Zdjęcie wiecznie zmęczonego zwierzątka hitem sieci. Ludzie się z nim utożsamiają
MICHAŁ SKORUPKA • 3 tygodnie temu • 1 komentarzWiskacza - ssak występujący w Ameryce Południowej od kilku dni jest niekwestionowanym bohaterem mediów społecznościowych. Wszystko za sprawą swojego nietypowego wyglądu. Zdaniem internautów, zwierzę wygląda na wiecznie zmęczone.
Kilka dni temu jedna z internautek postanowiła podzielić się zdjęciem zwierzęcia, które jej zdaniem wyglądało na wyjątkowo zmęczone. Fotografia błyskawicznie obiegła media społecznościowe, a ludzie chętnie zaczęli wymieniać się kolejnymi zdjęciami. Ich bohaterem jest Wiskacza — ssak z podrodziny Chinchillinae w rodzinie szynszylowatych, występujący w Ameryce Południowej (Ekwador, Chile, Boliwia, Argentyna i Peru).
Zdaniem internautów, zwierzątko jest ucieleśnieniem uczuć, jakie większość ludzi doświadczyła od momentu wybuchu pandemii koronawirusa. Komentatorzy zwracają szczególną uwagę na jego twarz, z której można wyczytać zmęczenie, smutek, rozczarowanie, a także rozpaczliwą potrzebę drzemki.
— Dziś dowiedziałam się, że to istnieje. Nazywa się Wiskacza. Utożsamiam się z Tobą kolego — napisała na Twitterze internautka, publikując poniższe fotografie.
Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce
Czytaj także: Zdjęcie dnia. Żółty śnieg w polskich górach. Eksperci wyjaśniają
Zdjęcie zyskało ponad 300 tysięcy polubień. Udostępniło je ponad 66 tysięcy osób. W ślad za internautką poszli inni użytkownicy Twittera, którzy podzielili się podobnymi fotografiami.
— To zwierzę reprezentuje dokładnie to, jak czuję się w 99 procentach — napisał jeden z internautów.
Wiskacze żyją na skalistych terenach pokrytych rzadką roślinnością. Ważą około 3 kg i są podobne do królików. Posiadają miękkie, żółte lub czarne futro, a także długie uszy zakończone kępkami białej sierści. Roślinożerne zwierzęta prowadzą dzienny tryb życia. Najbardziej aktywne są o wschodzie i zachodzie słońca.
Gatunek nie jest zagrożony wyginięciem, jednak liczba jego osobników znacząco spada. Wszystko za sprawą polowań, których celem jest pozyskanie zarówno mięsa, jak i skóry zwierzęcia.
Zobacz także: Odkrył fotograficzne skarby w ukrytym studio. Dowiedział się o nim przypadkiem
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze