Fotografowie potrzebują twojej pomocy. Możesz wesprzeć wartościowe książki

Fotografowie potrzebują twojej pomocy. Możesz wesprzeć wartościowe książki

Fotografowie potrzebują twojej pomocy. Możesz wesprzeć wartościowe książki
Źródło zdjęć: © © Michał Sita
Marcin Watemborski
09.10.2019 10:26, aktualizacja: 09.10.2019 12:26

W ramach inicjatywy PIX.HOUSE, Michał Adamski, Michał Sita i Anna Pilawska-Sita sfinansowali wyprawy fotograficzne, przygotowanie tekstów i tłumaczenie 2 projektów. Niestety wydanie to już inna sprawa. Zobacz i wesprzyj wartościowy kawałek polskiej fotografii.

Do ukończenia prac nad książkami potrzeba już niewiele pracy. Micha Adamski opowiada o sytuacji polityczno-społecznej na Węgrzech, a Michał Sita z żoną podjęli się tematu sieci 250 km tuneli partyzanckich w Wietnamie. Oba projekty poruszają interesujące tematy i super by było zobaczyć te książki na półkach. Fotografowie potrzebują twojej pomocy, więc rzuć okiem na portal polakpotrafi, gdzie prowadzona jest zbiórka.

Michał Adamski - ”Pies o dwóch ogonach”

”Pies o dwóch ogonach” to opowieść o współczesnych Węgrzech. Michał dotyka tematu społeczeństwa wplątanego w zdobywanie władzy. W projekcie zobaczycie skrajne nastroje, ale głównie chaos i niepokój zagubionych ludzi, którzy utknęli pomiędzy rzeczywistością, a propagandą.

NOWE KSIĄŻKI FOTOGRAFICZNE PIX.HOUSE

Grupa artystów założyła partię Pies o dwóch ogonach. Przez występy, happeningi i sztukę uliczną próbują oni zdemaskować manipulacje orbanowskiego rządu. Często wyśmiewają polityków, którzy są w stanie zrobić wszystko, by utrzymać się przy władzy.

Za wybór 40 zdjęć odpowiadają Ewa Meissner oraz Filip Ćwik. Opracowanie graficzne to działka Andrzeja Dobosza. W książce obraz przeplata się z tekstami – są to cytaty z oficjalnych przemówień Wiktora Orbana oraz kampanii wyborczej tytułowej partii.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Michał Sita i Anna Pilawska-Sita – ”Cu Chi Tunnels Restoration Report”

Tunele Cu Chi to 250-kilometrowa sieć podziemnych dróg używana przez partyzantów w czasie wojny w Wietnamie. Korytarze pną się prze 3 poziomy, co umożliwiało przetrwanie w czasie, gdy życie na powierzchni było niemożliwe, czyli podczas amerykańskich bombardowań, które na zawsze zmieniły prowincję Cu Chi, pozostawiając na górze śmierć i zniszczenie.

Polsko-wietnamska misja konserwacji zabytków opracowała w 1981 roku wstępne metody zabezpieczania i wzmacniania fragmentów tuneli. Była to pierwsza próba odbudowy Wietnamu po wojnie. Po 30 latach prac rewitalizacyjnych historyczne miejsce zmieniło się nie do poznania – pojawiły się sklepiki, wentylacja, turyści. Tunele zostały dopasowane do wymagań biur podróży, zwiedzających, wycieczek szkolnych.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Zmiany tuneli służą mieszkańcom, a pozyskane środki wciąż pozwalają odbudowywać prowincję ze zgliszczy, na co zwracają uwagę fotografowie. Rocznie odwiedza je 1,5 miliona zwiedzających, co przyciąga licznych inwestorów. Prowincja Cu Chi prężnie zmienia się w przedmieścia Ho Chi Minh City.

W książce znajdziecie nie tylko zdjęcia, ale również wywiady, opisy miejsc, opisy techniczne, legendy miejskie oraz mapy. Projekt graficzny oraz wybór fotografii są skończone. Większa część kosztów wydruku już została pokryta.

Jeśli chcecie wesprzeć rodzimą inicjatywę fotograficzną, odwiedźcie stronę kampanii na portalu polakpotrafi, gdzie znajdziecie również więcej informacji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)