Canon prezentuje nowe obiektywy do bezlusterkowców

Canon prezentuje nowe obiektywy do bezlusterkowców

Canon prezentuje nowe obiektywy do bezlusterkowców
INFORMACJE PRASOWE
24.10.2019 07:54, aktualizacja: 26.07.2022 15:34

Najnowsza propozycja obiektywów do bezlusterkowców od Canona to jasny i lekki zoom Canon RF 70-200mm f/2.8L IS oraz jasna portretówka o klasycznej ogniskowej Canon 85mm f/1.2L DS IS.

Dzięki wprowadzeniu do linii dwóch nowych obiektywów, użytkownicy aparatów serii EOS R, mają do dyspozycji już sześć systemowych obiektywów RF.

Model RF 70-200mm F2.8L IS USM, jako ostatni z tzw. reporterskiej „świętej trójcy” obiektywów, jest jednocześnie najkrótszym i najlżejszym szkłem o ogniskowej 70-200 mm ze światłem f/2,8 do aparatów z wymienną optyką i pełnoklatkową matrycą 35 mm. Z kolei model RF 85mm F1.2L USM DS, dzięki wyposażeniu w powłokę DS Canon, uzupełnia zaprezentowany niedawno już model portretowy serii RF o tej samej ogniskowej. RF 85mm F1.2L USM DS pozwala uzyskać pożądany, miękki efekt bokeh na zdjęciach, a minimalna, jasna wartość przysłony doskonale nadaje się do wykonywania fotografii portretowych z gładkim, rozmytym tłem. Oba nowe szkła dołączają do najnowszej serii obiektywów Canon RF, dedykowanych bezlusterkowcom z pełnoklatkową matrycą.

Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM - lżejsy zoom ze światłem f/2.8

Po wprowadzonych na rynek w sierpniu tego roku obiektywach RF 24-70mm F2.8L IS USM i RF 15-35mm F2.8L IS USM, model RF 70-200mm F2.8L IS USM dopełnia serię tzw. reporterskiej „świętej trójcy” obiektywów Canon ze światłem F2.8L. To seria trzech obiektywów RF pokrywających uniwersalny zakres ogniskowych, które umożliwiają zarówno profesjonalistom, jak i entuzjastom fotografii realizację praktycznie każdego scenariusza fotografowania.

Ważący ok. 1070 g i mierzący 146 mm w najkrótszym położeniu soczewek, jest o około 28 proc. lżejszy i 27 proc. krótszy niż jego odpowiednik z serii EF. Lekka konstrukcja daje większą swobodę fotografowania przez dłuższy czas, a dodatkowa biała powłoka termiczna – zastosowana po raz pierwszy w obiektywie RF – sprawia, że RF 70-200mm F2.8L IS USM będzie działał zawsze na najwyższym poziomie, niezależnie od trudnych warunków atmosferycznych.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/11]

RF 70-200 mm F2.8L IS USM to także pierwszy obiektyw Canon obsługujący elektroniczną regulację ostrości, która za pomocą technologii Dual Nano USM napędza indywidualnie dwie grupy soczewek, gwarantując przy tym cichą pracę, oszczędność energii i szybkość działania w niewielkiej, kompaktowej konstrukcji obiektywu.

Silnik Dual Nano USM cechuje się bardzo precyzyjnym autofocusem podczas fotografowania i płynnym AF w trakcie filmowania – wszystko dzięki usprawnionej technologii Dual Pixel CMOS AF. To połączenie ogranicza również tzw. focus breathing podczas nagrywania wideo, a w połączeniu z 5-stopniowym systemem stabilizacji obrazu (Image Stabilizer) mamy pewność, że zdjęcia będą ostre, nawet przy długich czasach otwarcia migawki oraz w ciemniejszych scenach, także z ręki.

Introducing the RF70-200mm F2.8 L IS USM (Canon Official)

RF 85 mm F1.2L USM DS – jasny obiektyw portretowy

Rozszerzenie serii obiektywów RF Canon o model RF 85 mm F1.2L USM DS to odpowiedź na wymagania i potrzeby przede wszystkim fotografów portretowych. Łącząc duży otwór przysłony o minimalnej wartości f/1,2 i odległość ostrzenia wynoszącą minimalnie 85 cm z nowo opracowaną powłoką DS, RF 85 mm F1.2L USM DS pozwala wydobyć jeszcze więcej szczegółów ze zdjęcia i zapewnia wyjątkowo gładkie, miękkie rozmycie elementów drugiego planu.

Uzyskanie fenomenalnego efektu bokeh możliwe jest dzięki zaprojektowanej przez Canon, specjalnej powłoce DS. Stworzona na podstawie technologii powlekania gazowego, warstwa ta charakteryzuje się większą przepuszczalnością światła w centrum soczewki i niższą przepuszczalnością na brzegach kadru. Powłoka DS zastosowana została na przedniej i tylnej soczewce, przez co pozwala na miękkie i płynne odcięcie konturów postaci, dając przyjemny, równomierny efekt bokeh.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

RF 85mm F1.2L USM DS to nie tylko doskonałe rozwiązanie do fotografii portretowej. Efekt bokeh, jaki daje nowa konstrukcja, idealnie nadaje się do uzyskania tzw. “cinema look" w materiałach wideo.

Innowacyjna konstrukcja optyczna RF 70-200 mm F2.8L IS USM – duża średnica soczewek i mniejsza odległość między soczewką a matrycą – zapewnia większy poziom swobody konstrukcyjnej, w porównaniu z konwencjonalnymi obiektywami EF. Aby zapewnić najwyższą jakość zdjęć, każdą aberrację z powodzeniem korygują soczewki asferyczne, soczewki UD i Super UD. Dodatkowo też w obiektywie zastosowano powłokę SWC, która zapewnia antyrefleksyjną redukcję efektów flary i ducha.

W obiektywie RF 85mm F1.2L USM DS wyeliminowano aberrację chromatyczną. Dzięki antyrefleksyjnej powłoce ASC redukującej zjawisko ducha i flary oraz efektywnemu rozmieszczeniu elementów asferycznych, zarówno obiektyw RF 85mm F1.2L USM DS, jak i RF 70-200mm F2.8L IS USM czy pozostałe obiektywy RF, umożliwiają profesjonalistom i entuzjastom fotografii uzyskanie doskonałych optycznie obrazów w pożądanym stylu.

Obydwa obiektywy są odporne na kurz i wodę, co pozwala fotografom radzić sobie w każdych warunkach pogodowych i mieć pewność, że niezależnie od okoliczności, sprzęt nie zwiedzie nas w najmniej oczekiwanym momencie.

Introducing the RF85mm F1.2 L USM DS (Canon Official)

Pierścień kontrolny w obiektywach RF 70-200mm F2.8L IS USM i RF 85mm F1.2L USM DS, który można dowolnie skonfigurować, umożliwia spersonalizowanie i przypisanie podstawowych funkcji, m.in. zmiany przysłony, szybkości migawki czy poziomu ISO. Do tego obiektyw RF 70-200mm F2.8L IS USM wyposażono w nowo zaprojektowane mocowanie do statywu, które umożliwia szybką zmianę kadru z horyzontalnego na wertykalny.

Obiektywy RF 70-200 mm F2.8L IS USM i RF 85 mm F1.2L USM DS będą dostępne od początku grudnia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)