Jak i po co mieszać warstwy w Photoshopie? [wideoporadnik]

W ostatnich poradnikach mówiłem o różnych rodzajach warstw. Nie wspominałem natomiast o trybach ich mieszania. Poznając zaledwie kilka z nich, możecie osiągać naprawdę ciekawe efekty - zwiększycie kontrast czy też pokolorujecie wybrane fragmenty zdjęcia. Opanowanie trybów mieszania to zupełna podstawa, którą każdy powinien znać.

fot. Jakub Kaźmierczyk

fot. Jakub Kaźmierczyk

Akcje w Photoshopie — czym są i jak z nich korzystać? [wideoporanik]

Tryby mieszania warstw poznałem stosunkowo niedawno, ale uwierzcie mi, że mają ogromny wpływ na wygląd fotografii. Szczególnie upodobałem sobie tryb Nakładka (Overlay), który stosuje przy obróbce niemal każdej fotografii. Dzięki niemu zwiększycie kontrast czy też pokolorujecie wybrane fragmenty zdjęcia. Dzisiejszy poradnik celowo nagrałem w rozdzielczości HD 720p z uwagi na małą czcionkę w menu trybów mieszania warstw.

Zobacz również: Praktyczne zastosowanie pędzli w Adobe Photoshop

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Obróbka portretu studyjnego w darmowym Gimpie [wideoporadnik] Najciekawsze lustrzanki do 3000 zł Pomysły na prezent dla fotografa do 300 zł Kiedy zapadnie zmrok, czyli obróbka zdjęć nocnych [wideoporadnik] Adobe Lightroom: jak usunąć zamglenia ze zdjęć w kilka minut? [wideoporadnik] Malowanie światłem - sposób na ciemne, zimowe wieczory [poradnik] Pełna obróbka słonecznego portretu w przyśpieszeniu [screencast] Tablet graficzny - jak z niego korzystać? [wideoporadnik] Portrety jesienną porą i podstawowym obiektywem [poradnik] Czytelniku, rób zdjęcia! Planowanie czy przypadek, czyli fotograficzne przygotowanie do wyjazdu w Alpy EL-wire - pomysł na kreatywny portret z efektem płomieni 10 pomysłów na zainteresowanie dziecka fotografią Szybka i prosta konwersja presetów z Lightrooma do Camera RAW [wideoporadnik] Jacek Pałkiewicz: Duży trud i wysiłek są wliczone w umowę z podróżami [wywiad] Photoshopowy fryzjer, czyli jak okiełznać niesforne kosmyki na zdjęciach studyjnych [wideoporadnik] Fotografia mody bez wychodzenia z domu - jak zacząć? Efekt miniatury w 5 minut w Adobe Photoshop CC [wideoporadnik] Frymografia: Mniej daje więcej 4 rzeczy, które robi każdy fotograf (albo wkrótce zacznie) Oddajcie nam analogowość!

Popularne w tym tygodniu:

8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową Chcesz się rozwinąć fotograficznie? Zacznij pisać