OpenReflex - działająca lustrzanka, którą możesz pobrać z Internetu i samemu wydrukować

© Léo Marius

© Léo Marius

Świeżo upieczony dizajner Léo Marius stworzył pierwszą analogową lustrzankę, którą można wydrukować na drukarce 3D. Poznajcie OpenReflex.

Technologia druku 3D umożliwia wydrukowanie niemal wszystkiego: okularów, butów, elementów pozwalających na wybudowanie domu, a nawet karabinu. Przyszedł czas na aparat fotograficzny.

https://gadzetomania.pl/5841,3d-printing-wychodzi-na-ulice-kangury-skacza-z-radosci">3D Printing wychodzi na ulicę. Kangury skaczą z radości!

OpenReflex składa się z trzech podstawowych elementów: komory filmu, mechanicznej szczelinowej migawki i prymitywnego wizjera. Jest wyposażony w uniwersalny, regulowany bagnet, do którego podobno można dokręcić każdy obiektyw. Migawka pracuje w jednym czasie — 1/60 s. W praktyce czas zależy od tego, jak szybko naciśnie się spust.

© Léo Marius
© Léo Marius

Do złożenia zabawki potrzebny jest mały magnes, kawałek lustra, kilka śrubek, trochę kleju, silikonowy uszczelniacz i oczywiście drukarka 3D. Montaż zajmuje godzinę, a drukowanie około 15 godzin. Koszty materiałów to niecałe 100 zł. Cenę drukarki 3D przemilczę.

Zabawka na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie surowego prototypu — i taka w rzeczywistości jest. Projekt jest dostępny online, można go pobrać i dowolnie modyfikować.

© Léo Marius

Minie jeszcze parę, może paręnaście lat, zanim technologia druku 3D stanie się powszechna i w pełni wydajna. Jedno jest pewne: rewolucja trwa, a OpenReflex jest jej pierwszym dzieckiem, przynajmniej jeśli chodzi o fotografię. Na razie to nie w pełni wystrugany Pinokio, ale pewnie znajdzie się kilku zręcznych Dżepettów, którzy go dopracują.

© Léo Marius

Przykładowe zdjęcia z OpenReflexa:

© Léo Marius
© Léo Marius
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia? Drony, małe czołgi, zdalne aparaty. Tak się dzisiaj fotografuje dzikie zwierzęta Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach 180-gigapikselowa panorama Tokio - druga największa na świecie Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą

Popularne w tym tygodniu:

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Canon ma pendrive’a dla wszystkich miłośników fotografii tradycyjnej. Jest śliczny! Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Najlepszy fotobombing w historii. Autobus zasłonił całą scenę! Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Uważaj, gdy kręcisz film jadąc samochodem. Oto, co się dzieje z operatorem podczas wybuchu poduszki powietrznej