Odkryto nowe gatunki zwierząt. Wyglądają jak przybysze z kosmosu

Na każdym kroku przekonujemy się, że natura ma nam jeszcze wiele do zaoferowania. Doskonałym przykładem jest różnorodność fauny i flory morskiej. Naukowcy właśnie podzielili się informacjami o nowych gatunkach zwierząt, która wyglądają na zdjęciach po prostu niesamowicie.

Naukowcy z Schmidt Ocean Institute opublikowali wyniki swoich badań, w których przedstawili świadu dowody na istnienie nowych zwierząt morskich. Obszarem ich zainteresowania był archipelag Feniks położony w Polinezji, składający się z 10 wysp lagunowych o powierzchni 30 000 kilometrów kwadratowych.

Naukowcy badali wody, korzystając z kamer podwodnych o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu dokładnie mogli przyjrzeć się nie tylko rybom, ale również ukwiałom, ośmiornicom czy meduzom. Wśród ich odkryć znalazły się przepiękne stworzenia, które wyglądają jak żywcem wyciągnięte z filmów science-fiction.

Ośmiornica, którą widzicie na górze artykułu to bardzo rzadkie zwierzę. Jest przezroczysta i wygląda jakby była zrobiona z płynnego szkła. Na dodatek porusza się z ogromną gracją. Jedynymi elementami, która nie są przezroczyste jest układ optyczny (nerwy i gałki oczne) oraz przewód pokarmowy.

Powyżej natomiast możecie zobaczyć rozgwiazdę, która żywi się elementami rafy koralowej – w tym pozostałościami różnych zwierząt, a nawet szkieletami. Można ją nazwać podwodnym padlinożercą. Jej rola jest o tyle ważna, że oczyszcza wody ze szczątków innych zwierząt.

Dzięki zaawansowanej technologii obrazowania podwodnego, naukowcom udało się z bliska przyjrzeć też bardzo rzadkiemu typowi koralowca. Jego elementy nie są złociste, jak przeważnie ma to miejsce, a białe i półprzezroczyste. Badacze tłumaczą to specyficzną budową, która może opierać się na utwardzonym egzoszkielecie koralowca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Time-lapse z roju perseidów - czy aby na pewno? To zdjęcie idealnie obrazuje smog. Masz jakieś wątpliwości? Filmowiec ukazał ruch gwiazd w zapierającym dech w piersi filmie poklatkowym Jeśli jesteś fanem długich ogniskowych, musisz zobaczyć ten film 5 sekund, które trwa ponad 3 minuty Jesteś maniakiem sprzętu foto? Uważaj, żeby nie skończyć, jak on! [video] Rosyjski fotograf, który inspiracji szuka we własnych snach Papierowy skateboard, czyli piękny film poklatkowy Jak pięknie jest na świecie - Park Tongariro Nowa okładka Vogue Polska jest lepsza niż poprzednia. Powinna być pierwszą? Na tych portretach psy są jak ich właściciele [inspiracje] Jedzenie przecięte na pół. Kreatywny pomysł na fotografię żywności [galeria]

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie jedno na milion. Kobieta ujęła piorun uderzający w drzewo Mieszkał na bezludnej wyspie 29 lat. Po 4 latach powrócił do swojego raju Wielkie kule z pszczół. Rzadkie zjawisko ujęte na zdjęciu 104 lata. Tyle wystarczyło, by lodowiec prawie kompletnie stopniał Najpiękniejsze zdjęcia ptaków roku 2022. To kadry wysokich lotów! Sztuczna inteligencja przywraca stare zdjęcia do życia. Wystarczy jedno kliknięcie Prosili, by wkleiła geparda, węża i nie tylko. Oto najdziwniejsze życzenia klientów Film sprzed 86 lat zyskał nowe życie. Obejrzyj go w rozdzielczości 6.2K Te potwory istnieją naprawdę. Kryją się w morskich głębinach Gumball 3000 to nie gra wideo. Zdjęcia z rajdu zapierają dech w piersi Niezwykły wyścig klasyków w Wielkiej Brytanii. Klimat przypomina filmy fantastyczne Zabytkowe bugatti wzięły udział w rajdzie. To uczta dla każdego konesera motoryzacji