Rusza 3. edycja Opolskiego Festiwalu Fotografii – OFF

Hasło przewodnie tegorocznej odsłony festiwalu brzmi: Ciało niewyobrażone. Za tym intrygującym sloganem kryją się wystawy między innymi Tadeusza Rolkego, Jacka Poremby, Wacława Wantucha. Festiwalowi będą towarzyszyły warsztaty, przegląd portfolio, projekcja filmu i głosowanie na “Fotoikony w Polsce”.

W dniach 4–10.10.2013 na Opolskim Festiwalu Fotografii będziemy mogli zobaczyć język ciała utrwalony na fotografiach. Będą prezentowane akty autorstwa takich sław, jak Wacław Wantuch, Dominik Tarabański, Arkadiusz Branicki. Dowiemy się też, jakie spojrzenie na nagość miał “Walery” w latach 20. XX wieku. Tyle o ciele rozebranym.

© Arkadiusz Branicki

Cykl “13″ to głównie “ubrane” portrety sław. Pokaże je Jacek Poremba. Fotografka Anna Grzelewska zaprosi nas do świata Julii, jej dorastającej córki. Prawdziwą gratkę zostawiłem na koniec opisu wystaw. Witek Orski związany z galerią Czułość miał okazję zajrzeć do archiwum Tadeusza Rolkego, w którym znalazł zdjęcia pokazujące fotografa przy pracy, w otoczeniu modelek. Dzięki znaleziskom Orskiego poznamy kulisy pracy mistrza.

Poza wystawami związanymi z hasłem festiwalu będzie też wiele interesujących wydarzeń towarzyszących. Fajnym projektem są “Fotoikony w Polsce. Poszukiwanie/Głosowanie”. Na wystawie projektu zorganizowanej przy OFF-ie znajdą się 42 ważne dla Polaków fotografie wyłonione w głosowaniu specjalnego komitetu. Projekt jest w trakcie realizacji, następny etap to powszechne głosowanie.

Kolejną wartą uwagi pozycją jest film dokumentalny „Dziennik z podróży”. To historia przyjaźni Tadeusza Rolkego, 82-letniego mistrza fotografii reportażowej, i 15-letniego, zafascynowanego fotografią Michała. Będą też warsztaty z podstaw Photoshop Lighroom, przegląd portfolio z Wantuchem i spotkanie z Krzysztofem Millerem promującym swoją książkę pt. “13 wojen i jedna”.

Festiwal odbędzie się w dniach: 4.10 -20.10.2013 r.

Większość wydarzeń będzie miało miejsce w:

Zobacz również: Canon EOS M5 - pierwsze wrażenia z premiery na targach Photokina 2016

Muzeum Śląska Opolskiego

ul. Ozimska 10, Opole

Więcej informacji:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze