Odkryto nowe gatunki zwierząt. Wyglądają jak przybysze z kosmosu

Na każdym kroku przekonujemy się, że natura ma nam jeszcze wiele do zaoferowania. Doskonałym przykładem jest różnorodność fauny i flory morskiej. Naukowcy właśnie podzielili się informacjami o nowych gatunkach zwierząt, która wyglądają na zdjęciach po prostu niesamowicie.

Naukowcy z Schmidt Ocean Institute opublikowali wyniki swoich badań, w których przedstawili świadu dowody na istnienie nowych zwierząt morskich. Obszarem ich zainteresowania był archipelag Feniks położony w Polinezji, składający się z 10 wysp lagunowych o powierzchni 30 000 kilometrów kwadratowych.

Naukowcy badali wody, korzystając z kamer podwodnych o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu dokładnie mogli przyjrzeć się nie tylko rybom, ale również ukwiałom, ośmiornicom czy meduzom. Wśród ich odkryć znalazły się przepiękne stworzenia, które wyglądają jak żywcem wyciągnięte z filmów science-fiction.

Ośmiornica, którą widzicie na górze artykułu to bardzo rzadkie zwierzę. Jest przezroczysta i wygląda jakby była zrobiona z płynnego szkła. Na dodatek porusza się z ogromną gracją. Jedynymi elementami, która nie są przezroczyste jest układ optyczny (nerwy i gałki oczne) oraz przewód pokarmowy.

Powyżej natomiast możecie zobaczyć rozgwiazdę, która żywi się elementami rafy koralowej – w tym pozostałościami różnych zwierząt, a nawet szkieletami. Można ją nazwać podwodnym padlinożercą. Jej rola jest o tyle ważna, że oczyszcza wody ze szczątków innych zwierząt.

Dzięki zaawansowanej technologii obrazowania podwodnego, naukowcom udało się z bliska przyjrzeć też bardzo rzadkiemu typowi koralowca. Jego elementy nie są złociste, jak przeważnie ma to miejsce, a białe i półprzezroczyste. Badacze tłumaczą to specyficzną budową, która może opierać się na utwardzonym egzoszkielecie koralowca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Loreal Prystaj ukryta za lustrem na pięknych portretach w otoczeniu natury Zeskanował negatywy dziadka. Odkrył kopalnię skarbów Ojciec i córka robią zdjęcia co roku w tym samym miejscu od 40 lat "Rzeki są liniami życia naszej planety": piękne zdjęcia Gorana Safranka Rzeczywistość jest niesamowita Najpiękniejsze plaże świata widziane z lotu ptaka [galeria] Piotr Tracz fotografował pandemię kamerą termowizyjną. Pokazał prawdziwy niepokój One Day on Earth - film dokumentalny z 10 października 2010 Ludzka rzeźba, czyli intrygujący filmowy eksperyment Za kulisami dzikich i surrealistycznych filmów z Bangladeszu Inspirujące zdjęcia namalowane światłem Fotograficzne podróże perfekcjonisty - krajobrazy Alberta Drosa

Popularne w tym tygodniu:

W jego ogrodzie zamieszkały myszy. Dał im dom i robi piękne zdjęcia Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem 9/11 530 tys. złotych dla 77-letniego fotografa. To dopiero coś! Marusia, czyli uśmiechnięty pies-ratownik. Zobacz ją w akcji Miłość nie wyklucza. Ta sesja kobiet z niepełnosprawnościami wzrusza Gość lub fotograf - nigdy 2 w 1. Młodzi chcieli oszczędzić i ostro się przeliczyli Pasjonat ujął niesamowite zdarzenie kosmiczne. Wszystko widać jak na dłoni Nie chce się wierzyć, że ktoś opuścił te domy. W Skandynawii jest ich pełno Najlepsze zdjęcia astronomiczne minionego roku. Pierwsze miejsce jest zaskoczeniem Jak zmieniło się World Trade Center przez ostatnie 20 lat? Widać to na tym filmie Zamki, które musisz odwiedzić. Ich zdjęcia nie pozwalają zwlekać Kot miał złapać mysz. Zamiast tego zaprzyjaźnił się z nią