Nietypowe morskie stworzenia uchwycone na doskonałych zdjęciach

Nietypowe morskie stworzenia uchwycone na doskonałych zdjęciach

Nietypowe morskie stworzenia uchwycone na doskonałych zdjęciach
Źródło zdjęć: © © Aleksander Semenow / [Instagram](https://www.instagram.com/aquatilis_expedition/)
Marcin Watemborski
22.05.2020 11:41, aktualizacja: 22.05.2020 13:41

O twórczości Aleksandra Semenowa pisaliśmy jakiś czas temu w kontekście genialnego filmu, pokazującego "Anioła morskiego". Jak się okazuje, naukowiec ma całkiem pokaźną kolekcję zdjęć nietypowych zwierząt z głębi czarnych wód. Oto najlepsze z nich.

Aleksander Semenow jest nie tylko fotografem podwodnym, ale również badaczem zwierząt morskich. Obecnie współpracuje z zespołem naukowym Uniwersytetu Moskiewskiego na Morzu Białym. Fotografowanie właściwie jest jego pasją. Ma do tego naprawdę interesujące warunki, ponieważ mało kto może pochwalić się dostępem do nieznanych lub bardzo rzadkich okazów zwierząt. Semenow publikował swoje zdjęcia na łamach takich magazynów, jak "National Geographic" czy "TIME". Współpracuje również ze znanymi firmami – Nikonem, Eizo, Dolby czy Apple.

W ramach obecnego zajęcia, nurek schodzi pod powierzchnię lodu na Morzu Biały. Niewielkie trójkątne otwory pokazują, że zamarznięta woda ma od 0,5 do 1,5 metra grubości, więc łatwo sobie wyobrazić jak przeraźliwie zimno tam jest. Całkowity czas pracy nurka w takich warunkach wynosi od 40 do 60 minut. Jest to również kwestia fal, które są w stanie przenieść człowieka pod wodą tak daleko, że wynurzenie się nawet przy pomocy specjalnej liny będzie niezwykle trudne.

Semenow wyznaje, że nurkowanie i robienie zdjęć w przeszywającym mrozie jest bardzo niekomfortowe. Oprócz samego fotografowania, nurek musi kontaktować się ze współpracownikami na górze oraz szarpać linę w odpowiedni sposób, by dać znać, że wszystko jest w porządku. Jednak podwodna harówka jest opłacalna. Dzięki swojemu poświęceniu, Semenow może pochwalić się zdjęciami, jakich nie ma praktycznie nikt na świecie.

Naukowiec wspomina, że zimą woda w Morzu Białym jest tak czysta, że bez problemu widać to, co jest na głębokości do 60 metrów. Dzieje się tak ze względu na noc polarną i brak dostępu do światła. W ten sposób rośliny nie mają, jak zakwitnąć. W innych porach roku widoczność jest ograniczona do 6-8 metrów. Zimowej przezroczystości wody nie zakłócają też silne wiatry, bo chroni ją gruba warstwa lodu. Semenow mówi, że to wymarzone warunki dla każdego fotografa podwodnego.

Aleksander Semenow pracuje jako nurek oraz fotograf od 13 lat i cały czas udaje mu się robić wyróżniające się na tle konkurencji zdjęcia. Ze względu na niszę, którą znalazł nie musi bać się o to, że zostanie wygryziony z rynku, albo skończą mu się tematy do fotografowania.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Interesujesz się grami wideo? Wypełnij naszą ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)