W czasie deszczu... fotografowie się nie nudzą!

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zrezygnować z robienia zdjęć ze względu na złą pogodę? Mróz, deszcz czy śnieg są dla wielu wystarczającym powodem, aby przełożyć fotografowanie na inny termin. Christophe Jarcot znalazł w niepogodzie metodę na piękne zdjęcia miast.

©Christophe Jacrot / www.christophejacrot.com

Christophe Jarcot to francuski fotograf, który zabiera nas na wycieczkę po miastach w momencie, kiedy większość ludzi marzy o tym, żeby znaleźć się w domu. Na jego zdjęciach możemy oglądać takie miasta, jak Paryż, Nowy Jork czy Tajpej, skąpane w deszczu i śniegu, nękane wiatrami czy niską temperaturą.

Dlaczego upodobał sobie właśnie taki sposób patrzenia na miasta? Fotograf opowiada:

Moim zdaniem są dwa sposoby przedstawiania świata jest przez fotografów. Jednym z nich jest pokazywanie jego makabryczności, a drugim jego idealizowanie. Ja wybieram ten drugi. Lubię sposób, w jaki deszcz, śnieg i zła pogoda wzbudzają we mnie uczucie romantycznego urojenia, szczególnie w dużych miastach.

Jarcot zauważa niedoceniany świat — wypełniony bogactwem subtelnych świateł, który umyka usiłującym znaleźć schronienie. Człowiek staje się w nim tylko sylwetką szukającą ucieczki, a w mieście rządzi pogoda.

Zobacz również: Podstawy fotografii: przysłona

Więcej zdjęć autorstwa Christophe'a Jarcot'a można znaleźć na jego stronie internetowej www.christophejacrot.com.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Simon Menner sfotografował snajperów niemieckiej armii. Tylko gdzie oni się podziali? Bart Pogoda opowiada, czemu nie jest blogerem, tylko "One Man Show" [wywiad] Karolina Jonderko pokazuje, jak sfotografować utratę kogoś bliskiego Sentymentalna wyklejanka, czyli recenzja najnowszej książki Kuby Dąbrowskiego Portrety z zamianą ról Noc Ruch Światło-Czyli kreatywna fotografia sportowa Cz.1 Niskobudżetowa fotografia makro Alexeya Kljatova Mit a rzeczywistość. Zdjęcia fińskiego fotografa Aapo Huhta Szaleni fotografowie ze Wschodu zdobywają szczyty najwyższych budynków Subtelne kadry Anety Ivanovy Sztuczny tłum w obiektywie Alex Prager Skąd czerpać inspirację? Dwoistość rzeczywistości ukryta w portretach Na jego zdjęciach eksponaty obserwują zwiedzających Śladami współczesnego nomada Erik Johansson - perfekcyjna manipulacja „Gdzieś na znikającej ścieżce” – pochwała wiejskiego życia na zdjęciach Ivety Vaivode LOMOGRAFIA. Nie myśl! Działaj szybko! The Sochi Project. Siedmioletni dokument fotograficzno-dziennikarski "Frymografia" - ryzyk-fizyk Dramaturgia monumentalnych przestrzeni 365 portretów w 365 dni. Projekt fotograficzny Tomasza Janusza Szeremety „Lubię pozostawiać niedosyt” - fotografie z lotu ptaka Kacpra Kowalskiego

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Przez dwie zimy fotografował ludzi marznąc na moście. Tak powstał projekt "Tramwaj" Czekał godzinami, by dopasować odbiorców do obrazów w muzeum. Zdecydowanie się opłaciło Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!