Przykładowa obróbka zdjęcia typu fashion [wideoporadnik]

Często w mailach pytacie, jakimi sposobami obrabiam zdjęcia. Dziś pokażę Wam obróbkę jednej z fotografii studyjnych z ostatniej sesji. Do tego celu wykorzystałem jedynie znane z poprzednich poradników narzędzia. Zapraszam!

© Jakub Kaźmierczyk

© Jakub Kaźmierczyk

Nie jestem zwolennikiem zaawansowanej obróbki prostych fotografii studyjnych, dlatego często stosuję jedynie podstawową, ale konieczną obróbkę tego typu zdjęć. Kilka łatwych trików pozwoli uczynić zdjęcia bardziej wyrazistymi, świetlistymi i po prostu lepszymi w odbiorze.

Przed obejrzeniem poradnika polecam zgłębienie techniki Dodge & Burn opisanej w tym tutorialu. Pamiętajcie, że nie jest to gotowa recepta, uniwersalna dla każdego rodzaju zdjęć, ale z pewnością można ją wykorzystać w większości sesji studyjnych. 

Dodawanie zamglenia do zdjęć [wideoporadnik]

Zapraszam na forum.fotoblogia.pl. Możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników i zgłaszać swoje propozycje tematów.

Zobacz również: Efektywna nawigacja w Adobe Photoshop

Zobacz więcej artykułów z serii: Jak powstało to zdjęcie?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Obróbka portretu studyjnego w darmowym Gimpie [wideoporadnik] Najciekawsze lustrzanki do 3000 zł Pomysły na prezent dla fotografa do 300 zł Kiedy zapadnie zmrok, czyli obróbka zdjęć nocnych [wideoporadnik] Adobe Lightroom: jak usunąć zamglenia ze zdjęć w kilka minut? [wideoporadnik] Malowanie światłem - sposób na ciemne, zimowe wieczory [poradnik] Pełna obróbka słonecznego portretu w przyśpieszeniu [screencast] Tablet graficzny - jak z niego korzystać? [wideoporadnik] Portrety jesienną porą i podstawowym obiektywem [poradnik] Czytelniku, rób zdjęcia! Planowanie czy przypadek, czyli fotograficzne przygotowanie do wyjazdu w Alpy EL-wire - pomysł na kreatywny portret z efektem płomieni 10 pomysłów na zainteresowanie dziecka fotografią Szybka i prosta konwersja presetów z Lightrooma do Camera RAW [wideoporadnik] Jacek Pałkiewicz: Duży trud i wysiłek są wliczone w umowę z podróżami [wywiad] Photoshopowy fryzjer, czyli jak okiełznać niesforne kosmyki na zdjęciach studyjnych [wideoporadnik] Fotografia mody bez wychodzenia z domu - jak zacząć? Efekt miniatury w 5 minut w Adobe Photoshop CC [wideoporadnik] Frymografia: Mniej daje więcej 4 rzeczy, które robi każdy fotograf (albo wkrótce zacznie) Oddajcie nam analogowość!

Popularne w tym tygodniu:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować 6 starych aparatów, które są wciąż warte uwagi Podstawy fotografii. Jak korzystać z przysłony? [wideoporadnik] Jak poradzić sobie z cyfrowym chaosem i sprawnie zarządzać swoimi zdjęciami? A może warto trochę zwolnić i skupić się na zdjęciach?