Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y

©Jeffrey Lewis Bennett

©Jeffrey Lewis Bennett

Animowane GIF-y przeżywają drugą młodość. Czy mają szansę na wejście również do fotografii ślubnej?

Jeszcze kilka lat temu animowane GIF-y kojarzyły się z niemrawo ruszającymi się obrazkami. Nic dziwnego — dzieliliśmy się nimi głównie w Internecie, a bardziej zaawansowany GIF może ważyć nawet 10 MB (w zależności od wielkości i liczby klatek). Inna sprawa, że po prostu nie było na nie mody.

Dziś animowane GIF-y powracają ze zdwojoną siłą. Szczególnie popularne są kinografiki, czyli obrazki, na których tylko wybrana część jest ruchoma — np. modelka mruga oczami czy kot macha ogonem. O technice wykonania animowanych GIF-ów pisałem w lutym zeszłego roku.

Fotograf Jeffrey Lewis Bennett postanowił wykorzystać tę technikę podczas pracy nad zdjęciami ślubnymi. Muszę przyznać, że tak przygotowane ilustracje robią na mnie wrażenie — może nie chciałbym, żeby wszystkie zdjęcia ślubne miały taką formę, ale z pewnością są miłym uzupełnieniem serii. Trzeba również przyznać, że same zdjęcia są bardzo dobre, nawet pozbawione ruchu, co zasługuje na kolejny plus.

©Jeffrey Lewis Bennett

Technika zrobienia tego typu GIF-ów jest bardzo prosta. Robimy kilka zdjęć seryjnych lub kręcimy krótkie wideo, np. z parą, która trzyma się za ręce, wrzucamy materiał do Photoshopa, obrabiamy jak zwykłe zdjęcie, a następnie zapisujemy plik jako GIF z uwzględnioną animacją. Sam będę musiał tego spróbować.

Czy to nowy trend? To chyba zbyt duże słowo. To z pewnością ciekawe uzupełnienie oferty, które cieszy oko, ale nie wróżę tej technice ogromnego sukcesu, szczególnie na polu fotografii ślubnej. Klienci i tak najczęściej chcą dostać album z pięknie wydrukowanymi zdjęciami, więc GIF będzie musiał pozostać w komputerze. Zobaczcie prace Bennetta na jego stronie internetowej i dajcie znać, co o tym sądzicie!

Zobacz również: Przykładowa obróbka zdjęcia ślubnego

 

Źródło: http://www.huffingtonpost.com/2013/08/15/wedding-trailblazers_n_3755251.html?1376590267

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1]

Popularne w tym tygodniu:

Pingwiny cesarskie znalazły aparat. Nie uwierzysz, co stało się później Pamiątkowe zdjęcie na wysokości 2500 metrów to absolutny hit! Cyfrowy moduł "I'm Back" do aparatów tradycyjnych odnosi sukces! 2,4 mln euro za Leikę z 1923 roku. Padła rekordowa cena aparatu na aukcji 709 megapikseli - to się dopiero nazywa "wielki format"! Czego fotografowie powinni nauczyć się od malarzy? Świeci w ciemności i kosztuje ponad 50 tysięcy złotych. Oto nowa wersja Leiki M Monochrom Co to znaczy, że światło jest "miękkie"? Nauka zna odpowiedź Astronautka NASA wzięła ze sobą na sesję swojego 4-letniego synka. Te zdjęcia rozgrzeją wasze serca Możesz stać się posiadaczem aparatu Amelii Earhart za 240 tys. złotych To koniec selfie sticka! Teraz zrobisz "dzióbek" w inny sposób 14 227 zdjęć z misji Apollo w GIF-ach, czyli animowana podróż na Księżyc