Źródło: [url=https://www.youtube.com/watch?v=8aqhdngfYlw]YouTube[/url]

Monika Homan, 29 marca 2019

Fotograf Kim Dzong Una zwolniony przez absurd. Tak działa aparat władzy

Tweetnij Komentuj

Wszyscy słyszeliśmy różne historie dotyczące ustroju Korei Północnej oraz Kim Dzong Una. Tym razem ręka sprawiedliwości dotknęła naszego kolegi po fachu - fotografa o nazwisku Ri. Poznajcie historię, jak przez wykonywanie swojej pracy, mężczyzna pożegnał się z zawodem.

^^^Fotograf przywódcy Korei Północnej nie ma łatwego życia. Robienie zdjęć głowie państwa wymaga sporych umiejętności i odporności na stres. Zwłaszcza, jeśli głową państwa jest dyktator .
Jak donosi Daily Mail , osobisty fotograf Kim Dzong Una stracił ostatnio pracę za złamanie kodeksu, jaki obowiązuje w jego pracy. Powód jego zwolnienia był kuriozalny.

47-letni mężczyzna o nazwisku Ri jest członkiem Koreańskiego Studia Filmów Artystycznych. 10 marca 2019, podczas publicznego wystąpienia przywódcy, jak zwykle fotografował Kim Dzong Una. Chcąc jak najlepiej wykonać swoją pracę i zrobić jak najlepsze zdjęcia złamał zasady fotografowania dyktatora.

Fotograf pozwolił sobie podejść zbyt blisko Kim Dzong Una. Powinien zachować odległość przynajmniej dwóch metrów . Lecz nie to było powodem jego zwolnienia. Prawdziwym przewinieniem był ponoć fakt, że lampa błyskowa zamocowana na aparacie, zasłoniła na kilka sekund szyję przywódcy Korei Północnej , co widać na ujęciu z kamery ustawionej za ludźmi.

Pokaż...

"Okropna zbrodnia", jakiej dopuścił się Ri uznana została za "antypartyjny akt zniszczenia Najwyższej Godności Partii" , ponieważ fotograf zasłonił wiwatującym ludziom widok na ich przywódcę. Dwa dni później nie był już fotografem Kim Dzong Una i został wyrzucony z Partii Pracy Korei, co wiąże się z tym, że automatycznie stał się obywatelem "drugiej kategorii" .

Trudno uwierzyć, że jeszcze miesiąc temu, temu samemu człowiekowi powierzono fotografowanie spotkania Kim Dzong Una z Donaldem Trumpem, a teraz został wyrzucony na bruk za tak błahą sprawę. Być może był to tyko pretekst, ale tego pewnie się nie dowiemy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Źródło: [url=https://www.youtube.com/watch?v=8aqhdngfYlw]YouTube[/url]

Tagi: Praca w mediach Fotoreportaż Lampa reporterska Ciekawostki Fotografia dokumentalna

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

< Przejdź na wp.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .