Fotograf, który mówi, że możesz dotykać nieznajomych

Richard Renaldi to amerykański fotograf, którego prace były wystawiane w galeriach i muzeach w USA, Azji i Europie. Jego ostatni cykl - Touching Strangers został wydany przez Fundację Aperture wiosną tego roku.

© Richard Renaldi / www.renaldi.com

Richard Renaldi to amerykański fotograf urodzony w 1968 roku w Chicago. W 1990 roku Richard kończy studia fotograficzne w Nowym Jorku. Wystawy jego zdjęć można było podziwiać w USA, Azji i Europie.

W 2006 roku jego cykl Figure and Ground został opublikowany przez Fundację Aperture. Drugi cykl Richarda - Fall River Boys został wydany w 2009 roku przez Charles Lane Press. Jego ostatni cykl, który prezentujemy - Touching Strangers został wydany przez Fundację Aperture wiosną tego roku.

Zdjęcia z cyklu Touching Strangers to portrety nieznajomych ludzi w jakimś amerykańskim mieście czy miasteczku. Do każdego zdjęcia Richard zapraszał osobę nieznajomą, której proponował portret. Następnie prosił kolejnego nieznajomego / nieznajomą, aby zapozowali z pierwszym nieznajomym, jednak nie tylko zajmując miejsce w kadrze, ale będąc fizycznie blisko siebie. Często namawiał też nieznajomych na uścisk dłoni, czy dotyk.

Portrety Richarda dotykają tabu przez zestawienie nieznajomych, którzy w rzeczywistości występują rzadko, jak np. czarnoskóry mężczyzna w ubraniu hip-hopowym z białą kobietą w sukni ślubnej.

Zobacz również: Jak rozpocząć pracę z tabletem graficznym?

Richard Renaldi wykonując cykl Touching Strangers korzystał z aparatu wielkoformatowego, co wymuszało wolną pracę i współpracę z modelami. Zachęcamy do obejrzenia części projektu na .issuu.com.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Roztańczone zdjęcia Katarzyny Banaszek Najzabawniejsi ludzie świata fotografowani przez 6 lat Malowanie światłem z rozmachem i Infiniti Poetyckie psy ze schronisk Z aparatem w środku Wieży Dawida - najwyższego squatu na świecie Niesamowite zdjęcia Drogi Mlecznej nad Oregonem Masajscy wojownicy, słonie i zebry - ślub w stylu wildlife Sentymentalne portrety Claudii Wycisk Wspaniałe czarno-białe zdjęcia architektury Trzecia okładka zagranicznego wydania National Geographic ze zdjęciem Polaka 75-letni bohaterowie sportu Zjednoczone Emiraty Arabskie - genialne miejsce dla fotografa Ludzkie imiona i ludzkie portrety... zwierząt „Postrzyżyny" w obiektywie Polaków docenione w Lens Culture Awards 2014 Dzikie krajobrazy K. R. Whitley'a z zamiłowaniem do sztuki 100 lat kobiecego piękna w 1 minutę Pływacy, kajaki, taśmy LED i malowanie światłem Pięć samolotów Airbus A350 w sesji wartej ponad 1,5 miliarda dolarów Happy End - wraki samolotów w bezludnym krajobrazie Niecodzienne portrety modelek w miejscach z których pochodzą Górskie krajobrazy Europy w obiektywie Karola Nienartowicza Szokujące różnice w posiłkach biednych i bogatych na przestrzeni lat

Popularne w tym tygodniu:

Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Pijani Japończycy zasypiają dosłownie wszędzie. Na zdjęciach ujął ich Lee Chapman Od zdjęć Żanety Hajnowskiej na pewno zgłodniejecie! Ta fotografka zna się na rzeczy Michał Janiszewski pokazuje piękno polskich gór w swoim najnowszym filmie poklatkowym 4K Richard Sandler przez 30 lat dokumentował prawdziwego ducha Nowego Jorku Mami Kiyoshi przez 15 lat fotografowała ludzi w otoczeniu ich własności Za kalendarz Pirelli 2018 odpowiadał Tim Walker. Zobacz genialne portrety mistrza kreacji Prezentujemy najlepsze zdjęcia portretowe w konkursie Taylor Wessling Photographic Portrait Prize 2017