Kinografiki, czyli jak tchnąć życie w zdjęcia - aktualizacja [wideoporadnik]

Kinografiki to ostatnio bardzo popularny typ fotografii. Wbrew pozorom nie wymagają nadzwyczajnych umiejętności obsługi Photoshopa. Od czego zacząć?

Fot. Kuba Kaźmierczyk

Fot. Kuba Kaźmierczyk

Jak stworzyć animowane gify z filmów i zdjęć? [wideoporadnik]

Dziś pobawię się w doktora Frankensteina i spróbuję ożywić zdjęcia. Kinografiki to nie zdjęcia, ale filmy połączone w animowany gif z użyciem maskowania. Brzmi dość groźnie, ale w praktyce nie różni się praktycznie niczym od stworzenia zwykłego, animowanego gifu.

Żeby móc stworzyć kinografikę, trzeba wyposażyć się w statyw i aparat z możliwością nagrywania filmów. Dobrze by było, gdyby aparat miał możliwość zablokowania ekspozycji podczas nagrywania, ale i bez niej można się obejść. Ważne, aby ekspozycja i ostrość nie zmieniały się w trakcie nagrania. 

W tym poradniku dźwięk jest nieco gorszej jakości, ale nagrany jest na obydwu kanałach, więc nie powinno być problemów z wysłuchaniem komentarza. Jeśli będziecie mieć jakieś pytania, jestem do Waszej dyspozycji.

Kinografiki — jak zmniejszyć rozmiar pliku?

Pojawiło się sporo pytań o to, jak zmniejszyć rozmiar utworzonej kinografiki. W drugim nagraniu tłumaczę, jak zrobić to w prosty sposób.

Zobacz również: Zdjęcia ze smakiem, czyli fotografia kulinarna - sprzęt, światło, dodatki i sztuczki

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Obróbka portretu studyjnego w darmowym Gimpie [wideoporadnik] Najciekawsze lustrzanki do 3000 zł Pomysły na prezent dla fotografa do 300 zł Kiedy zapadnie zmrok, czyli obróbka zdjęć nocnych [wideoporadnik] Adobe Lightroom: jak usunąć zamglenia ze zdjęć w kilka minut? [wideoporadnik] Malowanie światłem - sposób na ciemne, zimowe wieczory [poradnik] Pełna obróbka słonecznego portretu w przyśpieszeniu [screencast] Tablet graficzny - jak z niego korzystać? [wideoporadnik] Portrety jesienną porą i podstawowym obiektywem [poradnik] Czytelniku, rób zdjęcia! Planowanie czy przypadek, czyli fotograficzne przygotowanie do wyjazdu w Alpy EL-wire - pomysł na kreatywny portret z efektem płomieni 10 pomysłów na zainteresowanie dziecka fotografią Szybka i prosta konwersja presetów z Lightrooma do Camera RAW [wideoporadnik] Jacek Pałkiewicz: Duży trud i wysiłek są wliczone w umowę z podróżami [wywiad] Photoshopowy fryzjer, czyli jak okiełznać niesforne kosmyki na zdjęciach studyjnych [wideoporadnik] Fotografia mody bez wychodzenia z domu - jak zacząć? Efekt miniatury w 5 minut w Adobe Photoshop CC [wideoporadnik] Frymografia: Mniej daje więcej 4 rzeczy, które robi każdy fotograf (albo wkrótce zacznie) Oddajcie nam analogowość!

Popularne w tym tygodniu:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować 6 starych aparatów, które są wciąż warte uwagi Podstawy fotografii. Jak korzystać z przysłony? [wideoporadnik] Jak poradzić sobie z cyfrowym chaosem i sprawnie zarządzać swoimi zdjęciami? A może warto trochę zwolnić i skupić się na zdjęciach?