Wyjątkowe warsztaty fotografii dokumentalnej i ulicznej FACEtoFACE

Szykuje się gratka dla wszystkich fotografujących osób, które chcą wzbogacić swój warsztat i poszerzyć wiedzę.

Zobacz 2 zdjęcia

© Mariusz Forecki

Nawet najstarsi górale wiedzą, że żadna książka, poradnik czy skrócony kurs nie dadzą takich efektów jak wyjazd na warsztaty fotograficzne z doświadczonym mentorem.

Ruszają zapisy na wyjątkowe warsztaty fotografii dokumentalnej i ulicznej:
http://www.facetoface.edu.pl. To inicjatywa doświadczonego i cenionego fotografa dokumentalnego Mariusza Foreckiego.

Warsztaty mają charakter praktyczny. To chyba najlepszy sposób na naukę tego typu fotografii. Cechą szczególną warsztatów są zorganizowane wyjazdy, na których poznaje się innych uczestników/pasjonatów fotografii oraz prowadzących. Jest to również niezwykła okazja do poszerzenia horyzontów, także tych niefotograficznych, i szansa na wspaniałą przygodę.

W tym momencie trwają zapisy na dwa wyjazdy warsztatowe:

28.02–02.03.2014 r. BAD MUSKAU / NIEMCY

Prowadzący: Mariusz Forecki
Wykład o fotografii niemieckiej: Andrzej Marczuk

Uczestnicy warsztatów wezmą udział w barwnej paradzie karnawałowej w małym niemieckim mieście Bad Muskau. Zobaczą, jak działa największe targowisko na zachodniej granicy Polski. Poznają też historię niemieckiej fotografii dokumentalnej.

"Karnawał w Bad Muskau" to warsztaty prowadzone przez Mariusza Foreckiego według jego autorskiego programu (połączenie edukacji fotograficznej z praktyką). Odbędą się w małych miastach na zachodniej granicy Polski: Łęknica (Polska) i Bad Muskau (Niemcy).

Zobacz również: Canon EOS M5 - pierwsze wrażenia z premiery na targach Photokina 2016

Jak mówi Mariusz: "Będziemy fotografować przygotowania i wielką, barwną paradę karnawałową w Bad Muskau. Zobaczymy, jak działa największe w Polsce targowisko na zachodniej granicy. Zastanowimy się, jak znaleźć fotograficzny temat i jak go dalej realizować. Dowiemy się, jakim sprzętem najlepiej pracować, a na wykładzie poznamy historię niemieckiej fotografii dokumentalnej. Warsztaty są przygotowane dla osób interesujących się fotografią reportażową, street photo i dokumentalną. Do udziału zapraszam zarówno początkujących, jak i zaawansowanych fotografów.

Szczegóły dotyczące zapisów: FACEtoFACE BAD MUSKAU zapisy, kontakt.

5–10.05.2014 r. MOSKWA/ROSJA

Prowadzący: Mariusz Forecki (strona, blog)
Wykład o fotografii rosyjskiej: Adrian Wykrota (strona, blog)

Będziemy obserwować przygotowania do Dnia Zwycięstwa (9 maja) i jego obchody.
Spotkamy m.in. żołnierzy weteranów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, wojny w Korei i Afganistanie. Weźmiemy udział w marszu komunistów. Zobaczymy wspaniałe moskiewskie metro. Odwiedzimy Moskiewski Dom Fotografii.

Będziemy nocować w typowym moskiewskim hostelu. Na wieczornych spotkaniach prowadzonych m.in. przez Mariusza Foreckiego i Adriana Wykrotę poznamy historię fotografii rosyjskiej oraz zajmiemy się edycją wykonanych zdjęć.

Warsztaty będą bardzo wyczerpujące. Kilkakrotnie będziemy wychodzić na zdjęcia już około 5 rano, czyli o 3 czasu polskiego. Ze względu na zmiany w kursowaniu metra związane z obchodami Dnia Zwycięstwa często będziemy poruszać się pieszo. Proszę uwzględnić te informacje przy podejmowaniu decyzji o uczestnictwie w warsztatach.

Szczegóły dotyczące zapisów: FACEtoFACE MOSKWA zapisy ; kontakt

Fotoblogia.pl jest patronem warsztatów FACEtoFACE.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Zostań blogerem Fotoblogia.pl! "Frymografia" - Fotografia jest formą terapii Oto zwycięzca konkursu „Jeden kadr z mojego miasta“ Pokaz specjalny filmu "Nowojorska ulica w obiektywie" w Krakowie "Frymografia": Barak nie odleciał Pokaż kadr ze swojego miasta i wygraj aparat Fujifilm XQ-1! „Pokaz Jednego Dzieła” w Krakowie Dla Natalii – Wielka Aukcja Fotografii Co kryje "Czarna skrzynka" Tomasza Tomaszewskiego "Nowojorska ulica w obiektywie" i na ekranie kina Iluzjon Wiesław Rakowski. Archiwum Zoologiczne. Wystawa, którą warto zobaczyć! Relacja z BEiKS Roadshow we Wrocławiu Witajcie na nowej Fotoblogia.pl! Rusza otwarty nabór projektów do Grand Prix Fotofestiwal 2014 Verily - magazyn, w którym nie znajdziecie zdjęć obrobionych w Photoshopie Rusza ósma edycja BEiKS Roadshow – cykl pokazów najnowszego sprzętu foto i video Foto Art Festiwal 2013 – jest moc [relacja] Phonar – platforma do nauki fotografii przez Internet dla wszystkich Fotografa nie warto okradać ze zdjęć. Ciąg dalszy historii Gosi Stępień Zabezpieczenia Adobe złamane. Kody źródłowe programów i dane prawie 3 mln klientów w rękach hakerów Czy Getty Images i AFP zapłacą ponad 13 mln dol. za bezprawne użycie zdjęć z Twittera? Getty Critics, Rodzinka Stokowskich… W Sieci piętnują absurdy zdjęć stockowych CreativeLive – bezpłatne sześciodniowe warsztaty fotograficzne online! Jakub Kaźmierczyk poprowadzi bezpłatne warsztaty fotografii kulinarnej