Jubileuszowe łódzkie targi FILM VIDEO FOTO 2012 w marcu

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze

15. edycja targów FILM VIDEO FOTO w Łodzi odbędzie się już pod koniec miesiąca, w dniach  29 — 31 marca 2012 r. W zeszłym roku targi odwiedziło prawie 15 000 osób. Zobaczmy, jakie ciekawe wydarzenia organizatorzy przygotowali w tym roku.

Photokina 2010, czyli największe targi fotograficzne na świecie — fotorelacja

W Polsce odbywają się tylko jedne, duże targi związane ze sprzętem fotograficznym, filmowym i grafiką. To targi FILM VIDEO FOTO w Łodzi, które w tym roku obchodzą jubileusz 15-lecia. W związku z tym przygotowano wiele ciekawych wydarzeń zaplanowanych na ostatni weekend marca. Oprócz samych targów uczestnicy będa mogli wziąć udział w tematycznych warsztatach, wykładach, seminariach, prezentacjach czy spotkaniach autorskich. Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w nowym obiekcie Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy alei Politechniki 2 w Łodzi.

Jak każdego roku, także teraz pierwszy dzień targów (29 marca) jest przeznaczony dla profesjonalistów i dziennikarzy. Targi będzie można zwiedzać na podstawie: zaproszeń, kart wielokrotnego wstępu dla profesjonalistów oraz akredytacji dziennikarskich. Już dziś można [url= http://www.mtl.lodz.pl/web/index/getpage/page/2761]dokonać rejestracji[/url]. Na zakończenie tej części targów zostanie rozstrzygnięty konkurs o medal targów FILM VIDEO FOTO.

Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie z fotografem Tomaszem Lazarem - laureatem konkursu World Press Photo 2012. Otwarte spotkanie odbędzie się 30 marca o godz. 13.00 w auli nowego centrum. Program spotkania przewiduje rozmowę z fotografem, prezentację jego prac i sesję pytań od widzów. Jest ono otwarte dla wszystkich odwiedzających FVF 2012.

Wirtualna wycieczka po największych targach fotograficznych w Polsce

Normalny jednorazowy bilet wstępu na targi FVF kosztuje 15 zł. Ulgowa wejściówka to koszt 10 zł. Za bilet wielokrotnego wstępu dla profesjonalistów trzeba zapłacić 20 zł (do 25 marca) lub 30 zł. Targi będą otwarte w godzinach 10.00 — 18.00 w czwartek i piątek oraz 10.00 — 16.00 w sobotę.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Program targów FILM VIDEO FOTO 2012:

 • Cyfrowa edycja zdjęć w praktyce, warsztaty przygotowane przez serwis internetowy Cyfrografia.pl. W dniach 29 — 31 marca 2012 r., w godz. 11.30 – 15.00 będzie można skorzystać z bezpłatnych warsztatów archiwizacji i obróbki fotografii cyfrowych za pomocą najlepszych aplikacji. Każdego dnia targów powtórzy się cykl multimedialnych prezentacji prowadzonych przez Rafała Olszaka.
 • Blok spotkań z fotografią podróżniczą przygotowanych przez portal szkoleniowy oraz galerię internetową www.good-photo.pl w dniu 31 marca 2012 r. (sobota), w godz. 10.00 – 16.00. A w nim: jak się przygotować do fotografowania w podróży; jak, gdzie i czym fotografować; jakich akcesoriów użyć, a także co jest zbędne oraz bez czego nigdzie nie wyjeżdżamy. W programie również pokazy slajdów z podróży.
 • Warsztaty filmowe serwisu Filmowiec.pl - Krótka szkoła Filmowiec.pl: Od pomysłu do dzieła. Odbędą się one 29 — 30 marca 2012 r., w godz. 11.00 – 15.00. Na warsztatach będzie można poznać cały proces tworzenia filmu: od omówienia materiałów wyjściowych (które dostarczą uczestnicy warsztatów na konkretnych warunkach) po montaż, który na żywo przeprowadzi znany montażysta filmowy Jarek Barzan.
 • Bezkrwawe łowy — pierwsze kroki, których organizatorem jest Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne. Warsztaty z fotografii przyrodniczej odbędą się dwukrotnie — 29 i 30 marca 2012 r., w godz. 11.00 – 13.00. Teoretyczny wykład zostanie poparty pokazem slajdów. Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe zasady fotografowania tematów przyrodniczych: makrofotografię, pejzaż, fotografię zwierząt i ptaków. Prelegentami będą członkowie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody, laureaci i uczestnicy wielu konkursów o tematyce przyrodniczej, m.in. Piotr Nadolski i Ryszard Sąsiadek.
 • Warsztaty "Osiągaj świetne efekty w zwykłych warunkach" przygotowane przez MSWPP, ADStudio, Color Confidence i NIK Software mają ograniczoną liczbę miejsc, a o uczestnictwie decyduje kolejność zapisów. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych Color Confidence i ADStudio. Czterogodzinne warsztaty odbędą się 31 marca 2012 r. (sobota), w godz. 11.00 — 15.00. Prowadzący John Denton pokaże uczestnikom, jak używając oświetlenia zastanego, lamp systemowych, lamp wideo i studyjnych, osiągać fantastyczne efekty w fotografii portretowej. John Denton będzie pracował z modelką – Claire Marr, która jest nową twarzą brytyjskiego modelingu. Johnowi i Claire asystować będzie dwójka polskich fotografów –  Agnieszka Bogacka i Dagmar Łosowski.
 • Warsztaty telewizyjne i filmowe przygotowane przez firmę BEiKS to cykl spotkań, które odbędą się w każdym dniu targów, w godzinach 10.30 – 15.30. Prezentacje podzielone będą tematycznie:
 • 10.30 — 11.15 — Edius 6 — tajniki montażu HD oraz 3D prowadzone przez firmę BEiKS
 • 11.15 — 12.00 – Jarosław Kloc z Sony zaprezentuje kamerę z dużym przetwornikiem i wymienną optyką NEX-VG20. Odwiedzający będą mogli obejrzeć konsumencką kamerę 3D — HDR-TD20 oraz program do montażu 3D.
 • 12.00 — 13.00 – „Światła! Kamera! Akcja!", gdzie zaprezentowana będzie nowa linia filmowych obiektywów, kamer oraz cyfrowych lustrzanek, które pomogą opowiedzieć każdą historię. Warsztaty poprowadzi Robert Woźniak z firmy Canon.
 • 13.00 — 14.00 -  BEiKS zorganizuje warsztaty z emisji – „Telewizja w zasięgu ręki”, podczas których pokaże serwery automatyzacji emisji Darim oraz duże studio na małej przestrzeni — Wirtualne studio TriCaster.
 • 14.00 — 15.00 -  Krzysztof Niezgoda z firmy Stabi-fly zaprezentuje systemy stabilizacji kamer i aparatów dla pracy w ruchu.
 • 15.00 — 15.30 — Krzysztof Semeniuk z firmy Akurat przedstawi kryteria oceny sprzętu oświetleniowego LED oraz nowości w ofercie Akurat Lighting.
 • 30 marca 2012 r. (piątek), w godz. 16.00 — 18.00, Grzegorz Róg, Adobe Certified Expert z Eduweb.pl, zaprezentuje szereg praktycznych zastosowań Photoshopa przy pracy z edycją i publikacją fotografii - WYCIŚNIJ WIĘCEJ Z PHOTOSHOPA. Organizatorem warsztatów jest redakcja miesięcznika "Computer Arts". Grzegorz Róg pokaże najciekawsze narzędzia i techniki pracy z Adobe Photoshop, a także zaprezentuje nowe funkcje programu.
 • Kreatywność w praktyce z After Effects i Premiere Pro, na których 29 marca (czwartek) o godzinie 15.00 organizator — Eduweb.pl — wraz z prowadzącym Jerzym Drozdą jr odkryją swoje metody na podnoszenie kreatywności pod presją naglących terminów i uciążliwych klientów. Wszystko na praktycznych przykładach projektów dla największych marek.
 • Dlaczego mniej znaczy więcej, czyli jak świadomie wykorzystywać możliwości NiK Software – warsztaty, które przez trzy dni targów poprowadzi grafik, fotograf, profesor akademicki — Leszek Szurkowski. Prelegent w ciągu 60 minut pokaże, jak świadomie i efektywnie wykorzystać możliwości narzędzi NIK Software do kreowania ciekawych stylistycznie i poprawnych warsztatowo obrazów. Organizator prezentacji NIK Software, Color Confidence, zaprasza na prezentacje: 29 marca (czwartek), w godz. 15.00 – 15.50, 30 marca (piątek), w godz. 17.00 – 18.00, 31 marca (sobota), w godz. 15.00 – 16.00.
 • Sprzedaż usług fotograficznych — skuteczne mechanizmy budowania przewagi konkurencyjnej. To szkolenie ma być receptą na trudne czasy, w których obecnie żyjemy, ma pomóc osiągnąć sukces i satysfakcję z pracy. Szkolenie jest odpowiedzią na potrzeby rynku ślubnego. Zbigniew Kruk z Kruk Book 30 marca (piątek), w godz. 12.00 – 13.30 oraz 31 marca (sobota), w godz. 14.00 – 15.30 zaprezentuje skuteczne metody sprzedaży na rynku fotografii.
 • Kalibracja monitora i drukarki za pomocą najnowszych rozwiązań Spyder organizatora seminarium, firmy Datacolor. W czwartek 29 marca, w trakcie godzinnego seminarium (godz. 17.00 – 18.00) prowadzący Radosław Witan z Wzorniki.eu omówi właściwy proces kalibracji monitora oraz drukarki. Podczas prezentacji wykorzystane będą najnowsze rozwiązania Datacolor, Spyder4Elite.
 • Wykorzystywanie najnowszych rozwiązań X-Rite przy kalibracji aparatu, monitora i drukarki - 30 marca (piątek), podczas godzinnej sesji (godz. 17.00 — 18.00) Małgorzata Lososová z Ungrádová / X-Rite Pantone oraz Krzysztof Skowron z Color Confidence przedstawią sposoby na uzyskanie właściwych barw w środowisku pracy fotografa cyfrowego. Zaprezentują również praktyczną kalibrację i profilowanie aparatu cyfrowego, monitora oraz drukarki na przykładzie najnowszych rozwiązań firmy X-Rite / Pantone.
 • Warszawska Szkoła Reklamy podczas targów zaprezentuje cztery sesje tematyczne:
 • Fotoreporter współczesny - 29 marca (czwartek), w godz. 11.00 – 11.50 – spotkanie poprowadzi fotograf Polskiej Agencji Fotografów FORUM, miesięcznika „Press” oraz Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie — Piotr Król.
 • Cyfrowe efekty specjalne w filmie i telewizji - 29 marca (czwartek), w godz. 12.00 – 12.50 zaprezentuje Daniel Szwejkowski, wykładowca w Warszawskiej Szkole Reklamy.
 • 30 marca (piątek), w godz. 11.00 – 11.50 wykład: "Materiały audiowizualne w kampaniach reklamowych", poprowadzi Daniel Szwejkowski.
 • 31 marca (sobota), w godz. 11.00 – 11.50 wykład: "Idealna fotografia reklamowa", poprowadzi dyrektor Warszawskiej Szkoły Reklamy Sławomir Wojtkowski.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie targów FVF.

 

Źródło: Targi FVF

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Wydarzenia:

Piotr Trybalski nagrodzony w konkursie Travel Photographer of the Year 2014 Rekordowe wyniki Fotoblogia.pl Kurs „Oświeć się!” - oświetlenie studyjne w praktyce Surrealistyczne zdjęcia Wiktora Franko w Galerii Nizio Fotografia produktowa – kompendium wiedzy Olka Iwaszkiewicza Fotograficzny newsletter Fotoblogia.pl - najlepsze treści w jednym miejscu Frymografia na wystawie i warsztatach w Krakowie Oto najlepsze „Portrety z drogi" Zwycięzcy 3. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Startują warsztaty online z Lidią Popiel Zwycięzcy 2. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Pierwsza w Polsce międzynarodowa wystawa fotografii mobilnej „Portrety z drogi” - galeria najlepszych zdjęć pierwszego etapu „Portrety z drogi” – nowy konkurs fotograficzny dla blogerów, podróżników i fotografów Adobe Lightroom bez tajemnic - warsztaty Jakuba Kaźmierczyka w trakcie 4. OFFoto 10. Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic - zobacz nagrodzone zdjęcia Konkurs fotograficzny "Jasna strona kadru" pamięci zamordowanego Dawida Korneckiego Kosmiczne zdjęcia nagrodzone w konkursie the Astronomy Photographer of the Year 2014 Relacja ze stoiska firmy Canon na Photokina 2014 Fotografia uliczna według laureatów 4. edycji Leica Street Photo Oto najlepsze zdjęcia przyrody w konkursie British Wildlife Photography Awards 2014 Pierwsze w Polsce warsztaty z Andrzejem Draganem – „Tajemnica efektu Dragana” Fotografia produktowa – kompendium wiedzy na warsztatach Olka Iwaszkiewicza Warsztaty z Gregorem Laubschem - mistrzem fotografii portretowej