Adobe Lightroom trafił do chmury

Adobe Lightroom 4

Adobe Lightroom 4

Do oficjalnie zaprezentowanej w tym roku usługi Creative Cloud trafiła kolejna aplikacja, która stanowi jedno z podstawowych narzędzi profesjonalnego fotografa. Mowa oczywiście o starym, dobrym Lightroomie.

Adobe Photoshop Lightroom 4 dostępny będzie teraz w systemie subskrypcyjnym, tak samo jak pozostałe aplikacje pakietu Adobe Creative Suite. Dla użytkowników biznesowych takie zintegrowanie kolejnej podstawowej usługi z platformą chmurową będzie stanowiło sporą wygodę w kwestii ujednolicenia płatności.

Subskrypcja w ramach Adobe Creative Cloud daje użytkownikowi możliwość pobierania i instalowania wszystkich aplikacji pakietu CS6, w tym Photoshopa w wersji Extended, a także narzędzi i usług dodatkowych, np. Adobe Acrobat i Adobe Muse (narzędzie dla nieprogramistów do tworzenia i hostowania serwisów WWW).

CC oferuje także integrację z aplikacjami Adobe Touch do podstawowej pracy na tabletach oraz 20-gigabajtowy dysk internetowy, umożliwiający przechowywanie i udostępnianie efektów swojej pracy. Mający się niedługo ukazać pakiet Digital Publishing Suite Single Edition pozwoli z kolei na tworzenie treści przeznaczonych dla iPadów.

Subskrypcja Adobe Creative Cloud dla użytkownika indywidualnego to ok. 48 euro (ok. 204 zł) miesięcznie w ramach rocznego abonamentu lub ok. 72 euro (ok. 306 zł) przy korzystaniu przez jeden miesiąc. Informacje szczegółowe, w tym ceny dla instytucji edukacyjnych, znajdują się pod adresem www.adobe.com/go/creativecloud.

Źródło: Adobe

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Czy BPG będzie nowym JPEG-iem? Tak wygląda X edycja Kalendarza Fujifilm Najdroższa fotografia na świecie sprzedana za 6,5 mln dolarów Oto najlepsze zdjęcia zgłoszone dotychczas w Sony World Photography Awards 2015 Fotoreporter PAP w areszcie. Czy dziennikarz w pracy narusza mir domowy? 80% dofinansowania z UE na zdalne szkolenia informatyczne – ostatnie miejsca w 2014 roku! Adobe Lightroom 5.7 i DNG Converter 8.7: wsparcie dla Nikona D750 i Canona 7D MK II Portret - siła prostoty. Warsztaty z Arcadiusem Mauritzem Tablet Wacom z Biedronki za 119 zł, czyli must have każdego fotografa !ART COME OUT! z Wojciechem Wilczykiem BEiKS Roadshow 2014 – dziewiąta edycja rozpoczęta! Zwycięzcy 4. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Dzięki Lenstag odnaleziono skradziony sprzęt 10. edycja Kalendarza Fujifilm - autorem może być każdy Zmarł niepełnosprawny Piotr Radoń, któremu w zbiórce pieniędzy pomógł fotograf i internauci Cenne zdjęcia Polaków. 80,5 tysiąca za zdjęcie Witkacego! Kurs „Oświeć się!” - oświetlenie studyjne w praktyce Ruszyła II edycja Warsaw Photo Days Dwa światy na jednym zdjęciu. Oto istota fotografii! Zdjęcia stockowe znanych fotografów z pomocą w walce z rakiem „Portrety z drogi” - galeria najlepszych zdjęć drugiego etapu Prosta i darmowa wtyczka do migracji z Aperture do Lightrooma „Portrety z drogi” - zwycięzcy pierwszego etapu konkursu

Popularne w tym tygodniu:

Dron zderzył się z samolotem pasażerskim w Kanadzie Jakub Szymczuk - z ”Gościa Niedzielnego”do Kancelarii Prezydenta. Poznajcie nowego fotografa Andrzeja Dudy National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków już niedługo zagości w Warszawie Nadchodzi Lightroom 7. Ma mieć dwie wersje - klasyczną i w chmurze Fotografie zwycięzców konkursu fotograficznego „Our World is Beautiful 2017” do zobaczenia w Warszawie Dron przeleciał 100 m od lądującego w Modlinie samolotu "1984" Orwella spełnia się na naszych oczach. Kamerka internetowa śledziła właścicielkę Czy Adobe chce uśmiercić Lightrooma Classic CC? Adobe pokazało Lightrooma Classic CC, Macphun nie pozostaje bierny i zapowiada swój manager zdjęć W piątek rusza najnowsza edycja projektu Eastreet. Poznaj program imprezy! Znamy wyniki konkursu fotograficznego "Mokotów – teraz!" Stworzony przez Augusta Sandera portret zbiorowy społeczeństwa niemieckiego należy do najwybitniejszych osiągnięć fotografii XX wieku