5 najczęstszych błędów przy pracy z Lightroomem [wideoporadnik]

Korzystasz z programu Adobe Lightroom? Jeśli tak, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że przez nieumiejętne posługiwanie się nim praca sprawia Ci dużo problemów. Oto skuteczne rady, jak to zmienić.

©JK

Z Lightrooma korzystam stosunkowo niedługo. Wcześniej zbyt słaby komputer zniechęcał mnie do używania tej rozbudowanej aplikacji.

Początki są oczywiście trudne, ale w moim przekonaniu Lightroom to jeden z najlepszych programów do katalogowania i obrabiania zdjęć. Jak sądzę, wielu z Was, drodzy Czytelnicy, podziela moje zdanie. Kiedyś nie znałem niektórych opcji, a dziś zastanawiam się, jak sobie bez nich radziłem.

Przez miniony rok dostawałem do Was mnóstwo pytań, na które sumiennie odpowiadałem. Najczęściej Wasze problemy były związane z importowaniem zdjęć, rozbieżnościami kolorystycznymi i niską jakością fotografii.

Postanowiłem w jednym poradniku zebrać najczęstsze błędy, które przewijają się w naszych rozmowach. A może Wy macie coś do dodania :)?

Zobacz również: 5 najczęstszych błędów Lightroom

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Pytamy fotografów, jak fotografować krajobrazy [poradnik] Czy warto kupować używany cyfrowy średni format? [poradnik] Aplikacje na smartfony, które ułatwiają życie fotografom Smart Previews w Adobe Lightroom 5 [wideoporadnik] Obróbka na życzenie, czyli babeczki cynamonowe w Photoshopie [wideoporadnik] Zimowy wyjazd na narty - co zrobić, aby mieć dobre zdjęcia i dobrą zabawę Zima w obiektywie: fotografowanie w trudnych warunkach "Frymografia": Niewidzialna granica Efekt 3D w 3 minuty w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Jak zorganizować swoją pierwszą wystawę fotograficzną? [poradnik] Motywacja to sekret fotografa. Jak ją zdobyć? [poradnik] Narzędzie przekształcania swobodnego w fotografii mody [wideoporadnik] Jak "czytać" światło na zdjęciach? [poradnik] Kreatywne użycie rozmyć w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Timelapse dla początkujących - podstawy warsztatu [poradnik] Co z tą fotografią dokumentalną? Dokument fotograficzny na świecie [cz. 2] Fotografowanie wydarzeń potencjalnie niebezpiecznych [poradnik] Nadaj charakter zdjęciom przy użyciu mapy gradientu [wideoporadnik] Atramentem malowane, czyli pomysł na jesienną nudę [zrób to sam] Jak obrobić jesienne portrety? [wideoporadnik] Gorące piksele na zdjęciach - jak się ich pozbyć? [wideoporadnik] Jak wykonać jesienny portret? [poradnik] Podwójna ekspozycja w 5 minut w Adobe Photoshop [wideoporadnik]

Popularne w tym tygodniu:

8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową Chcesz się rozwinąć fotograficznie? Zacznij pisać