Niesamowite bajkowe portrety Alexii Sinclair doprowadzone do perfekcji

Bajkowe scenerie, postacie rodem z innych epok pełne elegancji i klasy. Poznajcie świat Alexii Sinclair.

"The Cabinets of Curiosity", cykl "Frozen Tale"

"The Cabinets of Curiosity", cykl "Frozen Tale" (© Alexia Sinclair)

Alexia Sinclair zajmuje się fotografią artystyczną. Styl jej prac jest łatwo rozpoznawalny: charakteryzuje go wielowarstwowość i subtelne podejście do przedstawienia współczesnej mody i urody. Alexia używa mediów cyfrowych, ale odwołuje się też do antycznego pojęcia piękna i elegancji.

Sinclair pochodzi z Australii i jest absolwentką wydziału sztuk pięknych University of Newcastle. Fotografią zainteresowała się już w szkole średniej. Przez kolejne lata kształtowała swój styl. W 2007 roku została nagrodzona w konkursie Harper's BAZAAR & Canon Fashion Photography Awards. Zwróciła na siebie uwagę serią “The Regal Twelve”, która była jej pracą dyplomową. Cykl składa się z 12 portretów europejskich monarchiń, m.in. Marii Antoniny i Elżbiety Batory.

Cały projekt wraz z przygotowaniami i postprodukcją zajął Australijce 3 lata, z czego 6 miesięcy spędziła na podróżach po Europie. Starała się uchwycić krajobrazy i wnętrza będące później tłem dla portretów.

Zobacz również: Podstawy fotografii: przysłona

Ostatnim projektem Sinclair jest“A Frozen Tale”. Przedstawia on życie w czasach Krystyny Wazy, królowej Szwecji. Alexia otrzymała pozwolenie na zrealizowanie sesji w 350-letnim zamku Skokloster w Szwecji. Co ciekawe, wspomniany zamek jest jednym z najlepiej zachowanych zabytków z XVII wieku.

Aby utrzymać budynek w jak najlepszym stanie, nie ma w nim ogrzewania ani elektryczności. Przy sesji w trudnych warunkach pracowało 40 wolontariuszy z różnych krajów. Fotografie pokazują dwie strony życia zamku: klasę rządzącą odwiedzającą Skokloster oraz klasę średnią, czyli ludzi pracujących w posiadłości.

Przy tworzeniu "A Frozen Tale" Sinclair posługiwała się PhaseOne 645D z IQ180 oraz obiektywami PhaseOne 28mm, Schneider 55mm i Schneider 80mm.

Zobaczcie, jak powstawało flagowe zdjęcie sesji. Jest to jedyna fotografia, która została zrobiona w studio, a nie w zamku.

Jeżeli zastanawiacie się, jak wygląda postprodukcja prac Sinclair, obejrzyjcie film z obróbki jednego ze zdjęć:

Więcej informacji na temat Alexii Sinclair i jej prac możecie znaleźć na jej stronie internetowej.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa "Bycie w centrum wydarzeń wciąga" - Sławomir Kamiński zdradza kulisy pracy zawodowego fotografa polityków Nie będę...seria szkolnych fotografii Jamie Johnson Kamper, deska surfingowa i aparat zamiast pracy dla Ralpha Laurena Jak zarabiać na zdjęciach? Opowieści fotografów o ich pierwszych zleceniach O wadach i zaletach pracy fotografa freelancera – opowiada Bartek Sadowski Fotografie miejskich krajobrazów pocięte w czasie Epidemia gruźlicy na Ukrainie na zdjęciach Maxima Dondyuka Fotografowanie dymu doprowadzone do perfekcji Tak powinna wyglądać fotografia rodzinna! Fotografia akcji - z czym to się je? Mitch Dobrowner - fotograf ścigający tornada Świeże spojrzenie na afrykańską sawannę W latach 60. modelki fotografowano w przezroczystych bańkach Nie taki żywioł straszny Ginące plemiona świata na zdjęciach z 5 kontynentów Interesujące wariacje z Polaroidem, czyli wzór dla Instagrama "Upadłe księżniczki", czyli gdy szczęśliwe zakończenie nigdy nie nadchodzi Niesamowite krajobrazy Azji w obiektywie emeryta W czasie deszczu... fotografowie się nie nudzą! Żołnierki Kaczinu, zbuntowanej republiki birmańskiej, na zdjęciach Adriane Ohanesian Simon Menner sfotografował snajperów niemieckiej armii. Tylko gdzie oni się podziali? Bart Pogoda opowiada, czemu nie jest blogerem, tylko "One Man Show" [wywiad] Karolina Jonderko pokazuje, jak sfotografować utratę kogoś bliskiego

Popularne w tym tygodniu:

Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Michał Ostrowski: "Mieszkając w górach zapragnąłem zachować choć część tego co widzę nie tylko w pamięci" Michał Janiszewski pokazuje piękno polskich gór w swoim najnowszym filmie poklatkowym 4K Cyberpunk i film noir spotykają się w wizji Londynu autorstwa Edo Zollo Richard Sandler przez 30 lat dokumentował prawdziwego ducha Nowego Jorku Fotograf stopił aparat w swoim dronie po tym, jak próbował zrobić zdjęcia gorącej lawy z bliska Mami Kiyoshi przez 15 lat fotografowała ludzi w otoczeniu ich własności Za kalendarz Pirelli 2018 odpowiadał Tim Walker. Zobacz genialne portrety mistrza kreacji