Obróbka portretu studyjnego w darmowym Gimpie [wideoporadnik]

W ostatnim czasie prosiliście nas o poradniki z darmowego Gimpa. Wychodząc Wam na przeciw, przedstawiamy jak zabrać się za obróbkę portretu studyjnego.

Za oknami zimno i brzydko. Ciężko mi się przyzwyczaić do takiej pogody, szczególnie po powrocie z ciepłych krajów. Nie ma jednak co narzekać i warto odkurzyć lampy, przeprosić się z blendą i zaprosić modelkę na zdjęcia. Co jednak jeśli nie mamy Photoshopa? Co prawda w usłudze subskrypcji nie jest drogi, ale jeśli naprawdę rzadko potrzebujemy dokładnie obrobić zdjęcie, Gimp również w zupełności wystarczy.

Muszę przyznać, że za poradnik zabierałem się wiele razy, ale za każdym razem coś psułem moimi przyzwyczajeniami z Photoshopa. Przede wszystkim trzeba się przestawić z używania klawisza "alt" na "cmd", ale jeśli nie używacie Photoshopa, nie będziecie mieli z trym problemu.

W tym poradniku dowiecie się:

— jak retuszować skórę przy użyciu metody frequency split
— jak stosować narzędzia dodge&burn
— jak zmieniać kształt niektórych elementów na zdjęciu
— jak zabrać się za kolorowanie zdjęć

Zobacz również: Sposoby użycia narzędzia "Wypełnij" w Adobe Photoshop

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Najciekawsze lustrzanki do 3000 zł Pomysły na prezent dla fotografa do 300 zł Kiedy zapadnie zmrok, czyli obróbka zdjęć nocnych [wideoporadnik] Adobe Lightroom: jak usunąć zamglenia ze zdjęć w kilka minut? [wideoporadnik] Malowanie światłem - sposób na ciemne, zimowe wieczory [poradnik] Pełna obróbka słonecznego portretu w przyśpieszeniu [screencast] Tablet graficzny - jak z niego korzystać? [wideoporadnik] Portrety jesienną porą i podstawowym obiektywem [poradnik] Czytelniku, rób zdjęcia! Planowanie czy przypadek, czyli fotograficzne przygotowanie do wyjazdu w Alpy EL-wire - pomysł na kreatywny portret z efektem płomieni 10 pomysłów na zainteresowanie dziecka fotografią Szybka i prosta konwersja presetów z Lightrooma do Camera RAW [wideoporadnik] Jacek Pałkiewicz: Duży trud i wysiłek są wliczone w umowę z podróżami [wywiad] Photoshopowy fryzjer, czyli jak okiełznać niesforne kosmyki na zdjęciach studyjnych [wideoporadnik] Fotografia mody bez wychodzenia z domu - jak zacząć? Efekt miniatury w 5 minut w Adobe Photoshop CC [wideoporadnik] Frymografia: Mniej daje więcej 4 rzeczy, które robi każdy fotograf (albo wkrótce zacznie) Oddajcie nam analogowość! Adobe Lightroom - jak obrobić jedno zdjęcie na kilka sposobów nie tracąc ustawień? [wideoporadnik] Przepis na zdjęcie - pół na pół Zdjęcia ze smakiem, czyli domowa fotografia kulinarna [poradnik]

Popularne w tym tygodniu:

Fotografia koncertowa, czyli zdjęcia w 5 minut. Jak fotografować, żeby nie fałszować? Kto kupuje tanio, ten kupuje dwa razy, czyli kilka słów o filtrach Lustrzanka w podróży. O czym trzeba pamiętać? Jakie szkła wybrać do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony?