Leica Gallery na stałe w centrum Warszawy. Startuje wystawą Jacoba Aue Sobola

© Jacob Aue Sobol / Leica Gallery

© Jacob Aue Sobol / Leica Gallery

Leica Gallery od 25 października już na stałe będzie działać w centrum Warszawy, przy ul. Mysiej 3. Były budynek cenzury jest domem handlowym, w którym mieszczą się sklepy kilku niszowych marek.

Na 150 m² w lokalu przy Mysiej 3 Leica Gallery będzie sklep, księgarnia i galeria. Ma to być najlepiej zaopatrzona w pozycje fotograficzne księgarnia w Polsce. W przestrzeni galeryjnej będą wystawy stałe i czasowe. W ramach wystawy stałej będzie można zobaczyć dzieła współpracujących z Leicą fotografów, takich jak Kacper Kowalski, Bogdan Dziworski, Tomasz Tomaszewski. Poza wystawami i działalnością komercyjną będą odbywały się tam różnego rodzaju wydarzenia: warsztaty, wykłady, spotkania.

© Leica Gallery

Galerię otwiera wystawa Jacoba Aue Sobola, ważnego fotografa młodego pokolenia. W swoim dorobku ma on nagrodę World Press Photo i szereg publikacji oraz wystawy na całym świecie. Na wystawie będzie można zobaczyć jego najnowszy cykl - fotograficzny zapis podróży przez Azję koleją transsyberyjską. Wystawa potrwa od 26 października do 17 listopada, będzie czynna 7 dni w tygodniu. W styczniu planowana jest wystawa fotografii Kacpra Kowalskiego, połączona z premierą jego książki.

Dobrze się dzieje, że Leica przeniosła się na Mysią. Wcześniejsze miejsce w centrum handlowym Blue City nie pasowało do fotografii. Nowa, snobistyczna i minimalna przestrzeń z lokalizacją w centrum na pewno wpłynie na świat fotografii w naszym, cokolwiek by mówić, jeszcze zaścianku. Galeriom fotograficznym jakoś trudno znaleźć stały adres w mieście. Tej się udaje, i do tego nie jest to jakiś obdrapany hangar. Nic dziwnego, Leica to Leica.

© Jacob Aue Sobol / Leica Gallery

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Piotr Trybalski nagrodzony w konkursie Travel Photographer of the Year 2014 Rekordowe wyniki Fotoblogia.pl Kurs „Oświeć się!” - oświetlenie studyjne w praktyce Surrealistyczne zdjęcia Wiktora Franko w Galerii Nizio Fotografia produktowa – kompendium wiedzy Olka Iwaszkiewicza Fotograficzny newsletter Fotoblogia.pl - najlepsze treści w jednym miejscu Frymografia na wystawie i warsztatach w Krakowie Oto najlepsze „Portrety z drogi" Zwycięzcy 3. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Startują warsztaty online z Lidią Popiel Zwycięzcy 2. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Pierwsza w Polsce międzynarodowa wystawa fotografii mobilnej „Portrety z drogi” - galeria najlepszych zdjęć pierwszego etapu „Portrety z drogi” – nowy konkurs fotograficzny dla blogerów, podróżników i fotografów Adobe Lightroom bez tajemnic - warsztaty Jakuba Kaźmierczyka w trakcie 4. OFFoto 10. Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic - zobacz nagrodzone zdjęcia Konkurs fotograficzny "Jasna strona kadru" pamięci zamordowanego Dawida Korneckiego Kosmiczne zdjęcia nagrodzone w konkursie the Astronomy Photographer of the Year 2014 Relacja ze stoiska firmy Canon na Photokina 2014 Fotografia uliczna według laureatów 4. edycji Leica Street Photo Oto najlepsze zdjęcia przyrody w konkursie British Wildlife Photography Awards 2014 Pierwsze w Polsce warsztaty z Andrzejem Draganem – „Tajemnica efektu Dragana” Fotografia produktowa – kompendium wiedzy na warsztatach Olka Iwaszkiewicza Warsztaty z Gregorem Laubschem - mistrzem fotografii portretowej