Najciekawsze strony do obróbki zdjęć online

Czasem trzeba szybko obrobić zdjęcie na cudzym komputerze lub w kawiarence internetowej. Jest na to sposób - edytory online. Dziś przedstawiam najciekawsze z nich.

Okazuje się, że obróbka zdjęć może odbywać się bez instalowania oprogramowania na komputerze. Oczywiście nie jest to tak wygodne jak porządny, spersonalizowany program na własnym komputerze, ale niekiedy sytuacja zmusza do szybkiej obróbki online. Programy mimo wielu ograniczeń działają naprawdę płynnie i mają całkiem dużo przydatnych funkcji. Ostatnio na sesję nie wziąłem laptopa z zainstalowanym Photoshopem, a zamierzałem pokazać, jaki efekt zdjęć chciałbym uzyskać. Na komputerze w studio nie mam Photoshopa, więc z pomocą przyszła jego wersja online. Polecam!

Photoshop.com

Mój faworyt. Bardzo intuicyjny, po przesiadce z jego pełnej wersji nie stwarza żadnych problemów. Można pracować w trybie pełnoekranowym, więc paski przeglądarki nie przysłaniają tego, co najważniejsze. Ma wiele funkcji starszego brata i do podstawowej obróbki nadaje się wyśmienicie. Wymagane jest konto Adobe, ale jeśli macie Photoshopa, na pewno jest dla Was dostępne.

Befunky.com

Ciekawa strona z trzema różnymi edytorami niewymagającymi rejestrowania, logowania czy czegokolwiek absorbującego. Można włączyć normalny edytor z wieloma opcjami korekcji zdjęcia jak również edytor dodawania efektów zdjęciowych (crossprocessing itd.) czy edytor artystyczny. Ma także tryb pełnoekranowy, co niweluje wyskakujące reklamy. Mimo że strona wygląda na mało poważną, podstawowy edytor jest naprawdę dobry.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

PicMonkey

PicMonkey to program, dzięki któremu stworzycie proste, przyjemne treści. Aplikacja on-line oferuje podstawowe narzędzia, jak kadrowanie, obracanie, korekcję ekspozycji, zabawę barwami, wyostrzanie oraz zmniejszanie obrazu.

Jeśli nie macie czasu albo uprawnień do instalowania programów – ten program może uratować Wam życie. Jest bardzo intuicyjny – wystarczy kilka kliknięć i zdjęcie gotowe.

Pixlr.com

Świetne narzędzie do obróbki zdjęć. Okno przypomina starsze wersje Photoshopa. Jest nawet możliwość pracy na warstwach. Na wielki plus zasługuje również fakt, że program jest w całości po polsku. Są do wyboru dwa edytory — jeden do nadawania różnej kolorystyki zdjęciom, podobny do Instagramu, i drugi, opisany wcześniej. Wszystko działa niewiarygodnie płynnie. Trudno zorientować się, że jest to praca online.

Fotoflexer.com

Reklamuje się jako najbardziej zaawansowany edytor online. Co prawda w moim odczuciu jest inaczej, bo sądzę, że są lepsze aplikacje, niemniej jednak ta również zasługuje na uwagę. Ma dużo przydatnych opcji. Prócz standardowych paneli edycyjnych znajdziecie wiele filtrów efektowych. Mimo wszystko wolę, kiedy narzędzia znajdują się w lewej części ekranu i jest do nich bezpośredni dostęp.

Fotor on-line

Fotor to bezpłatny edytor on-line — okrojona wersja desktopowa. Super opcją jest to, że program poprowadzi Was krok po kroku do tego, aby na wyjściu mieć fajnie wyedytowane zdjęcie. Na początku otwieracie zdjęcie, później patrzycie na wskazówki, które wyświetlają się po lewej stronie i idziecie do przodu.

Polecam, jeśli nie chce Wam bawić się w skomplikowane rozkładanie presetów na czynniki pierwsze, a zależy Wam na tym, aby szybko mieć dobre zdjęcie na Tumblra.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Przeglądy:

Nudna Ameryka na nienudnych zdjęciach Jacka Foty [wywiad] 10 cytatów fotograficznych, które powinniście znać Najdroższe i największe obiektywy pokazane na targach Photokina 2014 Podnosząca się z gruzów stolica na zdjęciach z albumu "Warszawa lata 40." "Małe Nemo", czyli niemowlaki sfotografowane pod wodą Photoshopowe wpadki miesiąca - wakacje 2014 Sesja dla Disney'a i Annie Leibovitz podczas pracy Blogi modowe, na których zdjęcia zatrzymają Cię na dłużej "303 zdjęcia, które musisz znać" - recenzja albumu, którego nie ma Koken – darmowy system zarządzania treścią dla fotografów Filmy o fotoreportażu, dzięki którym inaczej spojrzysz na świat... JPEGmini – zmieniamy rozmiar zdjęć jednym kliknięciem Książki o fotografii, które warto przeczytać [cz.1] Photoshopowe wpadki miesiąca [styczeń] Fotoreporter David Guttenfelder opowiada o robieniu zdjęć smartfonem w Korei Północnej Fotografia (i Photoshop) w służbie propagandy 15 najchętniej czytanych tekstów w 2013 r. na Fotoblogii Photoshopowe wpadki miesiąca [grudzień] Photoshopowe wpadki miesiąca - listopad [galeria] Co warto czytać? Jesienny przegląd prasy fotograficznej Kreatywne techniki fotograficzne, które mogą zainspirować Google+ z wbudowanym Snapseedem Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 2] Nowa i stara połówka Wielkiego Jabłka na jednym interaktywnym zdjęciu