Efekt 3D w 3 minuty w Adobe Photoshop [wideoporadnik]

Kiedyś żeby uzyskać podobny efekt, potrzebowaliśmy barwnych filtrów. Dziś wystarczy Photoshop i kilka minut.

©Jakub Kaźmierczyk

Efekt 3D pamiętam głównie z filmu "Szczęki", nadawanego kilkanaście lat temu przez Polsat. Do gazety telewizyjnej dołączane były nawet odpowiednio barwione okulary; jedna szybka była niebieska lub zielona, a druga czerwona.

Dziś podobny efekt wykorzystywany jest w wielu fotografiach, nie po to jednak, by fotografowany obiekt wychodził z ekranu naszego komputera, tylko raczej jako urozmaicenie sesji. Dostałem od Was sporo maili z pytaniami o ten efekt, więc nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Was do obejrzenia poniższego wideo :)

W dzisiejszym odcinku:

— użyjemy warstw wypełnienia kolorem,
— wykorzystamy tryby mieszania "pomnóż" i "jaśniej",
— będziemy maskować.

Zobacz również: Nie bój się Lightrooma, czyli jak bezboleśnie opuścić Bridge i Camera RAW

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak zorganizować swoją pierwszą wystawę fotograficzną? [poradnik] Motywacja to sekret fotografa. Jak ją zdobyć? [poradnik] Narzędzie przekształcania swobodnego w fotografii mody [wideoporadnik] Jak "czytać" światło na zdjęciach? [poradnik] Kreatywne użycie rozmyć w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Timelapse dla początkujących - podstawy warsztatu [poradnik] Co z tą fotografią dokumentalną? Dokument fotograficzny na świecie [cz. 2] Fotografowanie wydarzeń potencjalnie niebezpiecznych [poradnik] Nadaj charakter zdjęciom przy użyciu mapy gradientu [wideoporadnik] Atramentem malowane, czyli pomysł na jesienną nudę [zrób to sam] Jak obrobić jesienne portrety? [wideoporadnik] Gorące piksele na zdjęciach - jak się ich pozbyć? [wideoporadnik] Jak wykonać jesienny portret? [poradnik] Podwójna ekspozycja w 5 minut w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Efekt tilt-shift w Gimpie – szybko, łatwo i za darmo Świeże kąski w Adobe Camera RAW 8.1 [wideoporadnik] Adobe Photoshop CC – co nowego? [wideoporadnik] Efekt retro w Gimpie? Wystarczy 5 minut! [wideoporadnik] Podstawy fotografowania jedzenia - prosto, naturalnie i w domu [poradnik]

Popularne w tym tygodniu:

8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową Chcesz się rozwinąć fotograficznie? Zacznij pisać