Czy to zdjęcie jest prawdziwe? Autor uważa, że tak

Czy to zdjęcie jest prawdziwe? Autor uważa, że tak

Czy to zdjęcie jest prawdziwe? Autor uważa, że tak
Źródło zdjęć: © © Aaron Groen / [Facebook](https://www.facebook.com/HomeGroenPhotography/)
Marcin Watemborski
07.07.2020 10:53, aktualizacja: 26.07.2022 14:50

Fotograf krajobrazowy Aaron Greon wrzuci na swojego Facebooka malownicze zdjęcie tornada, pisząc, że jest prawdziwe i nie widział lepszego od 6-7 lat. Użytkownicy od razu zwęszyli podstęp i zarzucili mu, że jest fotomontażem. Kto ma rację?

Na Facebooku Aarona Groena znalazło się zdjęcie o nazwie ”Hold On”, które przedstawia samotny domek z ogromnym tornadem w tle. Stało się bardzo popularne – w trakcie pisania artykułu ma prawie 1000 udostępnień i niecałe 4 tysiące reakcji.

W 222 komentarzach znajdziemy głównie pozytywne opinie, ochy i achy. Jednak nie było tak od razu. Fotograf pousuwał komentarze i zablokował ludzi, którzy nie wierzyli, że zdjęcie jest prawdziwe. Cóż, ma do tego święte prawo – to jego kanał społecznościowy.

O zdjęciu zrobiło się bardzo gorąco w social mediach – użytkownicy uważali, że jest fotomontażem, lecz Aaron Greon szedł w zaparte twierdząc, że zastał taką sytuację i ją sfotografował. W ramach rozważań nad prawdziwością zdjęcia, udzielili się nawet znani łowcy burz, jak Brett Wright, Mike Mezeul II, Jordan Hall czy Mike Olbinski, o którym wielokrotnie pisaliśmy.

Wszyscy panowie zauważają, że na zdjęciu widać fałszywe tornado, ale jednocześnie podoba im się ta praca, jednak nie nazwaliby jej zdjęciem, a wyrazem artystycznym.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Internauci po przeanalizowaniu portfolio Aarona Groena znaleźli kilka prac, na których znalazło się bardzo podobne tornado. Przypadek? Nie sądzę. Chociaż faktycznie wiele formacji pogodowych wygląda niemalże identycznie, to raczej w przypadku burz i tornad trudno mówić o takiej zależności – to niebywały ”zbieg okoliczności”.

Mimo tego, że fotografowi zostały wyparte liczne błędy i podobieństwa do innych jego prac, ten w zaparte idzie, utrzymując, że zdjęcie jest w 100 proc. prawdziwe. Jak wy sądzicie? Zdarzyło się wam zobaczyć formacje pogodowe, które były aż tak podobne do siebie, jak te na różnych zdjęciach Groena?

Obraz
Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)