BZ WBK Press Foto 2012 - najlepsze zdjęcia prasowe ubiegłego roku [galeria]

BZ WBK Press Foto 2012 - Zdjęcie Roku
Fot. Tomasz Lazar (Freelancer). Zatrzymanie manifestantów w Harlemie (Nowy Jork, USA) podczas demonstracji przeciwko agresji policji oraz nierównym zarobkom. Nowy Jork (USA), 16 czerwca 2010 r.

BZ WBK Press Foto 2012 - Zdjęcie Roku

Nagroda Banku Zachodniego WBK
Fot. Mateusz Dopierała (Freelancer). Pierwsza w Poznaniu impreza szachowa, na której swoim talentem szachowym mogły popisać się przedszkolaki. Poznań (Polska), 29 maja 2011 r.

Nagroda Banku Zachodniego WBK

Nagroda Rzeczpospolitej
Fot. Paweł Supernak (PAP). Prezydent USA Barack Obama podczas wizyty w Warszawie po złożeniu wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza wita się ze zgromadzonymi na placu Piłsudskiego kombatantami i żołnierzami. Warszawa (Polska), 27 maja 2011 r.

Nagroda Rzeczpospolitej

II MIEJSCE - Wydarzenie zdjęcie pojedyncze
Fot. Filip Klimaszewski (Freelancer). 9 października 2011 r. w Kairze podczas pokojowego marszu mniejszości koptyjskiej doszło do pierwszych od czasu ustąpienia Mubaraka zamieszek i starć z wojskiem. Zginęło ponad 30 osób, a 200 zostało rannych. Kair (Egipt),13 października 2011 r.

II MIEJSCE - Wydarzenie zdjęcie pojedyncze

I MIEJSCE - Wydarzenie fotoreportaż
Fot. Tomasz Lazar (Freelancer). Rozpoczęło się od happeningu 17 września w okolicach Wall Street przeciwko nierównym zarobkom. Potem demonstranci przenieśli się do parku Zuccotti, a ich protest zyskał szeroki rozgłos w kraju i za granicą. Policja usunęła ich 15 listopada. Nowy Jork (USA), 6 - 21 października 2011 r.

I MIEJSCE - Wydarzenie fotoreportaż

II MIEJSCE - Wydarzenie fotoreportaż
Fot. Jakub Kamiński ("Rzeczpospolita"). W lutym wybuchło powstanie przeciwko libijskiemu przywódcy Muammarowi Kaddafiemu. Po zaciętych walkach wschodnia część Libii, z Bengazi jako siedzibą tymczasowego rządu, została opanowana przez rebeliantów. W zachodniej władzę wciąż trzymał Kaddafi. Bengazi (Libia),
luty - marzec 2011 r.

II MIEJSCE - Wydarzenie fotoreportaż

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

III MIEJSCE - Wydarzenie fotoreportaż
Fot. Kacper Pempel (Reuters). Dwudniowa pielgrzymka Polaków specjalnym pociągiem relacji Warszawa – Watykan zakończona na placu Św. Piotra mszą beatyfikacyjną Papieża Polaka – Jana Pawła II. Warszawa/Watykan (Polska/Włochy),
kwiecień - maj 2011 r.

III MIEJSCE - Wydarzenie fotoreportaż

I MIEJSCE - Społeczeństwo zdjęcie pojedyncze
Fot. Jacek Świerczyński ("Dziennik Wschodni")

I MIEJSCE - Społeczeństwo zdjęcie pojedyncze

II MIEJSCE - Społeczeństwo zdjęcie pojedyncze
Fot. Izabela Urbaniak (Freelancer). Złomiarze. Para ludzi żyjąca ze zbierania i sprzedaży złomu i makulatury. Mieszkają w niewielkim gospodarstwie na obrzeżach Łodzi. Łódź (Polska), 11 maja 2011 r.

II MIEJSCE - Społeczeństwo zdjęcie pojedyncze

I MIEJSCE - Społeczeństwo fotoreportaż
Fot. Maciek Nabrdalik (VII Photo). Katolicyzm w Polsce. Wobec tendencji sekularyzacyjnych w większych miastach Polski reportaż dokumentuje wiarę, która zanika. Wiarę wolną od polityki, otwartą na sacrum, gotową na doświadczanie cudu, szczerą i spontaniczną. Świętochłowice/Lipiny (Polska), czerwiec - sierpień 2011 r.

I MIEJSCE - Społeczeństwo fotoreportaż

I MIEJSCE - Sport zdjęcie pojedyncze
Fot. Ireneusz Dorożański (Edytor). Sisay Mojo z Etiopii podczas startu w biegu na 3000 metrów z przeszkodami na mityngu lekkoatletycznym w Ostrawie. Mojo ukończył zawody na piątym miejscu. Ostrawa (Czechy), 31 maja 2011 r.

I MIEJSCE - Sport zdjęcie pojedyncze

I MIEJSCE - Sport fotoreportaż
Fot. Marcin Kądziołka (Press Photo Center). Reprezentacja Polski w piłce błotnej przygotowująca się do Mistrzostw Świata w Szkocji podczas treningu. Kraków (Polska), 3 - 16 kwietnia 2011 r.

I MIEJSCE - Sport fotoreportaż

I MIEJSCE - Portret zdjęcie pojedyncze
Fot. Tomasz Jodłowski (Freelancer, "Rzeczpospolita"). Premier Donald Tusk po spotkaniu z osobami niepełnosprawnymi w Spółdzielni Socjalnej „Rybka" podczas wizyty na Śląsku. Katowice (Polska), 3 października 2011 r.

I MIEJSCE - Portret zdjęcie pojedyncze

II MIEJSCE - Portret zdjęcie pojedyncze
Fot. Grzegorz Wełnicki (Freelancer). Winson Chen przez 15 minut płonął żywcem. 2 miesiące był w śpiączce. Po ponad stu operacjach i 10 latach odrodził się niczym feniks z popiołów. Opowiada, że nadal posiada to co najważniejsze: „Zachowałem swój umysł, serce, osobowość i... penisa". Manila (Filipiny), 10 sierpnia 2011 r.

II MIEJSCE - Portret zdjęcie pojedyncze

WYRÓŻNIENIE - Portret zdjęcie pojedyncze
Fot. Agnieszka Napierała (Freelancer). Silué Djéniéba, obrzezana jako 15-latka. Codziennie na świecie ponad 6000 dziewcząt i kobiet poddawanych jest tej torturze. Silué, zaangażowana w walkę przeciwko obrzezaniu kobiet, boi się rozpoznania i zemsty ludzi z jej rodzinnej wioski. Bouaké (Wybrzeże Kości Słoniowej), 20 listopada 2011 r.

WYRÓŻNIENIE - Portret zdjęcie pojedyncze

I MIEJSCE - Portret fotoreportaż
Fot. Michał Korta (Freelancer). Seria zdjęć przypadkowych przechodniów wykonana na Piątej Alei na Manhattanie. Nowy Jork (USA), 16 października 2011 r.

I MIEJSCE - Portret fotoreportaż

II MIEJSCE - Portret fotoreportaż
Fot. Jacek Turczyk (PAP). Wybitni Polacy biorący udział w projekcie „Moi najważniejsi, subiektywny wybór Polaków” mającym na celu zaprezentowanie kilkudziesięciu niebagatelnych i wspaniałych osób o ogromnym wpływie na życie innych. Polska, wrzesień - grudzień 2011 r.

II MIEJSCE - Portret fotoreportaż

I MIEJSCE - Środowisko naturalne zdjęcie pojedyncze
Fot. Wojciech Pacewicz (PAP). Schronisko dla zwierząt „Azyl" w Białej Podlaskiej. W schronisku przebywa ponad 300 zwierząt. Co roku do schronisk trafia mnóstwo szczeniaczków, które okazały się nietrafionym prezentem gwiazdkowym. Biała Podlaska (Polska), 10 grudnia 2011 r.

I MIEJSCE - Środowisko naturalne zdjęcie pojedyncze

I MIEJSCE - Kultura i sztuka zdjęcie pojedyncze
Fot. Michał Szlaga (Freelancer). Paweł Althamer, „Koziołek". Rejestracja akcji. Brasilia (Brazylia), 18 czerwca 2011 r.

I MIEJSCE - Kultura i sztuka zdjęcie pojedyncze

III MIEJSCE - Kultura i sztuka zdjęcie pojedyncze
Fot. Bartosz Bobkowski (Studio Panato). Aktorka Teatru Biuro Podróży - Agata Elsner - zachęca mieszkańców Madrytu do przyjścia na plenerowy spektakl „Planeta Lem" organizowany w ramach programu kulturalnego polskiej prezydencji w UE. Madryt (Hiszpania), 23 lipca 2011 r.

III MIEJSCE - Kultura i sztuka zdjęcie pojedyncze

I MIEJSCE - Kultura i sztuka fotoreportaż
Fot. Andrzej Wiktor (Freelancer). Portrety uczestników inscenizacji bitwy pod Grunwaldem w 601 rocznicę tej największej bitwy średniowiecza. Grunwald (Polska),
16 lipca 2011 r.

I MIEJSCE - Kultura i sztuka fotoreportaż

I MIEJSCE - Cywilizacja zdjęcie pojedyncze
Fot. Marek Maliszewski (4LOMZA.PL). Dom zniszczony w wyniku przejścia nawałnicy. Zerwany dach, popękane ściany. Mieszkanka tego pokoju została w innej miejscowości i dzięki temu przeżyła. Cegły spadły na jej łóżko. Gontarze (Polska), 21 lipca 2011 r.

I MIEJSCE - Cywilizacja zdjęcie pojedyncze

II MIEJSCE - Cywilizacja zdjęcie pojedyncze
Fot. Paweł Łączny (Freelancer). Rozgrzewka drużyny piłkarskiej Tarantulas. Drużyna składa się z mężczyzn, którzy utracili kończyny podczas trzęsienia ziemi na Haiti w 2010 roku. Według przepisów zawodnicy grający w polu muszą nie mieć jednej z nóg, a bramkarz jednej z rąk. Port-au-Prince (Haiti), 4 maja 2011 r.

II MIEJSCE - Cywilizacja zdjęcie pojedyncze

I MIEJSCE - Cywilizacja fotoreportaż
Fot. Tomasz Lazar (Freelancer). Portrety ludzi przygotowujących się do parady Helloween w Nowym Jorku. Nowy Jork (USA), 31 października 2011 r.

I MIEJSCE - Cywilizacja fotoreportaż

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Nadav Kander otrzyma nagrodę za wybitny wkład w fotografię na SWPA 2019 Rzadkie zjawisko na zdjęciu. Ujął śmierć gwiazdy i powstanie supernowej Miłość, śmierć i kokaina, czyli historia Sashy Boole na zdjęciach Bartłomieja Busza Niesamowite portrety zbieraczy kwiatów z Kalkuty pokazują charakter Indii Fotografia przyrodnicza na bardzo wesoło, czyli konkurs 2015 Comedy Wildlife Photography Awards Zniszczony sprzęt elektroniczny może być piękny. Pokazują to te zdjęcia Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Sfotografował Gwiezdne Wojny na nowo. Wy też możecie Andrea Foligni pokazuje środowiskową przemianę Toskanii Wakacje pod wodą - 10 inspirujących fotografii [GALERIA] Ludzie Woodstocku Najdłuższa linia tramwajowa w Polsce na fotografiach Jacka Foty

Popularne w tym tygodniu:

Dorosłe fanki LEGO odtwarzają na zdjęciach legendarne polskie filmy. Robią to doskonale! Grand Press Photo 2021: Oto zwycięzcy prestiżowego konkursu dla fotoreporterów Historia pewnej chatki pod Warszawą. To tajemnicze miejsce przyciąga go od lat "Gwiezdne Wojny" w nieziemskim wydaniu. Oto doskonałe zdjęcie przelotu ISS na tle Słońca 10 najlepszych ujęć dzikich zwierząt zrobionych, gdy się tego nie spodziewały Wleciał dronem do wulkanu i już nie wyleciał. To musiało się w końcu stać Przeżyła koszmar fotografa ślubnego. Ten "wujek z aparatem" niemal zniszczył wszystko Nie chce się wierzyć, że ten film nagrano budżetowym dronem. Ukazuje piękno Bajkału Ujął aktywność na Słońcu ze swojego podwórka. Jak to w ogóle możliwe? Miłość rośnie wokół nas, czyli przeurocze zdjęcia dzikich zwierząt okazujących sobie czułość Seks w podeszłym wieku. Rankin porusza ważny temat w najnowszym projekcie Magiczna Nowa Zelandia pochłonie cię bez końca. Musisz zobaczyć ten film