"Nowojorska ulica w obiektywie" i na ekranie kina Iluzjon

19 listopada zapraszamy do kina Iluzjon w Warszawie na pokaz specjalny filmu "Nowojorska ulica w obiektywie" ("Everybody Street") w reżyserii Cheryl Dunn. Po filmie odbędzie się dyskusja, w której udział wezmą Joanna Kinowska, Rafał Siderski, Tomasz Wiech oraz nasz bloger, fotograf Wojciech Gadomski.

Wszyscy oglądają i dyskutują

Pokaz filmu to chyba zbyt skromne określenie dla wydarzenia, które odbędzie się w kinie Iluzjon. Uczestnicy nie tylko obejrzą ten dokumentalny obraz, ale także będą mogli wysłuchać odpowiedniego wstępu do filmu, który wygłosi wykładowca Akademii Fotografii Witek Orski, artysta reprezentowany przez galerię Czułość. Fotograf współpracuje kuratorsko z Miesiącem Fotografii w Krakowie oraz Czułością, a w zakresie fotografii m.in. z magazynami "Aktivist", "ELLE", "Exklusiv", "Kmag" i "Wysokie Obcasy".

Po filmie odbędzie się dyskusja na temat fotografii ulicznej, w której udział wezmą wykładowcy AF: Joanna Kinowska, Rafał Siderski, dobrze znany Wam z Fotoblogii Wojciech Gadomski oraz Tomasz Wiech, należący do kolektywu un-posed.

To nie koniec atrakcji: podczas całego wydarzenia Kamil Zacharski będzie fotografował publiczność. Na jego zdjęciach, na żywo, będą Magda Łupińska i Maciek Wolański, czyli duet działający pod nazwą Lisy Studio. Widzowie będą mogli otrzymać fotografie na pamiątkę.

"Nowojorska ulica w obiektywie"

Cheryl Dunn, znana fotografka uwieczniająca nowojorskie ulice, zapytała o pasje, inspiracje i metody pracy gwiazdy nowojorskiej fotografii ulicznej. Przed jej kamerą swoje historie opowiadają Bruce Davidson, Elliot Erwitt, Rebecca Lepkoff, Jill Freedman, Mary Ellen Mark, Jeff Mermelstein i Martha Cooper

Utrwalając Nowy Jork w obiektywie udowadniają oni, że to, co robią jest prawdziwą sztuką, wymagającą odwagi, wytrwałości, oddania i poświęceń,
pozbawioną banału, choć dziś już powoli ginącą w gąszczu łatwej i trywialnej fotografii cyfrowej. Pokazując jak pracują I odnajdują obiekty swoich zdjęć Dunn składa tym samym hołd tej dziedzinie sztuki, która utrwalając ulotny moment życia Nowego Jorku, posiada niezwykle silną moc oddziaływania i przyciągania.

Na przygotowanie filmu "Nowojorska ulica w obiektywie" ("Everybody Street") Cheryl Dunn poświęciła trzy lata. Co ciekawe, film początkowo miał być uzupełnieniem zorganizowanej przez nowojorskie Seaport Museum retrospektywy Alfreda Stieglitza, jednego z największych i najbardziej znanych fotografów ulicznych.

Zobacz również: Canon EOS M5 - pierwsze wrażenia z premiery na targach Photokina 2016

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Wiesław Rakowski. Archiwum Zoologiczne. Wystawa, którą warto zobaczyć! Relacja z BEiKS Roadshow we Wrocławiu Witajcie na nowej Fotoblogia.pl! Rusza otwarty nabór projektów do Grand Prix Fotofestiwal 2014 Verily - magazyn, w którym nie znajdziecie zdjęć obrobionych w Photoshopie Rusza ósma edycja BEiKS Roadshow – cykl pokazów najnowszego sprzętu foto i video Foto Art Festiwal 2013 – jest moc [relacja] Phonar – platforma do nauki fotografii przez Internet dla wszystkich Fotografa nie warto okradać ze zdjęć. Ciąg dalszy historii Gosi Stępień Zabezpieczenia Adobe złamane. Kody źródłowe programów i dane prawie 3 mln klientów w rękach hakerów Czy Getty Images i AFP zapłacą ponad 13 mln dol. za bezprawne użycie zdjęć z Twittera? Getty Critics, Rodzinka Stokowskich… W Sieci piętnują absurdy zdjęć stockowych CreativeLive – bezpłatne sześciodniowe warsztaty fotograficzne online! Jakub Kaźmierczyk poprowadzi bezpłatne warsztaty fotografii kulinarnej Rusza 3. edycja Opolskiego Festiwalu Fotografii – OFF