Chcesz robić takie zdjęcia? Weź to, co masz pod ręką!

Chcesz robić takie zdjęcia? Weź to, co masz pod ręką!

Chcesz robić takie zdjęcia? Weź to, co masz pod ręką!
Źródło zdjęć: © © Jordi Puig / [Instagram](https://www.instagram.com/jordi.koalitic/)
Marcin Watemborski
05.07.2019 12:59, aktualizacja: 05.07.2019 14:59

W fotografii liczy się nie tylko technika, ale również kreatywność. Przy wykorzystaniu zwykłych rzeczy, które macie wokół siebie, możecie stworzyć niesamowite obrazy. Gdy dodacie do tego różne, wręcz przesadne presety z Lightrooma, możecie zdobyć tysiące followersów na Instagramie.

Jordi Puig jest fotografem, który ma oryginalne podejście do robienia zdjęć. Zamiast kombinować, idzie na ”łatwiznę” i używa tego, co znajdzie pod ręką. Może to być kartka z książki, makaron w kształcie liter, butelka czy smartfon. Wszystko po to, by zmienić sposób patrzenia na świat i wydźwięk zdjęć.

Na jego Instagramie znajdziecie mnóstwo przykładów. Przeważnie w poście są dwa lub więcej zdjęć, które pokazują efekt końcowy oraz to, jak został osiągnięty. Jestem zachwycony ta prostota i końcowymi zdjęciami, chociaż estetyka znacznie odbiega od mojej. Doceniam tego fotografa, bo przy użyciu zwykłych przedmiotów, potrafi stworzyć coś wyjątkowego. Z drugiej strony nie jestem miłośnikiem tak mocno retuszowanych zdjęć.

Oprócz wykorzystania różnych gadżetów, Jordi często gra głębią ostrości i bardzo mocnym wyodrębnieniem głównego motywu. W jego obróbce widać silne wyostrzenie oraz zabawę krzywymi, by możliwie najmocniej wydobyć jasne i ciemne partie głównego motywu, nadając wrażenie trójwymiarowości. Zwróćcie uwagę na to, że duża część tła jest spłaszczona – zwłaszcza w bardzo jasnych partiach nieba, zupełnie jak w pseud HDR-ach.

Połączenie wykorzystania różnych rzeczy oraz specyficznego retuszu sprawia, że prace Jordiego zapadają w pamięć. Kojarzą mi się bardzo mocno z obrazami Harisa Nukema (celowo nie używam tu słowa ”zdjęcia”). Ciekawy jestem, co wyszłoby z połączenia sił tych dwóch panów. Myślę, że tak moglibyśmy otrzymać smutną definicję współczesnej fotografii. Osobiście nie wiem, co ludzi widzą w tak piekielnie przekręconych zdjęciach, kolorze selektywnym i ogromnych brakach technicznych.

Więcej prac znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)