Marsz Niepodległości 2020. Zobacz najciekawsze zdjęcia

Tegoroczny Marsz Niepodległości ze względu na trwającą pandemię miał odbyć się w innej formule. Zamiast spaceru, uczestnicy zadeklarowali poruszanie się autami. Nic z zapowiedzi nie wyszło. A ci, którzy nie wsiedli do pojazdów, wywołali starcia z policją.

Robert Neumann / FORUM

Tradycyjnie już uczestnicy Marszu Niepodległości spotkali się na rondzie Dmowskiego. Tam odpalono racowisko. Ze względu na liczbę uczestników mniej imponujące niż w poprzednich latach czy nawet tego ze Strajku Kobiet.

Na marszu nie zabrakło patriotyczno-narodowych haseł.

Na marszu obecni byli też członkowie organizacji ONR.

Część uczestników faktycznie poruszała się samochodami ozdobionymi w biało-czerwone flagi, tak jak zakładali organizatorzy.

Wielu jednak brało udział w marszu. W drodze do Stadionu Narodowego część ze spacerujących zaatakowała policję. Starli się na rondzie de Gaulle'a, czyli tym przy słynnej palmie warszawskiej. Uczestnicy marszu zniszczyli barierki, za którymi stała policja, a następnie do niej doskoczyli.

To bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło na Moście Poniatowskiego. Uczestnicy rzucali racami w balkony, na których zawieszone były tęczowe flagi lub banery popierające Strajk Kobiet. Jedna z flar nie trafiła w cel i spadła na balkon, wywołując pożar.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Nowości Fomei: wyzwalacze radiowe oraz wytrzymałe kufry dla wymagających Żaglowcem na Antarktydę ? album fotograficzny ze zdjęciami Thijsa Heslenfelda Fotoreporterzy w USA przestali być postrzegani jako szpiedzy Stabilizacja matrycy w Canonach. Jest patent Najpiękniejsze miejsca na sesję ślubną na świecie Trwa Nikon Film Festival – festiwal krótkich form filmowych! Fotograficzny przegląd sieci ? linki dnia Metalens to zwiastun rewolucji w produkcji soczewek Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.03.2016 - 15.04.2016 Fotografowie i dziennikarze atakowani przez policję w USA. Są poszkodowani Które obiektywy psują się najszybciej? Sony A7S nowym królem wideo?

Popularne w tym tygodniu:

DaVinci Resolve 17 jest już oficjalnie. Możesz go ściągnąć za darmo Na Marsie gorąco, w Nowym Jorku mróz i śnieżyca. Nagiemu kowbojowi to nie przeszkadza