Canon chwilowo zamyka 5 fabryk z powodu koronawirusa

Canon chwilowo zamyka 5 fabryk z powodu koronawirusa

Canon chwilowo zamyka 5 fabryk z powodu koronawirusa
Marcin Watemborski
03.03.2020 08:37, aktualizacja: 26.07.2022 14:58

Koronawirus 2019-nCoV (COVID-2019) wpływa na każdą gałąź przemysłu elektronicznego. Oczywiście rynku fotograficznego to nie ominęło. Firma Canon poinformowała o chwilowym zamknięciu 5 swoich fabryk w obawie o bezpieczeństwo pracowników.

Niedawno Sony informowało o obsuwach w produkcji sprzętu. Priorytetem dla tej firmy było wypuszczenie nowego smartfona, a teraz na pierwszym miejscu jest tworzenie podzespołów do nadchodzącego PlayStation 5. W związku z tym nieprędko zobaczymy nowe bezlusterkowce.

W ślad za Sony idzie firma Canon. W tym roku spodziewamy się premiery kilku bezlusterkowców, a przynajmniej jednego – modelu Canon EOS R5, odpowiednika linii lustrzanek Canon EOS 5D. Ostatnie informacje nie są sprzyjające.

Portal Nikkei donosi, że 5 fabryk Canona zawiesiło prace. Znajdują się one w prefekturach Oita, Miyazaki oraz Nagasaki w Japonii. Póki co zakłady nie będą działały do 13 marca 2020 roku. Według zarządów wspomnianych fabryk żaden z pracowników nie jest zarażony, ale lepiej dmuchać na zimne.

Obecnie nie wiadomo, jaki wpływ będzie miało zawieszenie prac na nadchodzące premiery sprzętu. Mimo tego, że Canon EOS R5 został pokazany w formie ”wydmuszki” na targach w Birmingham, jego premiera może się opóźnić, co jest bardzo prawdopodobne. Możliwe, że wstrzymanie prac jest również powodem, dla którego nie pojawiają się zapowiedzi kolejnych modeli bezlusterkowców i obiektywów.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)