Niesamowite zdjęcie Księżyca w łuku skalnym. Wygląda jak wielkie oko

Niesamowite zdjęcie Księżyca w łuku skalnym. Wygląda jak wielkie oko

Niesamowite zdjęcie Księżyca w łuku skalnym. Wygląda jak wielkie oko
Źródło zdjęć: © © Zach Cooley / [Instagram](https://www.instagram.com/zachcooleyphoto/)
Marcin Watemborski
01.12.2020 09:33, aktualizacja: 01.12.2020 13:28

Zach Cooley zrobił zdjęcie doskonałe. Księżyc wpasował się idealnie w łuk skalny, co wygląda jak ogromne oko. Wymagało to od fotografa wielu przygotowań i kreatywnego podejścia. Zdecydowanie było warto poświęcić na to czas!

Zach Cooley poświęcił niemal całe wakacje na planowanie tego genialnego zdjęcia. Gdy tylko dowiedział się, że Księżyc przejdzie przez łuk skalny w Arches National Park w Utah (USA), wiedział, że takiej okazji nie można zmarnować.

Do dokładnego śledzenia drogi Księżyca wykorzystał aplikacje mobilne Plant!, The Photographer’s Ephemeris oraz PhotoPills. Pozwoliły mu one na kontrolowanie położenia Srebrnego Globu względem łuku skalnego. Każda z aplikacja ma inne zastosowanie, a wypadkowa danych zaowocowała genialnym kadrem.

Upragnione zdjęcie Cooleya powstało chwilę przed zachodem słońca, 28 października 2020 roku, gdy Księżyc był już dobrze widoczny. Z relacji fotografa wynika, że przesuwał się on o 1 średnicę w ciągu 2 minut, więc jego przejście przez łuk trwało około 5 minut. W jego centrum Księżyc był jedynie przez 20 sekund. Fotograf wyznaje, że w momencie pojawienia się Srebrnego Globu w środku formacji zaczął fotografować serią, rejestrując aż 250 zdjęć.

Kolejną taką okazję fotograf będzie miał dopiero za 2 lata, więc ma czas na planowanie poprawek nad kadrem. Mimo obliczeń i sprawdzania wszystkiego w aplikacjach, nigdy nie ma pewności co do idealnego położenia Księżyca względem łuku skalnego. Jego najbliższym celem jest ujęcie naturalnego satelity Ziemi nad formacją skalną w Arizonie. Nie możemy doczekać się efektów jego pracy!

Cooley do wykonania zdjęcia wykorzystał korpus Canon EOS R oraz obiektyw Tamron 100-600 mm f/5-6.3 Di VC USD G2 na długości 428 mm. Pozwoliło mu to na osiągnięcie ciekawej perspektywy, która optycznie powiększyła Księżyc względem fotografowanej sceny.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)