BZ WBK Press Foto 2012 - najlepsze zdjęcia prasowe ubiegłego roku [galeria]

BZ WBK Press Foto 2012 - Zdjęcie Roku
Fot. Tomasz Lazar (Freelancer). Zatrzymanie manifestantów w Harlemie (Nowy Jork, USA) podczas demonstracji przeciwko agresji policji oraz nierównym zarobkom. Nowy Jork (USA), 16 czerwca 2010 r.

BZ WBK Press Foto 2012 - Zdjęcie Roku

Nagroda Banku Zachodniego WBK
Fot. Mateusz Dopierała (Freelancer). Pierwsza w Poznaniu impreza szachowa, na której swoim talentem szachowym mogły popisać się przedszkolaki. Poznań (Polska), 29 maja 2011 r.

Nagroda Banku Zachodniego WBK

Nagroda Rzeczpospolitej
Fot. Paweł Supernak (PAP). Prezydent USA Barack Obama podczas wizyty w Warszawie po złożeniu wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza wita się ze zgromadzonymi na placu Piłsudskiego kombatantami i żołnierzami. Warszawa (Polska), 27 maja 2011 r.

Nagroda Rzeczpospolitej

II MIEJSCE - Wydarzenie zdjęcie pojedyncze
Fot. Filip Klimaszewski (Freelancer). 9 października 2011 r. w Kairze podczas pokojowego marszu mniejszości koptyjskiej doszło do pierwszych od czasu ustąpienia Mubaraka zamieszek i starć z wojskiem. Zginęło ponad 30 osób, a 200 zostało rannych. Kair (Egipt),13 października 2011 r.

II MIEJSCE - Wydarzenie zdjęcie pojedyncze

I MIEJSCE - Wydarzenie fotoreportaż
Fot. Tomasz Lazar (Freelancer). Rozpoczęło się od happeningu 17 września w okolicach Wall Street przeciwko nierównym zarobkom. Potem demonstranci przenieśli się do parku Zuccotti, a ich protest zyskał szeroki rozgłos w kraju i za granicą. Policja usunęła ich 15 listopada. Nowy Jork (USA), 6 - 21 października 2011 r.

I MIEJSCE - Wydarzenie fotoreportaż

II MIEJSCE - Wydarzenie fotoreportaż
Fot. Jakub Kamiński ("Rzeczpospolita"). W lutym wybuchło powstanie przeciwko libijskiemu przywódcy Muammarowi Kaddafiemu. Po zaciętych walkach wschodnia część Libii, z Bengazi jako siedzibą tymczasowego rządu, została opanowana przez rebeliantów. W zachodniej władzę wciąż trzymał Kaddafi. Bengazi (Libia),
luty - marzec 2011 r.

II MIEJSCE - Wydarzenie fotoreportaż

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

III MIEJSCE - Wydarzenie fotoreportaż
Fot. Kacper Pempel (Reuters). Dwudniowa pielgrzymka Polaków specjalnym pociągiem relacji Warszawa – Watykan zakończona na placu Św. Piotra mszą beatyfikacyjną Papieża Polaka – Jana Pawła II. Warszawa/Watykan (Polska/Włochy),
kwiecień - maj 2011 r.

III MIEJSCE - Wydarzenie fotoreportaż

I MIEJSCE - Społeczeństwo zdjęcie pojedyncze
Fot. Jacek Świerczyński ("Dziennik Wschodni")

I MIEJSCE - Społeczeństwo zdjęcie pojedyncze

II MIEJSCE - Społeczeństwo zdjęcie pojedyncze
Fot. Izabela Urbaniak (Freelancer). Złomiarze. Para ludzi żyjąca ze zbierania i sprzedaży złomu i makulatury. Mieszkają w niewielkim gospodarstwie na obrzeżach Łodzi. Łódź (Polska), 11 maja 2011 r.

II MIEJSCE - Społeczeństwo zdjęcie pojedyncze

I MIEJSCE - Społeczeństwo fotoreportaż
Fot. Maciek Nabrdalik (VII Photo). Katolicyzm w Polsce. Wobec tendencji sekularyzacyjnych w większych miastach Polski reportaż dokumentuje wiarę, która zanika. Wiarę wolną od polityki, otwartą na sacrum, gotową na doświadczanie cudu, szczerą i spontaniczną. Świętochłowice/Lipiny (Polska), czerwiec - sierpień 2011 r.

I MIEJSCE - Społeczeństwo fotoreportaż

I MIEJSCE - Sport zdjęcie pojedyncze
Fot. Ireneusz Dorożański (Edytor). Sisay Mojo z Etiopii podczas startu w biegu na 3000 metrów z przeszkodami na mityngu lekkoatletycznym w Ostrawie. Mojo ukończył zawody na piątym miejscu. Ostrawa (Czechy), 31 maja 2011 r.

I MIEJSCE - Sport zdjęcie pojedyncze

I MIEJSCE - Sport fotoreportaż
Fot. Marcin Kądziołka (Press Photo Center). Reprezentacja Polski w piłce błotnej przygotowująca się do Mistrzostw Świata w Szkocji podczas treningu. Kraków (Polska), 3 - 16 kwietnia 2011 r.

I MIEJSCE - Sport fotoreportaż

I MIEJSCE - Portret zdjęcie pojedyncze
Fot. Tomasz Jodłowski (Freelancer, "Rzeczpospolita"). Premier Donald Tusk po spotkaniu z osobami niepełnosprawnymi w Spółdzielni Socjalnej „Rybka" podczas wizyty na Śląsku. Katowice (Polska), 3 października 2011 r.

I MIEJSCE - Portret zdjęcie pojedyncze

II MIEJSCE - Portret zdjęcie pojedyncze
Fot. Grzegorz Wełnicki (Freelancer). Winson Chen przez 15 minut płonął żywcem. 2 miesiące był w śpiączce. Po ponad stu operacjach i 10 latach odrodził się niczym feniks z popiołów. Opowiada, że nadal posiada to co najważniejsze: „Zachowałem swój umysł, serce, osobowość i... penisa". Manila (Filipiny), 10 sierpnia 2011 r.

II MIEJSCE - Portret zdjęcie pojedyncze

WYRÓŻNIENIE - Portret zdjęcie pojedyncze
Fot. Agnieszka Napierała (Freelancer). Silué Djéniéba, obrzezana jako 15-latka. Codziennie na świecie ponad 6000 dziewcząt i kobiet poddawanych jest tej torturze. Silué, zaangażowana w walkę przeciwko obrzezaniu kobiet, boi się rozpoznania i zemsty ludzi z jej rodzinnej wioski. Bouaké (Wybrzeże Kości Słoniowej), 20 listopada 2011 r.

WYRÓŻNIENIE - Portret zdjęcie pojedyncze

I MIEJSCE - Portret fotoreportaż
Fot. Michał Korta (Freelancer). Seria zdjęć przypadkowych przechodniów wykonana na Piątej Alei na Manhattanie. Nowy Jork (USA), 16 października 2011 r.

I MIEJSCE - Portret fotoreportaż

II MIEJSCE - Portret fotoreportaż
Fot. Jacek Turczyk (PAP). Wybitni Polacy biorący udział w projekcie „Moi najważniejsi, subiektywny wybór Polaków” mającym na celu zaprezentowanie kilkudziesięciu niebagatelnych i wspaniałych osób o ogromnym wpływie na życie innych. Polska, wrzesień - grudzień 2011 r.

II MIEJSCE - Portret fotoreportaż

I MIEJSCE - Środowisko naturalne zdjęcie pojedyncze
Fot. Wojciech Pacewicz (PAP). Schronisko dla zwierząt „Azyl" w Białej Podlaskiej. W schronisku przebywa ponad 300 zwierząt. Co roku do schronisk trafia mnóstwo szczeniaczków, które okazały się nietrafionym prezentem gwiazdkowym. Biała Podlaska (Polska), 10 grudnia 2011 r.

I MIEJSCE - Środowisko naturalne zdjęcie pojedyncze

I MIEJSCE - Kultura i sztuka zdjęcie pojedyncze
Fot. Michał Szlaga (Freelancer). Paweł Althamer, „Koziołek". Rejestracja akcji. Brasilia (Brazylia), 18 czerwca 2011 r.

I MIEJSCE - Kultura i sztuka zdjęcie pojedyncze

III MIEJSCE - Kultura i sztuka zdjęcie pojedyncze
Fot. Bartosz Bobkowski (Studio Panato). Aktorka Teatru Biuro Podróży - Agata Elsner - zachęca mieszkańców Madrytu do przyjścia na plenerowy spektakl „Planeta Lem" organizowany w ramach programu kulturalnego polskiej prezydencji w UE. Madryt (Hiszpania), 23 lipca 2011 r.

III MIEJSCE - Kultura i sztuka zdjęcie pojedyncze

I MIEJSCE - Kultura i sztuka fotoreportaż
Fot. Andrzej Wiktor (Freelancer). Portrety uczestników inscenizacji bitwy pod Grunwaldem w 601 rocznicę tej największej bitwy średniowiecza. Grunwald (Polska),
16 lipca 2011 r.

I MIEJSCE - Kultura i sztuka fotoreportaż

I MIEJSCE - Cywilizacja zdjęcie pojedyncze
Fot. Marek Maliszewski (4LOMZA.PL). Dom zniszczony w wyniku przejścia nawałnicy. Zerwany dach, popękane ściany. Mieszkanka tego pokoju została w innej miejscowości i dzięki temu przeżyła. Cegły spadły na jej łóżko. Gontarze (Polska), 21 lipca 2011 r.

I MIEJSCE - Cywilizacja zdjęcie pojedyncze

II MIEJSCE - Cywilizacja zdjęcie pojedyncze
Fot. Paweł Łączny (Freelancer). Rozgrzewka drużyny piłkarskiej Tarantulas. Drużyna składa się z mężczyzn, którzy utracili kończyny podczas trzęsienia ziemi na Haiti w 2010 roku. Według przepisów zawodnicy grający w polu muszą nie mieć jednej z nóg, a bramkarz jednej z rąk. Port-au-Prince (Haiti), 4 maja 2011 r.

II MIEJSCE - Cywilizacja zdjęcie pojedyncze

I MIEJSCE - Cywilizacja fotoreportaż
Fot. Tomasz Lazar (Freelancer). Portrety ludzi przygotowujących się do parady Helloween w Nowym Jorku. Nowy Jork (USA), 31 października 2011 r.

I MIEJSCE - Cywilizacja fotoreportaż

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Artur Gutowski sfotografował „Rohingya" - jedną z najbardziej prześladowanych mniejszości na świecie Letnia sesja zdjęciowa w zimie? Wystarczyło pójść do sklepu ogrodniczego Od 6 lat fotografuje jeden czerwony domek. Zdjęcia zachwycają różnorodnością Miłość, śmierć i kokaina, czyli historia Sashy Boole na zdjęciach Bartłomieja Busza Paweł Uchorczak sfotografował piękno krokusów w Tatrach Sztuczne ognie jako genialny bokeh [wideo] Sterylne zdjęcia architektury autorstwa Maika Lippa Darmowe wideolekcje z mistrzem Steve'em McCurrym [wideo] "Leave me" - piękny film o zepsutym aparacie Impresjonistyczne zdjęcia kwiatów z ogrodu Claude’a Moneta Oto, co się dzieje, kiedy spec od efektów specjalnych chce sprzedać samochód Oto zdjęcia nagrodzone w konkursie Grand Press Photo 2015

Popularne w tym tygodniu:

Nasz czytelnik stworzył panoramy 360 stopni z Księżyca. Są przepiękne! Rzuciłem wszystko i pojechałem w Bieszczady. Taką fotograficzną podróż polecam każdemu 7777 zdjęć przez 21 lat. Mężczyzna pokazał, jak zmieniał się dzień po dniu Sezon burzowy sprzyja kreatywności. Oto najlepsze zdjęcia naszych czytelników Wykazaliście się wprawnym okiem! Prezentujemy wasze zdjęcia burz Zarabiają na bólu jej matki. Getty Images na celowniku oburzonej kobiety Co widział Buzz Aldrin? Dzięki internaucie mamy na to pogląd Znajduje się 10 miliardów lat świetlnych od nas. Teleskop Hubble’a ujął odległą galaktykę Dostrzeżesz na tym zdjęciu sowę? Idealnie wpasowała się w drzewo Obiektywy są za drogie? Zrób zatem swoje! Jej wyszło to naprawdę ciekawie Teleskop Hubble'a znowu działa! Przesłał niesamowite zdjęcia