Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y

©Jeffrey Lewis Bennett

©Jeffrey Lewis Bennett

Animowane GIF-y przeżywają drugą młodość. Czy mają szansę na wejście również do fotografii ślubnej?

Jeszcze kilka lat temu animowane GIF-y kojarzyły się z niemrawo ruszającymi się obrazkami. Nic dziwnego — dzieliliśmy się nimi głównie w Internecie, a bardziej zaawansowany GIF może ważyć nawet 10 MB (w zależności od wielkości i liczby klatek). Inna sprawa, że po prostu nie było na nie mody.

Dziś animowane GIF-y powracają ze zdwojoną siłą. Szczególnie popularne są kinografiki, czyli obrazki, na których tylko wybrana część jest ruchoma — np. modelka mruga oczami czy kot macha ogonem. O technice wykonania animowanych GIF-ów pisałem w lutym zeszłego roku.

Fotograf Jeffrey Lewis Bennett postanowił wykorzystać tę technikę podczas pracy nad zdjęciami ślubnymi. Muszę przyznać, że tak przygotowane ilustracje robią na mnie wrażenie — może nie chciałbym, żeby wszystkie zdjęcia ślubne miały taką formę, ale z pewnością są miłym uzupełnieniem serii. Trzeba również przyznać, że same zdjęcia są bardzo dobre, nawet pozbawione ruchu, co zasługuje na kolejny plus.

©Jeffrey Lewis Bennett

Technika zrobienia tego typu GIF-ów jest bardzo prosta. Robimy kilka zdjęć seryjnych lub kręcimy krótkie wideo, np. z parą, która trzyma się za ręce, wrzucamy materiał do Photoshopa, obrabiamy jak zwykłe zdjęcie, a następnie zapisujemy plik jako GIF z uwzględnioną animacją. Sam będę musiał tego spróbować.

Czy to nowy trend? To chyba zbyt duże słowo. To z pewnością ciekawe uzupełnienie oferty, które cieszy oko, ale nie wróżę tej technice ogromnego sukcesu, szczególnie na polu fotografii ślubnej. Klienci i tak najczęściej chcą dostać album z pięknie wydrukowanymi zdjęciami, więc GIF będzie musiał pozostać w komputerze. Zobaczcie prace Bennetta na jego stronie internetowej i dajcie znać, co o tym sądzicie!

Zobacz również: Przykładowa obróbka zdjęcia ślubnego

 

Źródło: http://www.huffingtonpost.com/2013/08/15/wedding-trailblazers_n_3755251.html?1376590267

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1]

Popularne w tym tygodniu:

Urocza opowieść fotograficzna o jeżu, który wybrał się na biwak. Zobacz to przesłodkie stworzenie! Przypadkowo sfotografował zaręczyny na plaży. Postanowił odnaleźć parę Kontroluj Lightrooma z poziomu telefonu dzięki nowej aplikacji Fotograf uciął wizjer w swoim Sony A7. Dlaczego właściwie to zrobił? Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy Pierwsze wideo 360 stopni nagrane w przestrzeni kosmicznej. Jest niesamowite! Super odporne karty Sandisk wytrzymają nawet -40°C