The Photography Show przełożone przez COVID-19, ale się odbędzie

Wiele imprez fotograficznych zostaje odwołanych, a z innych wycofują się duzi gracze na rynku. Brytyjczycy jednak nie zamierzają rezygnować i zamiast anulować wydarzenie, po prostu je przekładają, co brzmi dość logicznie.

Największe brytyjskie targi fotograficzne The Photography Show miały odbyć się w dniach 14–17 marca 2020 roku. Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 plany się zmieniły. Targi odbędą się w późniejszym okresie tego roku.
Przełożenie targów fotograficznych było dla organizatorów trudną decyzją do podjęcia, ale konieczną. Szczerze mówiąc podoba mi się zdroworozsądkowe podejście do kwestii koronawirusa i tego, że epidemię w końcu uda się opanować. Organizatorzy informują, że osoby, które kupiły bilety na imprezę będą mogli bez problemu skorzystać z nich, gdy dojdzie do targów. Niestety nie wiadomo dokładnie, jaki będzie termin zastępczy.
Podczas targów The Photography Show wystawia się ponad 300 różnych marek, a uczestniczy w nich ponad 32 000 odwiedzających. Zaplanowane było 270 paneli dyskusyjnych, pokazów nowego sprzętu oraz wystaw. Wśród wystawców miały pojawić się takie marki, jak: Canon, Nikon, Panasonic, Rode, Sony, Epson czy Fujifilm.
Więcej informacji na temat targów znajdziecie na stronie internetowej wydarzenia. W komentarzach w kanałach społecznościowych pojawiły się przesłanki odnośnie terminu – impreza może odbyć się na jesień 2020 roku. Co ciekawe – inne duże europejskie wydarzenie, Photokina 2020, wciąż ma się odbyć zgodnie z planowanym terminem, czyli w dniach 27–30 maja 2020 roku.
Zobacz również: Jak zrobić obrotową platformę do ciekawych zdjęć poklatkowych?
Co do samego koronawirusa — obecnie około 114 000 osób jest zarażonych SARS-CoV-2 (COVID-19), a ponad 4000 zmarło. W Polsce obecnie mamy 17 potwierdzonych przypadków.
COVID-19 — Środki bezpieczeństwa
W obliczu zagrożenia, jakie niesie koronawirus COVID-19, warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze