Jak stosować maski w Photoshopie? [wideoporadnik]

Maska… Ile razy słyszeliście o tej funkcji, a nie bardzo wiedzieliście, jak naprawdę działa? Najwyższy czas objaśnić to krok po kroku.

Fot. Jakub Kaźmierczyk

Fot. Jakub Kaźmierczyk

Adobe Camera RAW i Photoshop – stopniowy filtr i gradient [wideoporadnik]

W dzisiejszym poradniku zapoznam Was z pojęciem maski. Stanowi on kontynuację poprzedniego, ponieważ użyłem do niego tego samego zdjęcia i — zgodnie z Waszymi podpowiedziami — zdecydowałem się maskować niebo za pomocą pędzla. W drugiej części poradnika pokażę Wam również, jak za pomocą maski warstwy dopasowania lokalnie zmieniać kontrast na zdjęciu. Jeśli nie oglądaliście poprzedniego tutoriala, to zapraszam — z pewnością pomoże Wam to dobrać odpowiedni dla Was efekt.

Zobacz również: Adobe Photoshop Elements 12 - tańsza alternatywa

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Obróbka portretu studyjnego w darmowym Gimpie [wideoporadnik] Najciekawsze lustrzanki do 3000 zł Pomysły na prezent dla fotografa do 300 zł Kiedy zapadnie zmrok, czyli obróbka zdjęć nocnych [wideoporadnik] Adobe Lightroom: jak usunąć zamglenia ze zdjęć w kilka minut? [wideoporadnik] Malowanie światłem - sposób na ciemne, zimowe wieczory [poradnik] Pełna obróbka słonecznego portretu w przyśpieszeniu [screencast] Tablet graficzny - jak z niego korzystać? [wideoporadnik] Portrety jesienną porą i podstawowym obiektywem [poradnik] Czytelniku, rób zdjęcia! Planowanie czy przypadek, czyli fotograficzne przygotowanie do wyjazdu w Alpy EL-wire - pomysł na kreatywny portret z efektem płomieni 10 pomysłów na zainteresowanie dziecka fotografią Szybka i prosta konwersja presetów z Lightrooma do Camera RAW [wideoporadnik] Jacek Pałkiewicz: Duży trud i wysiłek są wliczone w umowę z podróżami [wywiad] Photoshopowy fryzjer, czyli jak okiełznać niesforne kosmyki na zdjęciach studyjnych [wideoporadnik] Fotografia mody bez wychodzenia z domu - jak zacząć? Efekt miniatury w 5 minut w Adobe Photoshop CC [wideoporadnik] Frymografia: Mniej daje więcej 4 rzeczy, które robi każdy fotograf (albo wkrótce zacznie)

Popularne w tym tygodniu:

6 starych aparatów, które są wciąż warte uwagi Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować A może warto trochę zwolnić i skupić się na zdjęciach? Podstawy fotografii. Jak korzystać z przysłony? [wideoporadnik] Pełna klatka, APS-C, a może coś jeszcze? Jaki format matrycy wybierasz i dlaczego?