Pięć samolotów Airbus A350 w sesji wartej ponad 1,5 miliarda dolarów

We wrześniu tego roku Airbus wykonał zdjęcia w powietrzu pięciu ogromnych samolotów pasażerskich A350. Sesja zdjęciowa miała uczcić certyfikat dla najnowszego, dwusilnikowego odrzutowca Airbus.

Była to jedna z najdroższych sesji zdjęciowych w historii. Według specyfikacji jeden pasażerski odrzutowiec Airbus A350 jest w stanie spalić 3500 galonów paliwa w godzinę, co daje ponad 11 000 dolarów za godzinę lotu tylko jednego samolotu. W sesji wzięło udział pięć takich szerokokadłubowych liniowców.

Do tego każdy A350 jest warty 300 milionów dolarów, więc koszt przedmiotów użytych do sesji wyniósł ponad 1,5 miliarda dolarów. Oglądanie tych ogromnych samolotów manewrujących blisko siebie i lecących w różnych formacjach jest fascynujące, co można było zauważyć po reakcjach pilotów.

Za realizację materiałow jest odpowiedzialna firma Wolfe Air. Oto gotowy klip:

A na koniec coś dla fanów lotnictwa:

Zobacz również: 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane 75-letni bohaterowie sportu Pływacy, kajaki, taśmy LED i malowanie światłem Happy End - wraki samolotów w bezludnym krajobrazie Niecodzienne portrety modelek w miejscach z których pochodzą Górskie krajobrazy Europy w obiektywie Karola Nienartowicza Szokujące różnice w posiłkach biednych i bogatych na przestrzeni lat Polacy nagrodzeni w międzynarodowym konkursie ND Awards 2014 Współczesna Grenlandia - topniejące lodowce, polowania na foki i młodzież zachwycona MTV Śpiew syren - surrealistyczne zdjęcia z Islandii Żywa fotografia uliczna z Nowego Jorku Tomek Sikora kalendarz na 2006 dla Muzeum w Wilanowie - impresje Strażnik przerażających superkomórek burzowych z Teksasu Marcin Kęsek i jego barwne krajobrazy Tatr Francuska rewolucja, gra komputerowa i współczesny Paryż połączone na zdjęciach Fascynat fotografii analogowej zakochany w fotografii mobilnej Mroczne portrety, jak ze złego snu Portrety dzieci stylizowane na obrazy Ponad 20 000 mil i 158 miejsc w USA, aby sfotografować parkingi przy autostradach Piękne zdjęcia lodowców i okropna prawda o zmianach klimatu Barwna kultura motoryzacyjna Kalifornii Nowy poziom selfie, czyli zdjęcie z 830-metrowego Burj Khalifa w Dubaju Stary średni format i bajkowe portrety z Ukrainy

Popularne w tym tygodniu:

Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Pijani Japończycy zasypiają dosłownie wszędzie. Na zdjęciach ujął ich Lee Chapman Od zdjęć Żanety Hajnowskiej na pewno zgłodniejecie! Ta fotografka zna się na rzeczy Michał Janiszewski pokazuje piękno polskich gór w swoim najnowszym filmie poklatkowym 4K Richard Sandler przez 30 lat dokumentował prawdziwego ducha Nowego Jorku Mami Kiyoshi przez 15 lat fotografowała ludzi w otoczeniu ich własności Za kalendarz Pirelli 2018 odpowiadał Tim Walker. Zobacz genialne portrety mistrza kreacji Prezentujemy najlepsze zdjęcia portretowe w konkursie Taylor Wessling Photographic Portrait Prize 2017