Świeże spojrzenie na afrykańską sawannę

Poniżej pułapu, na jaki wzbija się samolot pasażerski, powyżej zasięgu ludzkiego wzroku. Zac Seckler znalazł odpowiednią perspektywę i sfotografował afrykańską sawannę w wyjątkowy sposób.

©Zac Seckler / zackseckler.com

Świeża perspektywa w fotografii to coś, co trudno osiągnąć. Dotyczy to w szczególności krajobrazów od lat uwiecznianych przez niezliczonych fotografów. Zac Seckler , amerykański fotograf mieszkający w Nowym Yorku, znalazł jednak sposób.

Jego cykl "Botswana" to zdjęcia afrykańskiej sawanny sfotografowanej z wysokości od 50 do 500 metrów, czyli z perspektywy lecącego nad Botswaną ptaka. Elementem wyróżniającym te prace jest dokładność przedstawianej przestrzeni — ze względu na niedużą wysokość i graficzny efekt charakterystyczny dla krajobrazów fotografowanych z dużej wysokości.

W jaki sposób powstała wspomniana seria? Seckler wypożyczył ultralekki samolot Cessna i to właśnie z niego fotografował nieco abstrakcyjne krajobrazy.

Zobacz również: Polska z drona jest nie do poznania

Pomysł na cykl powstał przez przypadek. Podczas wyjazdu Botswany związanego z innym projektem Seckler miał trochę czasu dla siebie. Zapytał swojego klienta, jakie atrakcje są oferowane w okolicy. Niedługo potem został zaproszony na przelot samolotem nad sawanną. Ujęcia na tyle go zachwyciły, że postanowił wrócić i zrealizować serię krajobrazów.

Inne projekty fotografa możecie zobaczyć na jego stronie, a najnowsze informacje publikowane są na jego profilu na Facebooku i Instagramie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Mitch Dobrowner - fotograf ścigający tornada W latach 60. modelki fotografowano w przezroczystych bańkach Nie taki żywioł straszny Ginące plemiona świata na zdjęciach z 5 kontynentów Interesujące wariacje z Polaroidem, czyli wzór dla Instagrama "Upadłe księżniczki", czyli gdy szczęśliwe zakończenie nigdy nie nadchodzi Niesamowite krajobrazy Azji w obiektywie emeryta W czasie deszczu... fotografowie się nie nudzą! Żołnierki Kaczinu, zbuntowanej republiki birmańskiej, na zdjęciach Adriane Ohanesian Simon Menner sfotografował snajperów niemieckiej armii. Tylko gdzie oni się podziali? Bart Pogoda opowiada, czemu nie jest blogerem, tylko "One Man Show" [wywiad] Karolina Jonderko pokazuje, jak sfotografować utratę kogoś bliskiego Sentymentalna wyklejanka, czyli recenzja najnowszej książki Kuby Dąbrowskiego Portrety z zamianą ról Noc Ruch Światło-Czyli kreatywna fotografia sportowa Cz.1 Niskobudżetowa fotografia makro Alexeya Kljatova Mit a rzeczywistość. Zdjęcia fińskiego fotografa Aapo Huhta Szaleni fotografowie ze Wschodu zdobywają szczyty najwyższych budynków Subtelne kadry Anety Ivanovy Sztuczny tłum w obiektywie Alex Prager Skąd czerpać inspirację? Dwoistość rzeczywistości ukryta w portretach Na jego zdjęciach eksponaty obserwują zwiedzających

Popularne w tym tygodniu:

Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Ukąsiła go czarna mamba, ale dokończył fotografowanie węża. I robi im dalej zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Historia tragicznego zdjęcia z Wietnamu. Fotografia obiegła świat pozbawiona kontekstu Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? 65-letnia kobieta odtwarza znane obrazy w fantastyczny sposób Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Współczesna para nomadów podróżuje po świecie i ujmuje to w piękny sposób. Mieliśmy okazję zamienić z nimi kilka słów Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!