który powstał przy okazji sesji do jednego z poradników.

Jak pisze Kuba na swoim blogu:

Przygotowałem dla Was film, który jest skrótem wszystkich operacji, jakie stosowałem na tych zdjęciach. Oczywiście zaczynamy od retuszu skóry metodą frequency split, następnie retusz oczu, narzędzie D&B, kolorowanie i tyle :) Nie będę się rozpisywał, bo na pewno wypatrzycie waszym wprawnym wzrokiem co tam nawyczyniałem.

Materiał jest w pewnym stopniu uzupełnieniem poradnika „Portrety jesienną porą i podstawowym obiektywem". Pełny opis sesji znajdziecie na prywatnym blogu Jakuba Kaźmierczyka.

Zobacz również: 5 najczęstszych błędów przy pracy w Adobe Photoshop

Zobacz więcej artykułów z serii: Poradniki o fotografii portretowej

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Tablet graficzny - jak z niego korzystać? [wideoporadnik] Portrety jesienną porą i podstawowym obiektywem [poradnik] Czytelniku, rób zdjęcia! Planowanie czy przypadek, czyli fotograficzne przygotowanie do wyjazdu w Alpy EL-wire - pomysł na kreatywny portret z efektem płomieni 10 pomysłów na zainteresowanie dziecka fotografią Szybka i prosta konwersja presetów z Lightrooma do Camera RAW [wideoporadnik] Jacek Pałkiewicz: Duży trud i wysiłek są wliczone w umowę z podróżami [wywiad] Photoshopowy fryzjer, czyli jak okiełznać niesforne kosmyki na zdjęciach studyjnych [wideoporadnik] Fotografia mody bez wychodzenia z domu - jak zacząć? Efekt miniatury w 5 minut w Adobe Photoshop CC [wideoporadnik] Frymografia: Mniej daje więcej 4 rzeczy, które robi każdy fotograf (albo wkrótce zacznie) Oddajcie nam analogowość! Adobe Lightroom - jak obrobić jedno zdjęcie na kilka sposobów nie tracąc ustawień? [wideoporadnik] Przepis na zdjęcie - pół na pół Zdjęcia ze smakiem, czyli domowa fotografia kulinarna [poradnik] Nie bój się Lightrooma, czyli jak bezboleśnie opuścić Bridge i Camera RAW Błyskawiczna poprawa kolorystyki skóry [wideoporadnik] Obiektyw tilt-shift do miniatur za 100 zł, czyli fotograficzny recykling Fotografia produktowa - jak zacząć? Organizujemy domowe studio [poradnik] Frymografia: Poskramiać i podsycać Jak cię widzą, tak cię piszą - przegląd szablonów Wordpress na portfolio fotografa

Popularne w tym tygodniu:

Poznajcie najlepszą książkę do nauki fotografii 10 mało znanych funkcji Lightrooma, które usprawnią wam pracę Twoje zdjęcia to o nie tylko ładne obrazki. Mogą zmienić czyjeś życie Jak znaleźć tło dla naszych portretów w brzydkiej okolicy 17 sposobów na oświetlenie zdjęć portretowych Co to jest stykówka i jak ją wykonać? 5 częstych błędów popełnianych przez początkujących filmowców