Jak robić zdjęcia na ślubie? Specjalistka dzieli się kluczowymi radami

Jak robić zdjęcia na ślubie? Specjalistka dzieli się kluczowymi radami

Jak robić zdjęcia na ślubie? Specjalistka dzieli się kluczowymi radami
Źródło zdjęć: © © PIxabay
Marcin Watemborski
28.03.2022 12:59, aktualizacja: 28.03.2022 14:59

Fotografia ślubna to twardy orzech do zgryzienia. Po to, by zrobić dobre zdjęcia, trzeba się nieźle napracować i trzeba mieć doskonale zorganizowane działania. Katelyn James postanowiła podzielić się najważniejszymi radami i powiedzieć krok po kroku, jak robić zdjęcia ślubne.

Fotografia ślubna wymaga od usługodawcy znania wielu dziedzin, jak: fotografia portretowa, reportażowa, krajobrazu czy nawet sportu lub koncertowa. Powiedzmy sobie szczerze – to chyba najtrudniejsza do opanowania sztuka komercyjnych relacji z wydarzeń. Wszyscy, którzy potrafią płynnie przechodzić z jednej kategorii do drugiej mogą poszczycić się zapełnionymi przez klientów kalendarzami.

Dodatkową trudnością w realizowaniu reportażu ślubnego jest wykazywanie się kreatywnością. Pary młode chcą mieć zdjęcia nie tylko uchwycone w odpowiednim momencie, ale również satysfakcjonujące wizualnie. Trendy pokazujące, co teraz jest modne w branży wskazują doskonale konkursy fotograficzne.

How to Photograph a Wedding Ceremony (FULL Breakdown)

Trzeci aspekt to idealna organizacja. Fotograf musi wiedzieć co, jak i kiedy zrobić, a na dodatek gdzie się ustawić, by zdjęcia wyszły dobre. To przypomina trochę koncepcję "decydującego momentu" w fotografii ulicznej. Podczas jednego wydarzenia nie będzie drugiej szansy, by ująć kluczową chwilę – jeśli fotograf tego nie zrobi, zdjęcie przepadnie, a klienci zapewne będą niezadowoleni.

Właśnie w kontekście pracy podczas samej ceremonii zaślubin powstał film, który widzicie powyżej. Fotografka Katelyn James postanowiła podzielić się bardzo przydatnymi radami dotyczącymi realizacji zdjęć krok po kroku. Jednym z jej najciekawszych pomysłów jest zabranie ze sobą na zlecenie asystenta, który będzie również pełnił rolę zapasowego fotografa – jeśli główny pominie jakiś moment, jest szansa, że ten drugi uratuje sytuację.

Film jest oryginalnie w języku angielskim, ale nie ma się czym przejmować. Klikając na ikonkę włączenia napisów oraz ustawienie automatycznego tłumaczenia po wybraniu obrazka zębatki, będziecie mogli cieszyć się tą profesjonalną treścią bez znajomości angielskiego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)