“The Life of Man”, czyli fotograficzny portret współczesnego mężczyzny

Co ma wspólnego prezydent Stanów Zjednoczonych z 14-letnim pianistą? Razem tworzą panoramę społeczeństwa. Mark Mann postanowił przygotować portret amerykańskich mężczyzn. Najmłodszy z fotografowanych ma rok, najstarszy - osiemdziesiąt lat.

© Mark Mann / markmannphoto.com

Mark Mann na co dzień fotografuje gwiazdy i sport. Jeden z jego ostatnich projektów, “The Life of Man”, powstał z okazji 80-lecia magazynu "Esquire". Przez rok Mann wykonał 80 portretów amerykańskich mężczyzn w wieku od 1 do 80 lat, którzy w jakiś sposób w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zaistnieli w USA. Wśród fotografowanych znaleźli się zarówno Barack Obama, Stephen King i Bill Clinton, jak i 14-letni Ethan Bortnick - najmłodszy muzyk, który wyruszył w solową trasę koncertową.

Mann tak mówi o serii swoich portretów:

Chciałbym, żeby moje portrety były trochę głębsze, niepowierzchowne. Mam nadzieję, że mówią coś o momencie, w którym zostały zrobione, i że ten moment staje się dzięki tym fotografiom ponadczasowy.

Celem cyklu, jak twierdzi, było “stworzenie żywego portretu amerykańskich mężczyzn w dzisiejszych czasach”.

Fotograf Mark Mann pochodzi z Glasgow w Szkocji. Później przeniósł się do Anglii, gdzie studiował fotografię na Manchester Polytechnic. Krótko po studiach pracował jako asystent takich fotografów, jak Nick Knight i Miles Aldridge.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Po trzech latach przeniósł się do Nowego Jorku i zaczął budować własną markę. Lista publikacji Manna jest imponująca. Znajdują się na niej m.in. "Esquire", "Men’s Health", "Vibe", "Spin", "Fortune", "Billboard", "Parade" i "Complex". Pracował również dla takich korporacji, jak Reebok, Adidas, Pepsi, Ford i Chrysler.

Pełen cykl możecie zobaczyć na stronie magazynu "Esquire", a więcej informacji na temat Marka Manna znajdziecie na jego stronie internetowej.

Mark Mann

W torbie: Leica S + 120mm macro, Leica M + 50 mm f/1.4, Graflex RB (1940 r.), Apple iPhone

www.markmannphoto.com
Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Damian Chrobak: "Fotografia uliczna jest jak polowanie, trzeba zdać się na instynkt" Niesamowite bajkowe portrety Alexii Sinclair doprowadzone do perfekcji "Bycie w centrum wydarzeń wciąga" - Sławomir Kamiński zdradza kulisy pracy zawodowego fotografa polityków Nie będę...seria szkolnych fotografii Jamie Johnson Kamper, deska surfingowa i aparat zamiast pracy dla Ralpha Laurena Jak zarabiać na zdjęciach? Opowieści fotografów o ich pierwszych zleceniach O wadach i zaletach pracy fotografa freelancera – opowiada Bartek Sadowski Fotografie miejskich krajobrazów pocięte w czasie Epidemia gruźlicy na Ukrainie na zdjęciach Maxima Dondyuka Fotografowanie dymu doprowadzone do perfekcji Tak powinna wyglądać fotografia rodzinna! Fotografia akcji - z czym to się je? Mitch Dobrowner - fotograf ścigający tornada Świeże spojrzenie na afrykańską sawannę W latach 60. modelki fotografowano w przezroczystych bańkach Nie taki żywioł straszny Ginące plemiona świata na zdjęciach z 5 kontynentów Interesujące wariacje z Polaroidem, czyli wzór dla Instagrama "Upadłe księżniczki", czyli gdy szczęśliwe zakończenie nigdy nie nadchodzi Niesamowite krajobrazy Azji w obiektywie emeryta W czasie deszczu... fotografowie się nie nudzą! Żołnierki Kaczinu, zbuntowanej republiki birmańskiej, na zdjęciach Adriane Ohanesian Simon Menner sfotografował snajperów niemieckiej armii. Tylko gdzie oni się podziali?

Popularne w tym tygodniu:

Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Michał Ostrowski: "Mieszkając w górach zapragnąłem zachować choć część tego co widzę nie tylko w pamięci" Michał Janiszewski pokazuje piękno polskich gór w swoim najnowszym filmie poklatkowym 4K Cyberpunk i film noir spotykają się w wizji Londynu autorstwa Edo Zollo Richard Sandler przez 30 lat dokumentował prawdziwego ducha Nowego Jorku Fotograf stopił aparat w swoim dronie po tym, jak próbował zrobić zdjęcia gorącej lawy z bliska Mami Kiyoshi przez 15 lat fotografowała ludzi w otoczeniu ich własności Za kalendarz Pirelli 2018 odpowiadał Tim Walker. Zobacz genialne portrety mistrza kreacji