Odkryto nowe gatunki zwierząt. Wyglądają jak przybysze z kosmosu

Na każdym kroku przekonujemy się, że natura ma nam jeszcze wiele do zaoferowania. Doskonałym przykładem jest różnorodność fauny i flory morskiej. Naukowcy właśnie podzielili się informacjami o nowych gatunkach zwierząt, która wyglądają na zdjęciach po prostu niesamowicie.

Naukowcy z Schmidt Ocean Institute opublikowali wyniki swoich badań, w których przedstawili świadu dowody na istnienie nowych zwierząt morskich. Obszarem ich zainteresowania był archipelag Feniks położony w Polinezji, składający się z 10 wysp lagunowych o powierzchni 30 000 kilometrów kwadratowych.

Naukowcy badali wody, korzystając z kamer podwodnych o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu dokładnie mogli przyjrzeć się nie tylko rybom, ale również ukwiałom, ośmiornicom czy meduzom. Wśród ich odkryć znalazły się przepiękne stworzenia, które wyglądają jak żywcem wyciągnięte z filmów science-fiction.

Ośmiornica, którą widzicie na górze artykułu to bardzo rzadkie zwierzę. Jest przezroczysta i wygląda jakby była zrobiona z płynnego szkła. Na dodatek porusza się z ogromną gracją. Jedynymi elementami, która nie są przezroczyste jest układ optyczny (nerwy i gałki oczne) oraz przewód pokarmowy.

Powyżej natomiast możecie zobaczyć rozgwiazdę, która żywi się elementami rafy koralowej – w tym pozostałościami różnych zwierząt, a nawet szkieletami. Można ją nazwać podwodnym padlinożercą. Jej rola jest o tyle ważna, że oczyszcza wody ze szczątków innych zwierząt.

Dzięki zaawansowanej technologii obrazowania podwodnego, naukowcom udało się z bliska przyjrzeć też bardzo rzadkiemu typowi koralowca. Jego elementy nie są złociste, jak przeważnie ma to miejsce, a białe i półprzezroczyste. Badacze tłumaczą to specyficzną budową, która może opierać się na utwardzonym egzoszkielecie koralowca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

International Photography Awards 2019: Maciej Wójcik został Analogowym Fotografem Roku Fotograficzny prezent na 125 urodziny "National Geographic" Podwodne portrety są dla niej formą poradzenia sobie z życiowymi problemami Dzieci perfekcyjnie stylizowane na dorosłych Inspiracje dokumentalne #11 W fotografii Fabrizia de Patre dominuje naturalność i prostota Kompakt z przednim LCD? Zrób to sam! [video] Czy owady w ustach modelek to zaprzeczenie fotografii beauty? "Go home, Polish" to 1900 km fotograficznej podróży w poszukiwaniu domu Oto nominacje do nagrody publiczności w konkursie Wildlife Photographer of the Year 2016 Dlaczego warto drukować swoje zdjęcia? Najstarsza fotografia Paryża jest również pierwszym w historii zdjęciem, na którym widać ludzi

Popularne w tym tygodniu:

Ojciec roku powraca. Te zdjęcia wysyła do swojej partnerki, gdy ta pyta o dzieci 17-latek z pasją założył portal Znany Fotograf. Mikołaj Jakubowski opowiada nam o początkach Odkryto nowe gatunki zwierząt. Wyglądają jak przybysze z kosmosu Bohaterowie. Ten projekt to hołd dla walczących z COVID-19 Bardzo niepokojące portrety ludzi i ich zwierząt. Tych zdjęć nie da się zapomnieć Rzuciłem wszystko i pojechałem w Bieszczady. Taką fotograficzną podróż polecam każdemu Obiektywy są za drogie? Zrób zatem swoje! Jej wyszło to naprawdę ciekawie Teleskop Hubble'a znowu działa! Przesłał niesamowite zdjęcia 7777 zdjęć przez 21 lat. Mężczyzna pokazał, jak zmieniał się dzień po dniu