Pokaz specjalny filmu "Nowojorska ulica w obiektywie" w Krakowie

Film "Nowojorska ulica w obiektywie" ("Everybody Street") był już pokazywany w Warszawie, o czym pisałem miesiąc temu. W wielu komentarzach czytelnicy prosili o podobne projekcje w innych miastach Polski. No i się doczekali!

Cheryl Dunn
Zobacz 2 zdjęcia

Cheryl Dunn

Na projekcję dokumentu "Nowojorska ulica w obiektywie" ("Everybody Street") połączonego z promocją boxu DVD Oblicza fotografii zaprasza Kino Pod Baranami w Krakowie. Pokaz poprzedzi krótka prelekcja jednego z wykładowców krakowskiej Akademii Fotografii.

O filmie pisaliśmy już miesiąc temu. Cheryl Dunn, znana fotografka uwieczniająca nowojorskie ulice, zapytała o pasje, inspiracje i metody pracy gwiazdy nowojorskiej fotografii ulicznej. Przed jej kamerą swoje historie opowiadają Bruce Davidson, Elliot Erwitt, Rebecca Lepkoff, Jill Freedman, Mary Ellen Mark, Jeff Mermelstein i Martha Cooper.

Na przygotowanie filmu "Nowojorska ulica w obiektywie" ("Everybody Street") Cheryl Dunn poświęciła trzy lata. Co ciekawe, film początkowo miał być uzupełnieniem zorganizowanej przez nowojorskie Seaport Museum retrospektywy Alfreda Stieglitza, jednego z największych i najbardziej znanych fotografów ulicznych. Film zrecenzował Wojciech Gadomski, który w tak go komplementuje:

Wypowiedzi mistrzów są fantastycznie dopełnione ich zdjęciami i filmowymi migawkami z miasta. Reżyserka, która czasem towarzyszy fotografom w pracy, uważnie rejestruje każdy ich ruch. Właśnie ruch! To on jest kolejnym bohaterem dokumentu tuż po artystach i mieście. Pędzące samochody, śpieszący się ludzie, gesty, zrywy, fale tłumu i wyćwiczone manewry fotografów — taniec w rytm niesłyszalnej muzyki. Mógłbym tak pisać i pisać. Najbardziej po filmie chciało mi się fotografować. Daję mu 10 na 10 punktów. Projekcja tego dzieła to dla miłośnika fotografii (i nie tylko) najlepiej spędzone półtorej godziny.

Pokaz specjalny filmu "Nowojorska ulica w obiektywie" ("Everybody Street") połączona z promocją boxu DVD Oblicza fotografii

13 grudnia 2013 r. (piątek)
godz. 18:45

KINO POD BARANAMI

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Rynek Główny 27, Kraków
(12) 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Wydarzenia:

"Frymografia": Barak nie odleciał Pokaż kadr ze swojego miasta i wygraj aparat Fujifilm XQ-1! „Pokaz Jednego Dzieła” w Krakowie Dla Natalii – Wielka Aukcja Fotografii Co kryje "Czarna skrzynka" Tomasza Tomaszewskiego "Nowojorska ulica w obiektywie" i na ekranie kina Iluzjon Wiesław Rakowski. Archiwum Zoologiczne. Wystawa, którą warto zobaczyć! Relacja z BEiKS Roadshow we Wrocławiu Witajcie na nowej Fotoblogia.pl! Rusza otwarty nabór projektów do Grand Prix Fotofestiwal 2014 Verily - magazyn, w którym nie znajdziecie zdjęć obrobionych w Photoshopie Rusza ósma edycja BEiKS Roadshow – cykl pokazów najnowszego sprzętu foto i video Foto Art Festiwal 2013 – jest moc [relacja] Phonar – platforma do nauki fotografii przez Internet dla wszystkich Fotografa nie warto okradać ze zdjęć. Ciąg dalszy historii Gosi Stępień Zabezpieczenia Adobe złamane. Kody źródłowe programów i dane prawie 3 mln klientów w rękach hakerów Czy Getty Images i AFP zapłacą ponad 13 mln dol. za bezprawne użycie zdjęć z Twittera? Getty Critics, Rodzinka Stokowskich… W Sieci piętnują absurdy zdjęć stockowych CreativeLive – bezpłatne sześciodniowe warsztaty fotograficzne online! Jakub Kaźmierczyk poprowadzi bezpłatne warsztaty fotografii kulinarnej Rusza 3. edycja Opolskiego Festiwalu Fotografii – OFF