Drukuj zdjęcia prosto z Lightrooma [wideoporadnik]

Adobe Lightroom służy nie tylko do obróbki, ale także świetnie sprawdza się jako narzędzie do drukowania pojedynczych zdjęć czy stykówek. Warto je poznać, bo moim zdaniem jest lepsze niż to w Photoshopie.

© JK

© JK

Coraz bardziej lubię program Lightroom, szczególnie po usunięciu niepotrzebnych na co dzień modułów. Narzędzie druku jest dopracowane i przyjazne. Cenię możliwość wydruku stykówek wraz z opisem nazwy pliku czy metadanymi. Jest to bardzo pomocne w pracy z klientem. Sam lubię po sesji wydrukować stykówkę, bo wiadomo, że inaczej zdjęcia ogląda się na ekranie komputera, a inaczej na papierze.

Nie zagłębiałem się w szczegóły, bo narzędzie nie jest trudne do opanowania, ale z pewnością pomoże usprawnić druk, szczególnie materiałów roboczych. Zdecydowanie łatwiej opatrzyć zdjęcia znakiem wodnym czy dodać swoje logo niż w większym bracie — Photoshopie CS. Polecam!

Zapraszam na forum.fotoblogia.pl. Możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników i zgłaszać własne propozycje tematów.

Zobacz również: Snapshoty i wirtualne kopie - jak wykorzystać je w codziennej pracy

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Obróbka portretu studyjnego w darmowym Gimpie [wideoporadnik] Najciekawsze lustrzanki do 3000 zł Pomysły na prezent dla fotografa do 300 zł Kiedy zapadnie zmrok, czyli obróbka zdjęć nocnych [wideoporadnik] Adobe Lightroom: jak usunąć zamglenia ze zdjęć w kilka minut? [wideoporadnik] Malowanie światłem - sposób na ciemne, zimowe wieczory [poradnik] Pełna obróbka słonecznego portretu w przyśpieszeniu [screencast] Tablet graficzny - jak z niego korzystać? [wideoporadnik] Portrety jesienną porą i podstawowym obiektywem [poradnik] Czytelniku, rób zdjęcia! Planowanie czy przypadek, czyli fotograficzne przygotowanie do wyjazdu w Alpy EL-wire - pomysł na kreatywny portret z efektem płomieni 10 pomysłów na zainteresowanie dziecka fotografią Szybka i prosta konwersja presetów z Lightrooma do Camera RAW [wideoporadnik] Jacek Pałkiewicz: Duży trud i wysiłek są wliczone w umowę z podróżami [wywiad] Photoshopowy fryzjer, czyli jak okiełznać niesforne kosmyki na zdjęciach studyjnych [wideoporadnik] Fotografia mody bez wychodzenia z domu - jak zacząć? Efekt miniatury w 5 minut w Adobe Photoshop CC [wideoporadnik] Frymografia: Mniej daje więcej 4 rzeczy, które robi każdy fotograf (albo wkrótce zacznie) Oddajcie nam analogowość!

Popularne w tym tygodniu:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować 6 starych aparatów, które są wciąż warte uwagi Podstawy fotografii. Jak korzystać z przysłony? [wideoporadnik] A może warto trochę zwolnić i skupić się na zdjęciach? Jak poradzić sobie z cyfrowym chaosem i sprawnie zarządzać swoimi zdjęciami? Pełna klatka, APS-C, a może coś jeszcze? Jaki format matrycy wybierasz i dlaczego?