Cross processing w cyfrowej ciemni [wideoporadnik]

Zdjęcia z crossowej kolorystyką zawsze coś w sobie miały. Kiedyś wymagało to zmiany procesu wywoływania błony fotograficznej, dziś wystarczy tylko kilka kliknięć w Photoshopie. Jak to zrobić?
Zwiększamy głębię ostrości w Photoshopie [wideoporadnik]
Kiedyś nie wyglądało to tak różowo. Chcąc przeprowadzić crossowanie fotografii, negatyw trzeba było wywołać jak diapozytyw lub na odwrót. Mało tego, musieliśmy crossować całą rolkę z nie do końca jasnym efektem. Dziś jest to dużo prostsze!
Pod ostatnimi artykułami zamieściliście dużo pytań , jak uzyskać podobną kolorystykę na zdjęciu. Nie jest to żadna tajemnica, a tym bardziej coś skomplikowanego. Do otrzymania takiego efektu będziecie potrzebować Nik Color Efex, który możecie przez 15 dni testować za darmo. Jeśli natomiast chcecie zaoszczędzić, a macie więcej cierpliwości, pobawcie się krzywymi. Wychodząc Wam naprzeciw, zamieszczam dwa, delikatnie zmodyfikowane presety, które możecie wgrać do Photoshopa i jedynie je dopracować. Stworzyłem specjalnie dwie wersje: dla krajobrazu i portretu. Mają one zbliżoną kolorystykę do osiągniętej za pomocą pluginu. Oczywiście należy pamiętać, że trzeba je dostosować do konkretnego zdjęcia.
Nadal czekam na Wasze sugestie dotyczące kolejnych poradników!
Jak przygotować zdjęcia do publikacji w Internecie? [wideoporadnik]
Zobacz również: Zdjęcia ze smakiem, czyli fotografia kulinarna - sprzęt, światło, dodatki i sztuczki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze