Obróbka na życzenie, czyli babeczki cynamonowe w Photoshopie [wideoporadnik]

W dzisiejszym odcinku pokażę Wam, jaką obróbkę zastosowałem do zdjęć z babeczkami cynamonowymi.

Po opublikowaniu jednego z warsztatowych zdjęć dostałem od Was mnóstwo pytań o jego obróbkę. Nie chcąc odpowiadać każdemu z osobna w wielu krokach, zdecydowałem się na opublikowanie poradnika.

Od dłuższego czasu używam wtyczki NIK Color Efex, za pomocą której można szybko i dokładnie nadać zdjęciom pożądane efekty. Oczywiście, większość z tych kroków można powtórzyć bez jej użycia, jednak w moim przekonaniu warto w nią zainwestować, szczególnie że po wykupieniu NIK Software przez Google'a cena została znacznie obniżona.

Ważne jest, aby znaleźć umiar w tego typu obróbce. W przypadku zdjęć komercyjnych jakakolwiek zmiana kolorystyki (np. cross processing) jest raczej owocem zakazanym.

W dzisiejszym odcinku omawiam:

— zewnętrzne wtyczki do Photoshopa,
— cross processing,
— ocieplanie zdjęć,
— winietowanie,
— filtr górnoprzepustowy.

Więcej oczywiście dowiecie się z poniższego filmu. Już dziś zachęcam Was do dzielenia się własnymi efektami obróbki!

Zobacz również: Jak wykonać nakładkę typu gobo?

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Pytamy fotografów, jak fotografować krajobrazy [poradnik] Zimowy wyjazd na narty - co zrobić, aby mieć dobre zdjęcia i dobrą zabawę Zima w obiektywie: fotografowanie w trudnych warunkach "Frymografia": Niewidzialna granica Efekt 3D w 3 minuty w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Jak zorganizować swoją pierwszą wystawę fotograficzną? [poradnik] Motywacja to sekret fotografa. Jak ją zdobyć? [poradnik] Narzędzie przekształcania swobodnego w fotografii mody [wideoporadnik] Jak "czytać" światło na zdjęciach? [poradnik] Kreatywne użycie rozmyć w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Timelapse dla początkujących - podstawy warsztatu [poradnik] Co z tą fotografią dokumentalną? Dokument fotograficzny na świecie [cz. 2] Fotografowanie wydarzeń potencjalnie niebezpiecznych [poradnik] Nadaj charakter zdjęciom przy użyciu mapy gradientu [wideoporadnik] Atramentem malowane, czyli pomysł na jesienną nudę [zrób to sam] Jak obrobić jesienne portrety? [wideoporadnik] Gorące piksele na zdjęciach - jak się ich pozbyć? [wideoporadnik] Jak wykonać jesienny portret? [poradnik] Podwójna ekspozycja w 5 minut w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Efekt tilt-shift w Gimpie – szybko, łatwo i za darmo Świeże kąski w Adobe Camera RAW 8.1 [wideoporadnik] Adobe Photoshop CC – co nowego? [wideoporadnik] Efekt retro w Gimpie? Wystarczy 5 minut! [wideoporadnik] Podstawy fotografowania jedzenia - prosto, naturalnie i w domu [poradnik]

Popularne w tym tygodniu:

8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową Chcesz się rozwinąć fotograficznie? Zacznij pisać