Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą

lens camera

lens camera

Kilka źródeł donosi o tym, że Sony wyprodukuje szkła ze zintegrowanym sensorem, pamięcią, baterią i Wi-Fi w jednym body. Niedoskonałe zdjęcie powyżej pokazuje, jak ma to wyglądać.

Dzięki Wi-Fi obiektywy będą się komunikowały np. ze smartfonami/tabletami, użytkownik będzie więc miał do dyspozycji pełnowartościowy aparat. Naturalnie obiektywy będą mogły działać samodzielnie. Podobno sprzęt ma być wyposażony w ten sam sensor co Sony RX100MII i w tę samą optykę Zeissa.

Tego typu rewelacja pojawiła się już na Targach elektroniki CES 2011, tyle że była to fałszywka (wideo poniżej).

Jeśli informacja okaże się prawdziwa, czeka nas nie lada rewolucja. Prosty zabieg odłączenia wyświetlacza od reszty body daje nowe możliwości. Ile razy chcieliście zrobić efektowną klatę z poziomu chodnika? Mnie zdarzyło się nawet leżeć, żeby zrobić "to" zdjęcie, a po zmianach może to być łatwe jak wiązanie butów. Wystarczy puścić wodze fantazji i pomyśleć, do czego nowa zabawka może się przydać. Mam nadzieję, że te wieści to nie wymysł jakiegoś żartownisia i że będziemy mogli niedługo przetestować nową technologię.

 

Źródło: sonyalpharumors

Zobacz również: Wideotest Sony NEX-6

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia? Drony, małe czołgi, zdalne aparaty. Tak się dzisiaj fotografuje dzikie zwierzęta Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach 180-gigapikselowa panorama Tokio - druga największa na świecie

Popularne w tym tygodniu:

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Canon ma pendrive’a dla wszystkich miłośników fotografii tradycyjnej. Jest śliczny! Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Najlepszy fotobombing w historii. Autobus zasłonił całą scenę! Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Uważaj, gdy kręcisz film jadąc samochodem. Oto, co się dzieje z operatorem podczas wybuchu poduszki powietrznej