Marsz Niepodległości 2020. Zobacz najciekawsze zdjęcia

Tegoroczny Marsz Niepodległości ze względu na trwającą pandemię miał odbyć się w innej formule. Zamiast spaceru, uczestnicy zadeklarowali poruszanie się autami. Nic z zapowiedzi nie wyszło. A ci, którzy nie wsiedli do pojazdów, wywołali starcia z policją.

Robert Neumann / FORUM

Tradycyjnie już uczestnicy Marszu Niepodległości spotkali się na rondzie Dmowskiego. Tam odpalono racowisko. Ze względu na liczbę uczestników mniej imponujące niż w poprzednich latach czy nawet tego ze Strajku Kobiet.

Na marszu nie zabrakło patriotyczno-narodowych haseł.

Na marszu obecni byli też członkowie organizacji ONR.

Część uczestników faktycznie poruszała się samochodami ozdobionymi w biało-czerwone flagi, tak jak zakładali organizatorzy.

Wielu jednak brało udział w marszu. W drodze do Stadionu Narodowego część ze spacerujących zaatakowała policję. Starli się na rondzie de Gaulle'a, czyli tym przy słynnej palmie warszawskiej. Uczestnicy marszu zniszczyli barierki, za którymi stała policja, a następnie do niej doskoczyli.

To bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło na Moście Poniatowskiego. Uczestnicy rzucali racami w balkony, na których zawieszone były tęczowe flagi lub banery popierające Strajk Kobiet. Jedna z flar nie trafiła w cel i spadła na balkon, wywołując pożar.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Zwycięzcy 4. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Pozowała do zdjęcia na klifie. Fala zmiotła ją w ułamku sekundy ToonIt! - gruba przesada za 129 dolarów Leica angażuje się w działalność charytatywną Londyńskie metro lat 70. i 80. w obiektywie Boba Mazzera Ektachrome powraca! Wiemy, jak będzie wyglądał odświeżony slajd DxO PhotoLab 3: konkurent Lightrooma dostał koło chromatyczne Przetestuj profesjonalne monitory Eizo na Dniach Otwartych Nowe zdjęcia Vivian Maier odkryte po latach [galeria] Legendarna firma Hasselblad ląduje w rękach DJI ON1 pokazuje, co Adobe robi źle. Obiecuje robić to lepiej Warsaw on Air – już niedługo wernisaż wystawy fotografii lotniczych Macieja Margasa

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie dnia. Kobiety w Argentynie domagają się legalnej aborcji Tomasz Gutry kontra policja. Raniony fotoreporter będzie żądał odszkodowania Strajk Kobiet: Fotografowie o zatrzymaniu Agaty Grzybowskiej Zdjęcie dnia. Królowa Elżbieta II i książę Filip obchodzą 73 rocznicę ślubu Strajk kobiet. Policja zatrzymała fotoreporterkę [Zobacz wideo] Dzik surfował po polskim jeziorze? Zdjęcia są hitem sieci Zdjęcie dnia. Różowy diament sprzedany za ponad 100 milionów złotych Zdjęcie dnia. Samotna kobieta pośrodku zalanej filipińskiej wioski Nik Collection 3.3: 25 nowych prezentów na 25-lecie istnienia Popularne miejsce dla turystów podczas pandemii uznane za niebezpieczne Zdjęcie dnia. Kosmiczny teleskop Hubble'a uchwycił niezwykłe zjawisko Zdjęcie dnia. Tatry widziane z Krakowa