Canon EOS R3 zrobi 195 kl./s. Wystarczy jedna aktualizacja oprogramowania

Canon EOS R3 zrobi 195 kl./s. Wystarczy jedna aktualizacja oprogramowania

Canon EOS R3 zrobi 195 kl./s. Wystarczy jedna aktualizacja oprogramowania
Marcin Watemborski
25.07.2022 07:41, aktualizacja: 02.08.2022 09:15

Canon EOS R3 to pierwszy flagowy bezlusterkowiec w stajni Canona. Ten korpus wyglądał świetnie już przy pierwszych zapowiedziach, a nowa aktualizacja oprogramowania zmienia go w prawdziwą bestię prędkości jeśli chodzi o szybkość zdjęć seryjnych. Zrobi aż 195 klatek na sekundę.

Canon EOS R3 jest pełnoklatkowym korpusem bezlusterkowym, który kierowany jest głównie do profesjonalnych fotografów – zwłaszcza prasowych. Fotografowie dzikiej przyrody również nie będą mieli, na co narzekać, a zajmujący się sportem już w ogóle. Najnowsza aktualizacja sprawia, że ten aparat jest jeszcze lepszy i szybszy. Brakuje tylko, by miał czerwoną obudowę.

Oprogramowanie w wersji 1.2.1 zamienia korpus Canon EOS R3 w bestię prędkości. Wśród nowych i ulepszonych opcji znalazła się funkcja pozwalająca na własne ustawienie szybkości zdjęć seryjnych. Samą prędkość można ustawić w zakresie od 2 do 50 zdjęć, a klatkaż od 30 do 195 kl./s. Producent zapewnia, że opcja działa zarówno przy korzystaniu z plików JPEG jak i pełnowymiarowych RAW-ów. Po to, by ustawić wysoki klatkaż, trzeba wejść w trzecią zakładkę menu spersonalizowanych ustawień. Tam można aktywować opcję wysokiego klatkażu i ustawić zadowalającą nas wartość.

Oprócz klatkażu przy zdjęciach, możemy ustawić nową opcję filmowania, czyli FHD 239.79 fps/ 200 fps. Pojawił się też nowy tryb tworzenia filmów poklatkowych (timelapse) oraz focus stackingu w aparacie, Oba z nich działają z lub bez lampy błyskowej Canon Speedlite EL-1. Nowością jest możliwość ustawienia pod przyciskiem funkcyjnym przycięcia do poziomu APS-C (1,6x), konwertowanie wielu plików HEIF na JPEG jednocześnie, jak też kadrowanie i zmiana rozmiaru podczas przesyłania zdjęć za pośrednictwem funkcji FTP.

Canon nie zapomniał też o naprawie kilku błędów i dodaniu mniejszych usprawnień. Oprogramowanie jest dostępne do ściągnięcia za darmo.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)