Dodaj słońca zimowym zdjęciom w Adobe Photoshop [wideoporadnik]

Jeśli chcemy wzbogacić tło fotografii, warto dodać imitację promieni słonecznych. Jednolite, szarobure tło wcale nie musi być nudne!

©Jakub Kaźmierczyk, mod. Katarzyna Kłyż

Na południu Polski zima co prawda do ciężkich nie należy i w ostatnim czasie słonecznych dni jest naprawdę sporo, ale tak czy inaczej słońca jest zdecydowanie mniej niż w lecie. Jeśli chcemy urozmaicić nasze zdjęcia i wzbogacić je o namiastkę słońca, można zrobić to tak, jak pokazałem w poradniku.

Wystarczy narysować kilka białych pasów, odpowiednio dopasować je do zdjęcia, rozmyć, wymaskować i gotowe. Kluczem do naturalnego efektu na zdjęciu jest dobór kadru, bo nie do każdego rodzaju fotografii taki efekt będzie pasował.

W dzisiejszym odcinku opowiem m.in o:

— narzędziach przekształcania,
— obiektach inteligentnych,
— maskowaniu pędzlem i gradientem.

Zobacz również: 5 najczęstszych błędów Lightroom

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Backup... czyli archiwizowanie fotografii Pytamy fotografów, jak fotografować krajobrazy [poradnik] Jak w prosty sposób wykonać efektowne zdjęcie auta? Fotografia w liczbach Kurtyna w dół, czyli fotografowanie z lampą Fotografia rajdów i wyścigów - kilka prostych rad dla początkujących 5 najczęstszych błędów przy pracy z Photoshopem [wideoporadnik] Jak się przygotować do przeglądu portfolio? Czytelnicy pytają - bloger odpowiada Nowości w Photoshop CC w praktyce: narzędzie wypaczania perspektywy Uchwyć prędkość z niezawodną precyzją Kupujemy sprzęt fotograficzny - gdzie szukać okazji? [poradnik] GPS w fotografii podróżniczej - jak go dobrze wykorzystać? [poradnik] Jak uratować niedoświetlone zdjęcia? [wideoporadnik] Gdzie się podziały pliki XMP po obróbce w Lightroomie? [wideoporadnik] 5 najczęstszych błędów przy pracy z Lightroomem [wideoporadnik] Czy warto kupować używany cyfrowy średni format? [poradnik] Aplikacje na smartfony, które ułatwiają życie fotografom Smart Previews w Adobe Lightroom 5 [wideoporadnik] Obróbka na życzenie, czyli babeczki cynamonowe w Photoshopie [wideoporadnik] Zimowy wyjazd na narty - co zrobić, aby mieć dobre zdjęcia i dobrą zabawę Zima w obiektywie: fotografowanie w trudnych warunkach "Frymografia": Niewidzialna granica

Popularne w tym tygodniu:

8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową Chcesz się rozwinąć fotograficznie? Zacznij pisać