Nowa i stara połówka Wielkiego Jabłka na jednym interaktywnym zdjęciu

© NYC Grid

© NYC Grid

Ulice ciągle zmieniającej się metropolii zatrzymane w czasie, przeszłość i teraźniejszość na dwóch nakładających się na siebie zdjęciach. Fotograf z Nowego Jorku zaprasza do podróży w czasie.

NYC Grid to jedna z setek stron poświęconych Nowemu Jorkowi. Została założona przez ambitnego dokumentalistę Paula Sahnera, który postanowił sfotografować całe miasto "ulica po ulicy, kawałek po kawałku". Pomysł równie piękny jak nierealny. Poza prostymi dokumentalnymi zdjęciami z NY na stronie można znaleźć fantastyczny w swej prostocie projekt z serii przed i po.

Na jednym obrazku są nałożone (czy zlepione ze sobą) dwa zdjęcia. Jedno z czasów współczesnych, drugie z przeszłości. Oba są zrobione w tym samym miejscu i idealnie dopasowane. Dzięki suwakowi odkrywającemu jedno i zakrywającemu drugie zdjęcie możemy podziwiać centymetr po centymetrze zmiany w krajobrazie, które dokonały się z czasem. Na zdjęciach jest nie tylko architektura, ale też mieszkańcy miasta, samochody i codzienne życie.

Interaktywne zdjęcia możecie oglądać na oficjalnej stronie projektu.

© NYC Grid
© NYC Grid
© NYC Grid

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Przeglądy:

Nudna Ameryka na nienudnych zdjęciach Jacka Foty [wywiad] 10 cytatów fotograficznych, które powinniście znać Najdroższe i największe obiektywy pokazane na targach Photokina 2014 Podnosząca się z gruzów stolica na zdjęciach z albumu "Warszawa lata 40." "Małe Nemo", czyli niemowlaki sfotografowane pod wodą Photoshopowe wpadki miesiąca - wakacje 2014 Sesja dla Disney'a i Annie Leibovitz podczas pracy Blogi modowe, na których zdjęcia zatrzymają Cię na dłużej "303 zdjęcia, które musisz znać" - recenzja albumu, którego nie ma Koken – darmowy system zarządzania treścią dla fotografów Filmy o fotoreportażu, dzięki którym inaczej spojrzysz na świat... JPEGmini – zmieniamy rozmiar zdjęć jednym kliknięciem Książki o fotografii, które warto przeczytać [cz.1] Photoshopowe wpadki miesiąca [styczeń] Fotoreporter David Guttenfelder opowiada o robieniu zdjęć smartfonem w Korei Północnej Fotografia (i Photoshop) w służbie propagandy 15 najchętniej czytanych tekstów w 2013 r. na Fotoblogii Photoshopowe wpadki miesiąca [grudzień] Photoshopowe wpadki miesiąca - listopad [galeria] Co warto czytać? Jesienny przegląd prasy fotograficznej Kreatywne techniki fotograficzne, które mogą zainspirować Google+ z wbudowanym Snapseedem Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 2]