Fascynujący projekt Muzeum Fotografii

PH Muzeum

PH Muzeum

Projekt "PH Muzeum", przygotowany przez architekta Fernanda Romera i jego zespół, jest inspirowany budową aparatu fotograficznego. Jego bryła mocno odbiega od standardów, jest kosmiczna!

Budynek zostanie wzniesiony na stalowej konstrukcji pokrytej panelami z kamienia, układającymi się w heksagonalną "koronkę".

Swoją strukturą budowla ma przypominać obiektyw i nawiązywać do budowy aparatu. Wnętrze muzeum rozrasta się promieniście, 3800 m² przestrzeni wypełniają głównie spiralne rampy i lobby. Promienie słoneczne dostarczą światło wszędzie, gdzie tylko się da, będą sączyły się przez świetliki, a gdzie indziej ich energię zbiorą panele.

Projekt przypomina koncepty Oscara Niemeyera. Spiralne platformy są w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. Oczywiście wszystko wygląda jak statek Enterprise ze Star Treka. W sumie wszystko, co interesujące, znalazło się w założeniach architekta.

Dobrze by było, gdyby taki fotograficzny statek kosmiczny wylądował u nas, na przykład w miejscu skasowanego projektu Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Nic z tego. Projekt powstał z myślą o Emiratach Arabskich i możliwe, że Arabowie mają pieniądze na jego realizację. Nam zostaje tworzyć i mieć nadzieję, że kiedyś nasze dzieła zostaną wystawione w tej pięknej przestrzeni.

PH Muzeum
PH Muzeum
PH Muzeum
PH Muzeum

 

 

 

 

 

 

Źródło: http://www.fr-ee.org/

Podziel się:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia? Drony, małe czołgi, zdalne aparaty. Tak się dzisiaj fotografuje dzikie zwierzęta Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach 180-gigapikselowa panorama Tokio - druga największa na świecie Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą OpenReflex - działająca lustrzanka, którą możesz pobrać z Internetu i samemu wydrukować Tak brzmi Symfonia Nikonów Witajcie w przyszłości. Fotograf testuje Google Glass jako narzędzie do fotografii ulicznej

Popularne w tym tygodniu:

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Canon ma pendrive’a dla wszystkich miłośników fotografii tradycyjnej. Jest śliczny! Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Najlepszy fotobombing w historii. Autobus zasłonił całą scenę! Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Uważaj, gdy kręcisz film jadąc samochodem. Oto, co się dzieje z operatorem podczas wybuchu poduszki powietrznej