Jak najlepiej ustawić lustrzankę Canona do nagrywania filmów? [wideo]

Z rad Vincenta Laforeta może skorzystać wielu fotografów biorących się za filmowanie. 

Na poniższym filmie są bardzo przydatne rady, w jaki sposób ustawić do filmów Canona 5D Mark II. Ustawienia mogą też być wykorzystywane w każdej innej lustrzance tej marki. Wskazówki daje wyśmienity fotograf, który chyba jako pierwszy zainteresował świat filmami z lustrzanek — Vincent Laforet.

Canon EOS 5D Mark III — pierwsze zdjęcia [wideo]

W tym kilkuminutowym poradniku zobaczycie podstawowe profile ustawień aparatu - profil naturalny, zalecany przez Laforeta, i profil Technicolor — oraz różnice między nimi.

Powinniśmy zaczynać od ustawień Picture Style praktycznie przy każdej sytuacji. Sam prawie nigdy nie odbiegam od swoich własnych ustawień. Mimo to zachęcam do zmiany kontrastu czy nasycenia w określonych momentach, jednak według mnie nigdy nie zmieniajcie ostrości (zawsze warto ustawiać minimalną ostrość w aparacie, aby uzyskać najbardziej filmowe rezultaty). Te ustawienia są przewidziane do filmów prezentowanych w Sieci, telewizji czy nawet multimediach, będą jednak wymagać pewnej obróbki kolorów — dodania nasycenia oraz kontrastu. W założeniu chodzi o to, aby zarejestrować jak najbardziej płaski obraz z największą możliwą liczbą detali oraz zakresem ekspozycji — komentuje Laforet.


Nieco więcej informacji na temat ustawień lustrzanek Canona do nagrywania filmów znajdziecie na blogu Laforeta.

"Nocturne" Vincenta Laforeta — pierwszy film nakręcony Canonem EOS-1D Mark IV

5D Mark II Setup from Vincent Laforet on Vimeo.

Zobacz również: Canon 7D Mark II - test

Źródło: Vincent LaForet blog

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Obróbka portretu studyjnego w darmowym Gimpie [wideoporadnik] Najciekawsze lustrzanki do 3000 zł Pomysły na prezent dla fotografa do 300 zł Kiedy zapadnie zmrok, czyli obróbka zdjęć nocnych [wideoporadnik] Adobe Lightroom: jak usunąć zamglenia ze zdjęć w kilka minut? [wideoporadnik] Malowanie światłem - sposób na ciemne, zimowe wieczory [poradnik] Pełna obróbka słonecznego portretu w przyśpieszeniu [screencast] Tablet graficzny - jak z niego korzystać? [wideoporadnik] Portrety jesienną porą i podstawowym obiektywem [poradnik] Czytelniku, rób zdjęcia! Planowanie czy przypadek, czyli fotograficzne przygotowanie do wyjazdu w Alpy EL-wire - pomysł na kreatywny portret z efektem płomieni 10 pomysłów na zainteresowanie dziecka fotografią Szybka i prosta konwersja presetów z Lightrooma do Camera RAW [wideoporadnik] Jacek Pałkiewicz: Duży trud i wysiłek są wliczone w umowę z podróżami [wywiad] Photoshopowy fryzjer, czyli jak okiełznać niesforne kosmyki na zdjęciach studyjnych [wideoporadnik] Fotografia mody bez wychodzenia z domu - jak zacząć? Efekt miniatury w 5 minut w Adobe Photoshop CC [wideoporadnik] Frymografia: Mniej daje więcej 4 rzeczy, które robi każdy fotograf (albo wkrótce zacznie) Oddajcie nam analogowość!

Popularne w tym tygodniu:

Ogniskowa - jaki wpływ ma na odzwierciedlenie twarzy w portrecie Kto kupuje tanio, ten kupuje dwa razy, czyli kilka słów o filtrach Lustrzanka w podróży. O czym trzeba pamiętać? Jakie szkła wybrać do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony?