Marsz Niepodległości 2020. Zobacz najciekawsze zdjęcia

Tegoroczny Marsz Niepodległości ze względu na trwającą pandemię miał odbyć się w innej formule. Zamiast spaceru, uczestnicy zadeklarowali poruszanie się autami. Nic z zapowiedzi nie wyszło. A ci, którzy nie wsiedli do pojazdów, wywołali starcia z policją.

Robert Neumann / FORUM

Tradycyjnie już uczestnicy Marszu Niepodległości spotkali się na rondzie Dmowskiego. Tam odpalono racowisko. Ze względu na liczbę uczestników mniej imponujące niż w poprzednich latach czy nawet tego ze Strajku Kobiet.

Na marszu nie zabrakło patriotyczno-narodowych haseł.

Na marszu obecni byli też członkowie organizacji ONR.

Część uczestników faktycznie poruszała się samochodami ozdobionymi w biało-czerwone flagi, tak jak zakładali organizatorzy.

Wielu jednak brało udział w marszu. W drodze do Stadionu Narodowego część ze spacerujących zaatakowała policję. Starli się na rondzie de Gaulle'a, czyli tym przy słynnej palmie warszawskiej. Uczestnicy marszu zniszczyli barierki, za którymi stała policja, a następnie do niej doskoczyli.

To bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło na Moście Poniatowskiego. Uczestnicy rzucali racami w balkony, na których zawieszone były tęczowe flagi lub banery popierające Strajk Kobiet. Jedna z flar nie trafiła w cel i spadła na balkon, wywołując pożar.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Apple chce uporządkować bałagan z formatem HDR Nikon po raz kolejny w tarapatach: komunkacja przez Wi-Fi nie działa z urządzeniami Apple Spotkanie autorskie z Maciejem Nabrdalikiem Bezpłatne Warsztaty Fotograficzne: 1000 chętnych ? sprawdź czy jesteś na liście uczestników Picturesque 2.0 ? piękne zdjęcia na Maku Influencerzy mają zakaz filtrów upiększających: "to wprowadza w błąd przy reklamie" Nikon ViewNX w wersji 1.1.1 Lexar wraca do gry! Na wstępie pojawią się karty XQD - co będzie dalej? JOBO X7 ? kieszonkowa ramka na zdjęcia Dysk SSD Seagate 60 TB to jedyne urządzenie na świecie o takiej pojemności Rusza Świąteczny Kiermasz Fotografii w Warszawie Photoshopowe wpadki miesiąca [maj]

Popularne w tym tygodniu:

Ojciec trzymający syna na rękach. Oszałamiające zdjęcie zdobyło prestiżową nagrodę Skandal na festiwalu fotografii w Mediolanie. Wystawiono plagiat! Toem: Gra wideo dla fotografów na jesienne wieczory Konkurs Ministra Klimatu i Środowiska „Geologia w obiektywie 2021” Wybieramy aparat cyfrowy – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?