Skok na Zakopane z Wojciechem Grzędzińskim

Niebywała okazja pracy pod okiem laureata World Press Photo i osobistego fotografa prezydenta Bronisława Komorowskiego, Wojciecha Grzędzińskiego.

Master class organizowane w dniach 16–20 stycznia 2014 przez Collegium Artis jest szansą na stworzenie fotoreportażu w Zakopanem w czasie zawodów Pucharu Światu w skokach narciarskich. Pięć dni w stolicy polskich Tatr podczas tego wydarzenia to z jednej strony tłum kolorowych kibiców, a z drugiej miejscowi górale z ich tradycjami i folklorem. To również miejsce, gdzie ścierają się sportowe emocje ze spokojem majestatycznych gór.

To wszystko może się stać tematem do stworzenia ciekawych projektów fotograficznych przy wsparciu doświadczonego fotografa.

Wojciech Grzędziński:

„Fotograf to osoba, która potrafi pokazać zdjęciem więcej, niż sam aparat fotograficzny zarejestrować. Zdjęcie to wynik myśli. Fotograf poprzez pryzmat swoich doświadczeń opowiada historie, które widzi. Wyławia to, co niecodzienne z codzienności. Warsztat skierowany jest do każdego, kto chce codziennie fotografować lepiej. Będziemy uczyć się, kiedy nie naciskać spustu migawki. Kiedy czekać na moment. Jak patrzeć, żeby widzieć, i jak szukać tego, co niecodzienne. Zobaczymy, jak opowiadać historie poprzez zdjęcia, na czym się skupić, by przekazywany obraz sytuacji był jak najpełniejszy. Jakie zdjęcia wybrać i jak je ułożyć w zestaw, tak aby ich prezentacja robiła wrażenie. Czym różni się dobre zdjęcie pojedyncze od dobrego reportażu czy zestawu zdjęć.
Poza samym fotografowaniem będziemy dużo rozmawiać. O fotografii, edycji, inspiracjach i poszukiwaniach…”.

Plan pracy

Dzień 1

16:00–22:00 — autoprezentacja uczestników i przegląd prac/portfolio. Omówienie mocnych i słabych stron każdego uczestnika warsztatu. Prezentacja prowadzącego i kilku różnych reportaży. Jak budować reportaż? Od czego zacząć i na czym się skupić? Omówienie tematu pracy/reportażu każdego z uczestników warsztatu. Rozmowa na tematy i problemy, którymi szczególnie zainteresowani są uczestnicy.

Dzień 2

Realizacja materiału. Indywidualna praca każdego z uczestników wspomagana przez prowadzącego. Edycja reportażu. Jak dokonywać selekcji zdjęć? Prezentacja reportaży wykonanych w różnych technikach i stylach dokumentalnych. Wybór techniki przy realizacji reportażu. Indywidualne omówienie pracy z dnia z każdym uczestnikiem oraz edycja materiału po ok. 15 min.

Dzień 3

Realizacja reportażu. Indywidualna praca każdego z uczestników wspomagana przez prowadzącego. Wstęp do obróbki/postprodukcji i archiwizacji zdjęć. Jak prezentować fotografie i budować portfolio. Indywidualne omówienie pracy z dnia z każdym uczestnikiem oraz edycja materiału po ok. 15 min.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Dzień 4

Realizacja materiału/reportażu. Indywidualna praca każdego z uczestników wspomagana przez prowadzącego. Indywidualne omówienie pracy z dnia z każdym uczestnikiem oraz finalna edycja materiału do pokazu. Wspólny pokaz i omówienie pracy. Każdego dnia zaczynamy od śniadania o 8:00 rano, po czym idziemy realizować zadane tematy. Wspólny powrót do hotelu pomiędzy godziną 18:00 i 19:00. Wszystkie wieczory poświęcone będą na konsultacje, inspiracje i przegląd powstałych materiałów.

Dzień 5

08:00- śniadanie
10:30- wyjazd

Koszt: 1800 zł

Więcej o Wojciechu Grzędzińskim na jego stronie: www.wojciechgrzedzinski.com

Więcej o Collegium Artis na stronie: www.collegiumartis.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Ask a Pro, czyli zapytaj eksperta o Adobe Creative Pro Najnowszy Photoshop CC i Lightroom na Twoim komputerze już za 12,29 euro miesięcznie! „Nowojorska ulica w obiektywie” - recenzja filmu i realcja z projekcji w warszawskim kinie Iluzjon Jak okiełznać kuchnię po męsku? Canon uruchamia Professional Services w Polsce! Konkurs Oxford Big Project dobiega końca! Francuska gazeta udowadnia, że dobra fotografia jest nadal ważna OFFSET - sposób na dochód z niewykorzystanych zdjęć Jakub Kaźmierczyk poprowadzi bezpłatne warsztaty z fotografii portretowej Odbierz aż 50 darmowych odbitek premium od MediaExpert! Nikon Df - klasyczny korpus z potężnym, nowoczesnym wnętrzem Robert Capa przemówił w swoje 100. urodziny Niezwykłe panoramy 360 stopni z Korei Północnej i z kokpitu wojskowego odrzutowca

Popularne w tym tygodniu:

Dron zderzył się z samolotem pasażerskim w Kanadzie Jakub Szymczuk - z ”Gościa Niedzielnego”do Kancelarii Prezydenta. Poznajcie nowego fotografa Andrzeja Dudy National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków już niedługo zagości w Warszawie Nadchodzi Lightroom 7. Ma mieć dwie wersje - klasyczną i w chmurze Czy nowy bezlusterkowiec Canona będzie miał pełnoklatkową matrycę? Fotografie zwycięzców konkursu fotograficznego „Our World is Beautiful 2017” do zobaczenia w Warszawie "1984" Orwella spełnia się na naszych oczach. Kamerka internetowa śledziła właścicielkę Dron przeleciał 100 m od lądującego w Modlinie samolotu Adobe pokazało Lightrooma Classic CC, Macphun nie pozostaje bierny i zapowiada swój manager zdjęć W piątek rusza najnowsza edycja projektu Eastreet. Poznaj program imprezy! I’m Back – cyfrowa rewolucja w świecie fotografii tradycyjnej. Znamy specyfikację przystawki Czy Adobe chce uśmiercić Lightrooma Classic CC?